Căutarea a găsit 17 rezultate

Return

de LinaV
28 Feb 2022, 19:33
Jump to forum
Jump to topic

Re: Model independent decisa sa intre in legalitate 2021

Buna, doresc si eu sa intru in legalitate, imi poti da nr contabilei tale in privat? anabeauty37. Multumesc anticipat
de Ilse
28 Mar 2022, 21:16
Jump to forum
Jump to topic

Re: Legalitate videochat prin SRL sau PFA

anabeauty37 scrie: 29 Ian 2022, 02:02 Buna, Alexandra! te inteleg pefect, inainte sa imi fie recomandata doamna contabil, am vorbit cu contabili, avocati, habar nu aveau ...lasa-mi mesaj privat si iti las numarul..
Si eu am nevoie de nr contabilei!
de WinXPfather
26 Noi 2023, 01:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Taxe. TIN code. Jasmin

tu nu esti angajata la site tu colaborezi cu un site care iti da comision, nu salariu ...situl pt partea lui isi plateste taxe, tu incasezi partea ta si trebuie sa platesti taxe in tara in care lucrezi., vei taia factura pentru fiecare incasare prima catre site . Ca angajat ar fi avut si program fi...
de WinXPfather
26 Noi 2023, 01:03
Jump to forum
Jump to topic

Re: Taxe. TIN code. Jasmin

Buna! Stie cineva pe ce data trimit siteurile informatiile noastre? Nu de alta dar renunt definitiv de la 15 decembrie ca nu se mai merita. Din cate am inteles, pe 1 ianuarie sau ma insel? As vrea sa nu trimita datele mele daca numai lucrez oricum, de asta intreb ca eu nu am platit nimic pana acum ...
de Geanu
29 Noi 2023, 13:28
Jump to forum
Jump to topic

Re: Model independent, vreau sa intru in legalitate

@memsy Da toti speram…. Cred ca pana la urma declar venitul eu pe partea mea si el pe partea lui si aia. Am vorbit astazi cu cineva specializat si mi a zis ca legea e interpretabila, site urile vor pune la dispozitie raportul cu incasarile doar daca anaf ul cere asta. Iar raportul de pe site uri est...
de Geanu
30 Noi 2023, 10:31
Jump to forum
Jump to topic

Re: Model independent, vreau sa intru in legalitate

Lol @win daca te referi la iubitul meu …. Tot ce pot sa ti spun este ca : e tatal fetitei mele 🙂 si suntem o familie .
de Geanu
30 Noi 2023, 12:48
Jump to forum
Jump to topic

Re: Model independent, vreau sa intru in legalitate

Lol @win daca te referi la iubitul meu …. Tot ce pot sa ti spun este ca : e tatal fetitei mele 🙂 si suntem o familie . Atunci e altceva, nu-l poti da gloaba. Citeam prin alte parti ca asa fac fetele, le dau branca cu tot cu jantele de iarna. Clar NU, ideea sa iesim bine amandoi. FMM de treaba…. Cun...
de Michelle123
05 Dec 2023, 15:53
Jump to forum
Jump to topic

Re: Streamate TIN/VAT no

Acum vin și eu de la contabila.Ideea sta în felul următor nu este vorba despre bancomate sau carduri este vorba despre faptul ca platformele online sunt obligate sa transmită către autoritățile fiscale din tara unde avem domiciliul toate vânzările membrilor(noi fiind vânzătorii în cazul nostru)Asa c...
de lexuuuu
21 Dec 2023, 15:26
Jump to forum
Jump to topic

Re: Legalitate videochat prin SRL sau PFA

Ana, ma poti ajuta si pe mine te rog cu nr. contabilei in privat ? Multumesc
de WinXPfather
26 Dec 2023, 19:41
Jump to forum
Jump to topic

Re: Paxum Card Ron

Depinde si ce citesti. Exista citituri si citite ;). Sunt pe aproape sa ma intreb de ce nu citeste nimeni directiva, nu ce zic modele care acolo unde ai citit abereaza de te doare capul. Zic aprroape, ca stiu bine cum fuctioneaza modelele, oricum, nu altfel ca si in alte domenii torusi. De unde stiu...
de DiamondSoul
19 Ian 2024, 02:28
Jump to forum
Jump to topic

Re: raiffeisen imi cere Documente Justificative

Daca vrei sa continui sa faci videochat iti recomand sa intri in legalitate cat mai repede, citeste despre DAC7 pe google, s-a scris si aici pe forum, iar de retras banii foloseste direct Paxum la ATM, pana intri in legalitate. In ceea ce priveste banca, nu prea stiu ce sfat sa iti dau, dar as incli...
de alice92
25 Ian 2024, 16:58
Jump to forum
Jump to topic

Re: Legalitate videochat prin SRL sau PFA

Buna Ana as dori și eu să iau lagatura cu tine dar se pare că nu reușesc cum pot proceda ? Mulțumesc frumos
de LuckyGirl
23 Mar 2024, 18:40
Jump to forum
Jump to topic

Re: Legalitate videochat prin SRL sau PFA

E bine ca nu ai sot ca sigur era gelos. Eu nu as fi ca e in interes familial. Dar daca e adevarat ca te futi cu ANAF-ul, in cazul in care exista aceasta sansa, orice ar insemna asta, supene-ne si noua, are pula mare? Cred ca e de interes sa stim cand ne penetreaza cam cu cati inchi o face, daca ne ...
de WinXPfather
23 Mar 2024, 14:51
Jump to forum
Jump to topic

Re: Legalitate videochat prin SRL sau PFA

E bine ca nu ai sot ca sigur era gelos. Eu nu as fi ca e in interes familial. Dar daca e adevarat ca te futi cu ANAF-ul, in cazul in care exista aceasta sansa, orice ar insemna asta, supene-ne si noua, are pula mare? Cred ca e de interes sa stim cand ne penetreaza cam cu cati inchi o face, daca ne v...
de elena_anna
23 Mar 2024, 19:13
Jump to forum
Jump to topic

Se vând următoarele WebCam PC Monitor

1. webcam logitech PTZ pro 2 folosita, dar este in stare foarte buna, pret 1000 lei. vine cu toate accesoriile (detin factura) 2. sistem PC cu urmatoarele specificatii: -Procesor Intel Coffee Lake, Core i7 8700K 3.7GHz -Placa video GIGABYTE GeForce® GTX 1060 WINDFORCE 2, 6GB GDDR5, 192-bit -Sursa Se...
de LuckyGirl
25 Apr 2024, 14:06
Jump to forum
Jump to topic

Re: Streamate traffic

Nici eu nu lucrez pe SM, dar situatia e la fel peste tot. La mine e si mai naspa, ca am inceput cu conturi noi in Ianuarie. Mi-a mers foarte bine si chiar aveam sperante ca ma ridic, am bagat si multe ore, totul era super... Ei bine, s-a schimbat situatia in ultimele 2 luni, a picat tot si recunosc ...