Căutarea a găsit 11 rezultate

Return

de Nord
21 Feb 2018, 11:20
Jump to forum
Jump to topic

Re: Muzica generaţiei mele - Anii 90'

Eu am crescut ascultandu-i pe tipii astia!
de Nord
06 Apr 2018, 09:46
Jump to forum
Jump to topic

Re: Putin ajutor cu metodele de plata

Tie iti trebuie un billing processor ca si CCBill, Epoch, Zombaio etc ! Toate cele mentionate de mine sunt intens folosite in industria adult! Intra la ei pe site vezi ce conditii au si care ti se potriveste cel mai bine! Iar daca nu doresti prea multe batai de cap poti incerca sa faci un site model...
de Nord
07 Mai 2018, 10:57
Jump to forum
Jump to topic

Re: Cum intri in legalitate ca model independent

Salut ! Foarte bine ca ai mentionat aceste lucruri aici! Contributiile CAS si CASS se platesc trimestrial iar 10% impozit pe venitul net se plateste la sfarsitul anului dupa ce depui declaratia 211! Teoretic nu ai nevoie de contabil dearece contabilitatea se tine in partida simpla si nu ai de inchei...
de Nord
31 Iul 2018, 09:31
Jump to forum
Jump to topic

Re: la ce banca sa-mi fac card pt paxum?

Cu email lui Octav contul mi-a fost aprobat intr-o ora de la deschidere si asta fix cand era nebunia aia! Cardul/contul trebuie sa fie pe numele tau! Eu am cont la BT si deocamdata totul merge ca pe roate! Nu am card Paxum si nici nu doresc sa-mi fac eu retrag banii fie prin EFT sau Wire asta in fun...
de Nord
04 Sep 2018, 18:25
Jump to forum
Jump to topic

Re: Acoperire legala pana cand pot depune declaratia 201 ?

Sa stii ca depunerea declaratiei 201 pentru o activitate care are continuitate fara a te legaliza nu este legala! Tu trebuie sa tii o contabilitate a veniturilor de aceea iti trebuie o forma de organizare juridica sau fizica! Asa ca trebuie sa-ti faci pfa, dar din punct de vedere a taxelor o sa plat...
de Nord
28 Noi 2019, 17:05
Jump to forum
Jump to topic

Re: Withdraw Funds By Card Request Failed: Paxum

4. Daca ai venituri sub pragul national de plata al TVA (299.999 lei / an fiscal calendaristic) este cel mai ieftin sa te faci PFA cu un singur obiect de activitate (unul singur) la care impozitele sunt ca si pentru un salariu minim pe economie INDIFERENT CAT CASTIGI, adica circa 1000 lei pe luna p...
de Nord
15 Apr 2020, 17:57
Jump to forum
Jump to topic

Re: Declarare venituri la ANAF

Buna ziua! As avea nevoie de ajutor in legatura cu declaratie unica. Stiu ca se completeaza anul viitor pentru anul in curs si ca se impoziteaza 10% plus CAS, CASS. Intrebarea mea procentul de 10% ramane fix indiferent de venituri sau daca ai lunar venituri mari se modifica? Si este adevarat ca pla...
de Nord
01 Iul 2020, 10:09
Jump to forum
Jump to topic

Re: Paxum a inchis mastercard

betterthansex scrie: 30 Iun 2020, 18:13 ti a zis tie banca ca nu iti accepta transferul de la paxum?
Mie da mi-au zis dupa doi ani in care am primit transfer de la Paxum in cont de doua ori pe luna!
de Nord
08 Mar 2021, 19:19
Jump to forum
Jump to topic

Re: Problema Veniturile din Afiliere PFA + TVA

O sa incerc sa iti raspund desi te sfatuiesc sa te duci la un consultant financiar. O data ce ai atins pragul de 300.000 lei trebuie sa mergi sa te inregistrezi la anaf ca platitor de TVA indiferent ca banii vin din EU sau din alta parte. Ca si PFA/SRL tu trebuie sa emiti factura indiferent ca nu ii...
de Nord
12 Dec 2019, 18:08
Jump to forum
Jump to topic

Re: Intrebare pt cei care lucreaza pe srl uri

Nu inteleg de ce ti s-a spus ca iti trebuie SRL? Eu am PFA platitor de TVA functionez in continuare cu PFA. Salariul ti-l faci tu la SRL deci poti sa-ti pui salariul cat de mare doresti tu. La fel si la PFA platesti CAS obligatoriu la nivelul plafonului de 12 salarii minime pe economie si de aici in...