Căutarea a găsit 9 rezultate

Return

de Mery24
28 Oct 2016, 18:00
Jump to forum
Jump to topic

Regulile unei Doamne

Regulile unei doamne Oameni dragi și frumoși, am deosebita onoare să vă prezint 233 de reguli pe care trebuie să le respecte o adevărată lady. Acestea au fost spuse de o sumedenie de personalități celebre, iar la îndemnul lui SAD (tot uit numele real), le-am tradus pentru a putea fi pe înțelesul tut...
de Mery24
04 Iun 2020, 17:30
Jump to forum
Jump to topic

Re: Suma maxima ATM pe tranzactie

:writing_hand: Și la BCR există opțiunea "ALTĂ SUMĂ", cel puțin 1500 RON (sumă mai mare) - după cum se poate vedea în imagine, iar maximul este 3000 RON odată ce ai ales opțiunea "ALTĂ SUMĂ". Poza a fost făcută acum două ore, când am fost să scot niște bani: https://i.postimg.cc/...
de Mery24
05 Iun 2020, 04:36
Jump to forum
Jump to topic

Re: Suma maxima ATM pe tranzactie

:writing_hand: Memsy, nu a fost dintr-o dată. A început în decembrie. De fapt Banca Transilvania și mai repede. Prin decembrie a continuat cu ING. E alegerea băncilor ce limite impun celor care nu au card la ele. Nu au nevoie de motiv. Dar câteva motive care se pot lesne intui, sunt: își favorizează...
de Mery24
05 Iun 2020, 13:40
Jump to forum
Jump to topic

Re: Suma maxima ATM pe tranzactie

:writing_hand: Da, comisionul de retragere cașcaval nu se duce la banca de la care scoți , comisionul va merge integral către banca emițătoare a cardului. Dar uite ce zicea BCR aici în 21 ianuarie 2020: https://mihaivasilescublog.ro/2020/01/21/raspunsul-bcr-referitor-la-comisioanele-de-la-atm-uri/ -...
de Mery24
27 Iun 2020, 23:23
Jump to forum
Jump to topic

Re: Paxum are probleme ??

:writing_hand: Cosmo a mers acum 5 min... La mine nu mai functioneaza. Probat la ATM si respins. ,,Please note that due to an ongoing situation between the FCA and the card issuer, there has been a temporary suspension to prepaid card usage affecting both withdrawals and transactions. We would like ...
de angelamira
19 Iun 2021, 23:18
Jump to forum
Jump to topic

Re: PAXUM CARD A MURIT

Se pot scoate banii cu cardul paxum unionpay de la bancomatele Euronet (Alpha Bank nu il accepta). Se percepe o taxa de 18 ron pe tranzactie.. Eu am scos asta seara si a mers fara nicio problema
de Ionela88999
21 Iun 2021, 09:41
Jump to forum
Jump to topic

Re: PAXUM CARD A MURIT

Stie cineva ce limita de retragere pe zi are union?Si care e limita la o tranzactie la euronet?va multumesc https://payglobal.me/unionpay-fees-limits/ Limita scoatere euronet 500 euro/tranzactie. Nu stiu voua ,dar eu v-as sfatui sa faceti un pfa,platiti si mai putin si stati si linistite. Euronet v...
de WinXPfather
20 Iun 2021, 18:14
Jump to forum
Jump to topic

Re: PAXUM CARD A MURIT

3.964.... daca scoti maximum posibil din atm.
de Mery24
17 Iun 2021, 19:18
Jump to forum
Jump to topic

Re: PAXUM CARD A MURIT

:writing_hand: Transferați tot ce mai aveți în conturile Paxum... card extern Monese, Revolut, EFT Raiffeisen Bank, etc. Mai sunt câteva bănci care acceptă transferuri cu bani proveniți din adult, dar trebuie întrebat individual.