Superwebcam - se blocheaza imaginea

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde castorica » 13 Noi 2011, 01:45

Buna am instalat de curand win 7 ultimate 32 bitz merge oky .... am instalat si vcam care se vede super si superwebcam ... merg amandoua ... dar dupa o ora doua, se blocheaza imaginea :( si nu mai pot face nimic incerc sa inchid programul ( superwebcam sau vcam ) si nu ma lasa se blocheaza , dau end task , x ,orice as face nu vrea sa se inchida ramane not responding . Inchid restul programelor si dau restart ca altfel nu merge, daca dau shut down nu se inchide calculatorul sta ca intr-un standby :( Nu stiu de unde e problema de la superwebcam / Vcam sau de la windows:( folosesc un logitech pro 9000 si am si nortonul instalat :(.
castorica

Mesajde Skins » 13 Noi 2011, 04:15

Ce sistem ai? procesor memorii etc, banuiesc procesorul ca fiind problema , se stie ca , superwebcam este un mare mancator de resurse, dar pana nu spui ce sistem ai..nu putem ghici problema.
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde blondytoy » 13 Noi 2011, 12:46

dupa parerea mea superwebcam chiar nu mananca multe resurse, totul depinzand de rezolutia out generata.probleme la softurile multicam sunt pe windows 7 in special pe varianta enterprise, nu si pe ultimate sau professional.mai sunt ceva probleme pe home edition. diferenta intre enterprise si ultimate e minora, cele doua sisteme difera prin suportul de language packs, dar in ceea ce priveste versiunile pe 64 sunt anumite conflicte de registri cu superwebcam, care nu fac altceva decat sa blocheze pagefile.sys, si e posibil sa se intample asta si pe versiunile de x86, de unde rezulta si "inghetarea" totala.solutia? renuntati la windowsurile Vista sau 7, pentru ca softurile de split folosite au fost construite pe alte platforme, si chiar daca afiseaza compatibilitate totala cu noile platforme, functionalitatea e la ghici.la unii merge perfect, la unii perfect deloc.ca sa reduceti din start problemele, cand instalati folositi click dreapta, run as admin, si/sau run troubleshoot compatibility, aveti mai multe sanse sa minimalizati nenorocirile.va doresc succes
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde castorica » 14 Noi 2011, 19:52

Buna am un intel I5 -2500k 3,30 Ghz,4 gb ram :(
castorica

Mesajde Skins » 14 Noi 2011, 20:07

Inseamna ca, ai un conflict pe undeva, incrarca cu webcam splitter, va merge perfect:

webcamsplitter-webcamsplitter-pro-t241.html
Skins
VETERAN
VETERAN

Mesajde castorica » 14 Noi 2011, 20:25

Multumesc frumos de ajutor o sa incerc si cu ce mi-ai trimis, mentionez ca foloseam splitcam si nu aveam problema de genu doar cu superwebcam si vcam care din pacate nu le pot folosi desi se vad extraordinar de clar si bine fara mii de lumini:( cred ca ne-am cam saturat de neoane si tot felul de becuri in ochi si "in cap" de atatia ani:)) exista vreo posibilitate sa fie si de la windows? este cu licenta dar am probleme cu key gen si nu isi face upgread cum trebuie ... multumesc din suflet :)
castorica

Mesajde Skins » 14 Noi 2011, 20:32

La ce configuratie ai nu cred sa fie o problema de la win , mai ales ca , il ai cu licenta.
Skins
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj