Sunet pe Cams.com cu FMLE!

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde kubera » 09 Mai 2011, 17:51

Am inceput sa lucrez in hd pe cams cu FMLE dar nu am sunet si nu reusesc sa imi dau seama ce anume are. Cand nu lucrez cu HD merge sunetul. Daca stie cineva si ma poate ajuta cu un sfat cum sa remediez problema.... va multumesc:)
kubera

Mesajde blondytoy » 09 Mai 2011, 21:59

ca sa iti pot raspunde in scopul de a te ajuta va trebui sa specifici ce inseamna la tine "sunet". microfon, sursa externa de sunet, muzica din winamp...si altele.daca te referi la microfon ai sa vezi ca la setarile de sunet din FMLE ai sa poti selecta intrarea de microfon, daca folosesti microfonul de la o camera video atunci semnalul audio al camerei trebuie sa intre in line in, si selectezi line in, daca vrei si microfonul si muzica va trebui sa folosesti setarile de la stereo mix din mixerul placii de sunet, fie on board. fie PCI fie stand alone.dar necunoscand ce vrei sa spui prin "sunet", n-as putea da un raspuns.
blondytoy
User Activ
User Activ

Mesajde kubera » 10 Mai 2011, 18:28

Multumesc de raspuns. ideea este ca nu se aude nici un fel de sunet:). cand umblu in setarile de la flash la microfon acesta functioneaza cand am inchis setarile nu mai functioneaza nici el. am sa incerc sfaturile care mi le-ai oferit sa vad daca rezolv problema
kubera

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj