AW SUMMIT 2015

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde produsex.ro » 20 Feb 2015, 11:24

Tocmai am intrat pe http://www.awsummit.com si se pare ca lucrurile se misca incet si sigur si anul asta.

Din ce se vede pe site locatia va fi aceeasi, IAKI, eu personal am fost multumit 101% de locatie da parca as fi vrut sa incerc si alte senzatii :)

Ca un sfat pentru cei care organizeaza, e musai sa se vina cu ceva nou, pentru ca ultimile doua editii la nivel de discutii au fost cam la fel (parerea mea)

Mult succes !!

Invit si pe altii sa vina cu sugestii, parereri, sa dam o mana de ajutor organizatorilor cu niste propuneri. Deja am auzit persoane care ar fi tare multumite sa vina cineva de la MFC....
produsex.ro

Mesajde alexiss » 20 Feb 2015, 21:27

Yep . Incet dar in directia care trebuie :)
Nu facem valva si press releasuri doar din fair play pentru celelalte evenimente care urmeaza la inceputul lunii martie . Tot la Calipolis :)

- speed networking
- the business Expo
- the AW Awards

Sunt deja foarte multe lucruri noi . Seminariile sunt ordonate diferit si incepand cu orele cele mai potrivite . Avem Business Track pentru studiouri si Models Track ... pentru modele . Plus multe multe alte lucruri noi . Acum sincer ... nu stiu ce discutii si cu cine ai avut , dar Predeal si Mamaia nu au semanat deloc ...

Anyway , daca tot s-a ivit ocazia ... avem Early Registration Discount pana la 31 martie , 20% off . E un deal bun mai ales pentru grupuri .
Avem deja confirmati doi sponsori platinum , Camplace si MyFreeCams . Urmeaza in perioada urmatoare sa anuntam si restul de companii participante .

Ca sa-ti raspund la intrebare , MyFreeCams se putea accesa in Vegas . La Mamaia ? Nu stiu ... poate ... , nu depinde exclusiv de mine , dar sunt zvonuri ca va fi bine :)

Mai multe detalii in curand , dar puteti avea deja un preview pe www.awsummit.com

Alex
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 21 Feb 2015, 00:36

Nu stiu cat de convingator pot fi sau cat de deschisi sunteti pentru a primi sugestii, dar voi incerca. Evenimentul asta ar trebui sa fie o obligatie pentru cei ce vor sa evolueze in domeniul asta. Pro participare sunt toate motivele, nici unul contra. Primul si cel mai mare avantaj e ca e aici, acasa, in ro. Cheltuieli minime.

Indiferent de nivelul la care esti sau la care crezi ca te afli vei avea doar de castigat. Cunosti oameni din industrie, te raportezi mult mai bine avand noi repere, ai contact direct cu reprezentantii site-urilor. Intelegi mai repede si mai clar cum functioneaza sitemul in totalitatea lui. Vor fi atat modele cat si patroni de studiouri, webmasteri, siteuri. Reprezentanti ai fiecarui segment al acestui domeniui. Asa ca e imposibil sa nu tragi concluzii care te vor ajuta in munca si desigur in cresterea veniturilor.

Stiu mentalitatea multora, ca se feresc de ceea ce fac, ca se ascund, ca nu vor sa-si asume. Acestora nu pot decat sa le urez intelepciune rapida. Sa se deschida si sa vada ca succesul e respectat in orice domeniu si ca nu ai cum sa te rusinezi de ce esti.

Arogantilor ca mine care se cred buricul pamantului, si cas le stiu pe toate :) le garantez surprize :)). Vor descoperi, cum am facut-o si eu, ca nu e chiar asa. Dar cand descoperi asta e minunat ca te scoate din blazare si devii motivat mai tare si te autodepasesti. Sunt modele care se cred cele mai bune, sigur ca sunt bune, dar pot fi si mai bune.

Pentru cei sexy e o ocazie perfecta sa-si etaleze perfectiunea formelor seara de seara fiind petreceri fierbinti. Eu nu ma incadrez aici dar voi privi cu bucurie. Voi incerca sa compensez cu niste pantofi de culoarea violet.

Se vorbea pe alte topicuri de deal-uri cu siteurile. Ca pe imlive nu stiu ce se intampla etc. Vroiam sa intreb, pai voi de ce nu o faceti? Credeti ca nu aveti nimic de oferit? Descoperiti ca da si ca aici e ocazia perfecta sa o faceti.

Alegerea e a voastra, dar macar informati-va. Intrebati orice neclaritate aveti si Alexiss va va raspunde. Ar fi bine ca topicul asta sau unul special deschis despre AWSummit sa fie facut vizibil pana dupa eveniment.

Bafta acolo!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 21 Feb 2015, 11:37

produsex.ro scrie:Tocmai am intrat pe http://www.awsummit.com si se pare ca lucrurile se misca incet si sigur si anul asta.

Din ce se vede pe site locatia va fi aceeasi, IAKI, eu personal am fost multumit 101% de locatie da parca as fi vrut sa incerc si alte senzatii :)

Ca un sfat pentru cei care organizeaza, e musai sa se vina cu ceva nou, pentru ca ultimile doua editii la nivel de discutii au fost cam la fel (parerea mea)

Mult succes !!

Invit si pe altii sa vina cu sugestii, parereri, sa dam o mana de ajutor organizatorilor cu niste propuneri. Deja am auzit persoane care ar fi tare multumite sa vina cineva de la MFC....

Ca bine spui,eu as vrea sa vad oameni noi la seminarii,inteleg ca lumea s-a plictisit de aceleasi fete,chiar incurajez sa va inscrieti la seminarii si sa impartasiti din experienta voastra in videochat idei din care putem invata toti si chiar poti incepe tu,initiatoarea/rul postului.
As vrea sa vad seminarii de training de 1 ora tinute de alti oameni decat cei care am fost pana acum,sa ne spuneti lucruri noi si interesante,alte puncte de vedere.
Vreau sa stau cuminte in scaunel,sa ma simt ca in prima zi de scoala,sa traiesc emotiile incepatorului si sa invat sarguincios de la alti aomeni minunati din aceasta industrie.
Studiorile care se proclama no1,2,3 no matter what poate vin sa ne impartaseasca informatii si sfaturi reale si originale , din care putem invata toti mai ales ca majoritatea spun ca au cel mai bun training din domeniu deci putem invata foarte multe lucruri noi.Astept editia cu numarul 3 cu sufletul la gura si cu speranta ca o sa devin mai buna dupa cele 3 zile de dadaceala videochatistica.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde produsex.ro » 21 Feb 2015, 20:03

Buna Isa

Eu ca si initiator al topicului, fac parte dintr-un domeniu conex cu videochatul dar am venit la summituri dintr-o curiozitate personala si mai putin pentru oportunitate de business.

Predeal a fost o chestie revelatoare pentru mine, si mi-as fi dorit ca acolo sa fi fost mai multe modele mai ales la seminarul tau unde ma amuzam maxim gandindu-ma la fetele care erau exact modelele despre care vorbeai tu “modele care nu prea is modele”.

In toti anii astia am “monitorizat” domeniul din exterior. Am vazut trendurile, am vazut moartea adevaratelor modele de top, plafonarea modelelor in general, am vazut si inca vad cum “se profita, se manipuleaza saracia” ca sa fac referire la un articol de ziar legat de videochat si mai ales cum orice persoana de gen feminin, fara creier, cur si țîțe poate sa fie model oricand.

Mamaia a fost prea frumos dar au fost si probleme. Nu am sa uit balbaiala lui Lazlo care nu credea ca o sa fim asa “nesimtiti” sa-i punem intrebari legat de niste chestiuni minore, cum ar fi aprobarea unor poze, suportul tehnic… coreland cu trainingul plin de aberatii din Luxemburg si cu problemele care sunt la ora actual (ca unele modele fac 10$pe sesiune si alte 4000$), tind sa cred ca intradevar sunt facut niste aranjamente.

E frumos la summituri, sunt discutii…unul incearca sa vanda ceva, unu arata ce designer tare are si cum a amenajat el studioul in 2 ani si daca vrei iti vinde treaba asta sub forma de franciza. Cum modele is cumpara masini si duc o viata misto. Vezi modele de top cu full tunning… asta e foarte bine domnle zic eu. Dar cu o masura, totusi, e prea lung ciocul la unele rațuște.

Ibabes a fost o chestie buna si originala, Zeenaps , dl avocat cu firmele in paradise…mult chestii bune.

Dar m-am intors acasa.. si vad aceeleasi probleme

As vrea sa vad dac cineva poate veni cu solutii pentru probleme de mentalitate. Cum ar fi “de ce atata modele de duzina dispuse pentru 10$ sa-ti dea all inclusive?” sau “ cum bagam in cap modelelor sa faca performanta?” sau “cum sa bagam in cap modelelor ca daca nu investesc in imaginea lor, fie ca e vb de tinute, make-up, sala, chiar implanturi, castigurile nu au cum sa vina?” sau cum determinam studiouri sa mentina aceeasi imagine de “dive” a unor modele si atunci cand sunt logate nu doar in poze.

E posibil ca ce vb eu aici sa fie despre “binele din lume” … chestii filosofice, asa ca mai bine inchei aici.

Stiu studiouri care au fost la Predeal si nu au mai venit la Mamaia (o fi din cauza oamenilor, a discutiilor ori a costurilor? nu stiu) Stiu care au venit la Predeal si la Mamaia dar nu o sa mai vina niciodata si ma refer la oameni de treaba nuuu.... (o fi din cauza conflictelor iscate, a intereselor financiare, nu stiu)
Oricat lobby am facut evenimentelor, anumiti owneri nu au venit niciodata si unii din ei chiar au niste povesti interesante de pe la inceputurile "videochetului".

In fine, e bine totusi ca se intampla treaba asta si e la noi acasa :)
produsex.ro

Mesajde WinXPfather » 21 Feb 2015, 20:55

Sunt unii ce au venit la ambele si nu mai vin si din cauza deconspirarii mizeriei din suflet si minte. Ca financiar ce interese? ca sunt zero, nici nu pot fi altfel din cauza mizeriei.

Dar e un proces normal, care va continua....
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 22 Feb 2015, 10:50

Nu cred ca ne ajuta cu nimic in anul 2015 ,povestile de la inceputul videochatului,unii chiar acolo au ramas,in trecut.Aceste summituri se fac pentru evolutie,pentru involutie nu trebuie decat sa trollam si este suficient.Stiti vorba aia'' mortii cu mortii,viii cu viii''
Nu de asta nu vin multi,nu vin pentru ca nu sunt de acord cu acest share care se face la astfel de evenimente,merg pe principiul ca ce stiu ei este miez si nu au de ce sa spuna si la altii.Am mai fost intrebata si de ce din sutele de participanti ,multi destul de vechi in domeniu nu au spus nimic,pentru ca poti sa fi vechi si sa nu stii nimic nou,sa mergi pe ce stii,daca oamenii sunt multumiti de ce ar schimba ceva?In vchat nu exista un stil anume,pot sa pun pariu pe 1 million de euro ca multi nu stiu nici in ziua de azi cand le vine un model dupa discutia de angajare cam pe ce site s-ar plia,nu stiu pentru ca nu au timp sa faca research,chef,intuitie,etc si pentru ca nici nu e indicat sa stie toata lumea:))Sunt anumite criterii dupa care se stabileste asta,in principiu lucrurile sunt simple pentru majoritatea,vine modelul I se dau site-urile ''care este'',trainingul ''care este'' ,zambesti,dansezi si esti bine dispusa si that's all.Din mii de modele se ridica cateva,saracele nici ele nu stiu ca meritul este native adica intamplare,problema intervine cand restul de 70% procent nu reusesc sa se ridicce la nivelul uneia,atunci se intreaba studioul de ce restul nu fac performanta pent ca totusi un model face,raspunsul este atat de evident incat aproape iti scoate ochiul dar ei raman tot orbi,de ce,pentru ca restul inseamna munca,munca la care multi nu sunt dispusi,poate considera ca nu merita efortul pentru ca modelele respective oricum vor pleca soon or later , samd.
Mai sunt si arogantii care au facut/fac ceva performanta si se cred un fel de semi zei ai videochatului,prea increzuti sa vada ca pot invata chiar si de la un nobody daca ar stii ce sa vada dar stand cu capul in plafon nu vad decat alb si cateodata cate o caramida in care dau cu capul.
Mai sunt si cei care stiu cate ceva dar nu vor sa imparta,prefera sa faca pe nestiutorii crezand ca daca dau share li se va lua painea de la gura si astepta mereu pe altii sa-si imparta cunostintele cu ei,o chestie riscanta de altfel,un om cat de prost ar fi se mai si trezeste intr-o zi si spune pas:)

Vom vedea ce va fi la summit,eu sper ca bine si sunt convinsa ca vor aparea si fete noi,macar de curiozitate si tot vor venii.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 22 Feb 2015, 11:16

Eu sunt convins ca va fi bine. Si sper pentru binele lor sa vina cat mai multi. Pentru ei are loc evenimentul ei sunt castigatorii.

Abia astept sa vorbesc cu Alexiss dupa eveniment despre chestii organizatorice. ;) Sa-i pun aceleasi intrebari ce le-a adresat si el si sa am mica satisfactie sa primesc raspunsurile ce le-a primit el.

Bafta multa si ganditi-va bine, lasati prejudecati si faceti ce trebuie pentru voi. Va puteti pastra anonimitatea chiar si la un summit. Nu sunteti obligati sa va prezentati, si nimeni nu va insista sa afle cine suteti. Si la cata lume e prezenta, unde sa te "ascunzi" mai bine decat in multime.

Later edit: @produsex, app de oameni prezenti pe la evenimente. Daca tot ai fost la Predeal si ti s-a parut original proiectul ibabes.... Ce parere ai de bulangiul care in timpul prezentarii a achizitionat domeniul ibabes.ro si apoi dupa "scandal" a cerut 200euro? E bulangiul de serviciu, unul felix din Iasi. A facut asta in timp ce statea prieteneste cu oamenii la masa. Oare specimene de astea e bine sa fie prezente? Cred ca e argumentat de ajuns pe caz particular.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde produsex.ro » 22 Feb 2015, 14:58

WinXPfather, legat de intrebarea ta... eu ca si persoana sunt f pacifist si nu ma intereseaza conflictele dintre unii si altii atat timp cat nu afecteaza imaginea mea. Mai mult eu incerc sa conduc un business care implica colaborari. Cum ar fi daca eu as colabora cu tine dar si cu Felix? Care crezi ar fi pozitia mea? Una echidistanta fata de amandoi. Chiar si asa echidistant poti avea de suferit din cauza unor asocieri care se fac in timp.
Desigur sunt de condamnat aceste actiuni, dar eu cred ca eu un proces normal de selectie a partenerilor de viata sau de business. La inceput acorzi credite, oferi omului o sa sansa. Depinde de el ce face cu ea.
Treaba asta s-a mai discutat, sunt sigur cei care au avut de suferit au tras niste invataturi de viata si uite asa ajungi un mos intelept bun de dat sfaturi la batranete alora mai tineri care nu s-au ars cu una sau cu alta.
Riscam sa deviem de la subiectul topicului si ne ard superiorii :D

Isa, ca in orice proces de evolutie e bine sa avem un reper de plecare. Sa vedem prin ce etape s-a trecut, ce metode am aplicat si unde am ajuns.
Parerea mea e ca summiturile ar trebui sa contina anumite subiecte obligatorii, care sa se dezbata de fiecare data. Dupa zeci de ore de discutii, zicem noi constructive, trebuie sa vezi un rezultat palpabil.
E in zadar sa discutam discutii care nu se materializeaza cumva.
Uite un ex : Atitudinea modelului in camera. Ziceai ca modelul trebuie sa arate impecabil de cand apasa butonul de logare pana se delogheaza.
Probleme: modelul scoate mucii, se schimba in free la venire sau la plecare etc etc etc
Cine rezolva problema?
Termen de rezolvare?
Dupa 3-4 summituri, reluam, analizam vedem daca s-a schimat ceva. Daca nu, discutiile au fost aproape degeaba.
Desigur e un ex. banal, cine e cu state vechi in domeniu poate aduce in discutie probleme cu adevarat grave.
Trebuie sa avem continuitate... daca exista o problema trebuie abordata in continuu pana dispare.
produsex.ro

Mesajde alexiss » 23 Feb 2015, 11:10

La modul "scurt si la obiect" , astept sugestii legate de topicuri sau orice alte idei care v-ar place sau v-ar ajuta . Restul polemicilor sunt pur si simplu inutile .

Alex
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde alexiss » 26 Feb 2015, 20:25

nimeni ???
alexiss
User Activ
User Activ

Mesajde produsex.ro » 02 Mar 2015, 17:32

As inclina sa cred ca multi nu stiu de eveniment. Personal am vorbit cu cativa si chiar nu aveau habar.

Poate ar fi o idee sa stim cateva detalii legat de program. De exemplu pe mine m-ar intersa sa stiu ce se doreste la BUSINESS EXPO? E doar la nivel de discutii, e cu standuri de expunere?
produsex.ro

Mesajde IsaGlamChat » 02 Mar 2015, 21:01

produsex.ro scrie:As inclina sa cred ca multi nu stiu de eveniment. Personal am vorbit cu cativa si chiar nu aveau habar.

Poate ar fi o idee sa stim cateva detalii legat de program. De exemplu pe mine m-ar intersa sa stiu ce se doreste la BUSINESS EXPO? E doar la nivel de discutii, e cu standuri de expunere?

Este prea devreme,la timpul potrivit Alex va face anuntul oficial,post care va fii sticky si cu toata promovarea aferenta,etc.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde alexiss » 03 Mar 2015, 05:24

Momentan pot spune doar atat : va fi super . Super Super chiar :D . Sunt foarte multe discutii din toate directiile , imi e foarte greu sa ma concentrez momentan pe press releas-uri
Asa cum am mai spus si mai sus , avem Live Cam Day la TES in Sitges si Live Cam Awards . Sa ne bucuram de ele mai intai , si apoi avem timp sa dezbatem si AW Summit .

Multumesc.
Alex
alexiss
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj