Studio videochat acasa

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde janel1001 » 29 Mai 2015, 16:38

ce imi trebuie ca sa imi pot deschide un studio de video chat de acasa ?
janel1001

Mesajde DannySDX » 30 Mai 2015, 01:05

bunavointa! :lol:
DannySDX
User Activ
User Activ

Mesajde janel1001 » 30 Mai 2015, 13:45

mai exact ce mi-ar trebui sa nu am probleme
janel1001

Mesajde Boudoir » 30 Mai 2015, 16:20

Scuza-ma dar e o intrebare prea generala si nu prea ai cum sa raspunzi punctual la asta.
In primul rand determinare - sa vrei sa faci asta si sa vrei sa reusesti.

Exista varianta simpla gen "Chaturbate"
1- trebuie sa iti faci un cont pe site.
2- trebuie sa ai cel putin minimul necesar - locatie, calculator, camera web (sau video)
3 - trebuie sa rezolvi probleme "administrative" : gen cum voi fi platita (sa alegi metoda de plata) si cum/cat voi plati in viitor taxele la stat (ca sa stii sa pui bani separat pentru a nu avea probleme) s.a.m.d.

Off topic (pentru ca tu ai intrebat nu cum se face videochat ci "studio videochat de acasa".

4 - trebuie sa stii ca asta e o meserie in care ar trebui sa ai un program care sa il respecti fie ca e vorba de 4 ore fie ca e vorba de 10 ore.

5 - sa stii ca facand de acasa ai anumite avantaje dar si dezavantaje.

6 - Sa studiezi cum fac celelalte fete bani (atitudine, limbaj, comportament, imbracaminte, sunet - muzica-) - pe site uri de genul asta ai mai multe sanse sa iti faci o idee. Sa vezi de ce nu fac celelalte fete bani (atitudine, limbaj, comportament, imbracaminte, sunet - muzica-). Asta nu e un raspuns ci un punct de plecare.

7. - Sa iti iei un caiet pe care sa punctezi ce ai nevoie si sa cauti pe forum pentru ca raspunsurile sunt aici majoritatea si sa revii cu un post in care sa scrii ce ai aflat si ce mai ai nevoie pentru a fi indrumata.

8. - Sa iti dai seama ca sunt mai multe "feluri" de site-uri. Fiecare necesita o abordare diferita si in functie de cum se muleaza pe personalitatea ta si pe resursele tale financiare sa faci alegerea.

Ce a scris Dany e perfect valabil : "bunavointa" din partea ta va crea probabil si bunavointa celorlalti.

Daca studiezi forumul (pe bune) vei gasi raspunsul la toate intrebarile date si sa le "extragi" sau poti gasi ajutorul (s-ar putea sa ma insel) intr-un singur loc.

Rabdare si determinare.
Daca ai rabdare sa cauti vei primi/gasi raspunsurile.
Determinarea te va face sa treci peste "obstacolele" intalnite pentru a-ti atinge scopurile.

Bafta!

PS: Nu sunt cele mai "pertinente" sfaturi pentru ca eu nu sunt model.
Boudoir

Mesajde eldiablo » 31 Mai 2015, 01:50

Ok , fiind duminica deja o sa incerc sa-ti raspund serios si punctual :

Sper ca am inteles bine situatia ....
- ai inceput sa "lucrezi" in acest domeniu acum aprox 1-2 luni
- ai incercat la cuplu si n-a mers cum te asteptai
- acum te bate gandu sa incerci "acasa" sa-ti faci chiar un studio si nu vrei sa ai probleme

acestea fiind spuse :

pasul 1 : iti cauti un avocat care sa fie in stare sa-ti deschida o firma a carui obiect principal de activitate sa fie videochatul ( e treaba lui sa se descurce ce si cum )
pasul 2 : iti cauti un contabil care sa accepte sa se ocupe de firma ta de videochat ( iar ...e treaba lui ce si cum incadreaza si ce face )
pasul 3 : ( recunosc deja mi se pare ca-ti raspund la misto dar NU ... chiar vorbesc serios ) iti adaptezi casa in asa fel incat sa poata fi considerata cel putin in teorie studio ( aici e mai greu dar in linii mari 1.macar 4 posturi de lucru 2.macar 2 bai 3.macar un birou si 4.macar un spatiu de 4-6 m2 pentru relaxare .... ) - daca esti posesorul unei garsoniere sau al unui apartament mai mic de 100m2 iti recomand sa renunti la TOT ....nu are rost sa cheltui bani la punctele 1 si 2 ca sa-ti dai seama ca pasul 3 este imposibil de realizat
pasul 4 : iti angajezi macar un admin/trainer/paznic/cumvreitusa-ispui pentru ca daca intradevar nu vrei sa ai probleme trebuie sa fie cineva acasa/la studio / la firma 24 din 24 iar tu singur nu rezisti in medie mai mult de 16 ore deci MACAR o persoana angajata pe celelalte 8 ore
pasul 5 : faci conturile de studio ( daca ai reusit sa-ti faci cont/conturi la cuplu si nu te grabesti o sa inveti/poti sa faci si conturile de studio mai devreme sau mai tarziu )
pasul 6 : duci TOATE modelele care or sa vrea sa lucreze la tine la studio la o sedinta foto/video profesionala ca sa nu ai probleme la acceptarea pozelor pe diverse site-uri
pasul 7 : faci conturile de modele ( ai grija sa le faci "sub" conturile tale de studio ca daca le faci separat e posibil sa ai probleme ulterior )
pasul 8 : organizezi modelele pe ture-statii de lucru si le faci un ROI ( Regulament de ordine interioara - interioara se refera la interiorul studioului/casei/firmei tale )
pasul 9 : cel putin la inceput odata pe saptamana faci niste sedinte cu modelele si cu trainerul motivationale si de intelegere la perfectiune a sistemului tau de lucru
pasul 10 : ai grija sa platesti utilitatile casei / studioului / firmei LA TIMP ( altfel iar ai probleme ) precum si salariile trainerului si modelelor ( altfel iar ai probleme )

MULTA BAFTA
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde janel1001 » 02 Iun 2015, 00:12

multumesc pentru raspuns dar pe mine ma interesa sa deschid studio-ul online si sa le ofer celor care vor sa lucreze de acasa posibilitatea aceasta
janel1001

Mesajde eldiablo » 02 Iun 2015, 01:15

janel1001 scrie:multumesc pentru raspuns dar pe mine ma interesa sa deschid studio-ul online si sa le ofer celor care vor sa lucreze de acasa posibilitatea aceasta

AAAA ...scuze , am inteles eu gresit , in cazul asta ca sa citez un clasic in viata iti trebuie DOAR :

bunavointa! :lol:

SPOR
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde janel1001 » 04 Iun 2015, 17:25

pai nu trb sa platesc niste dari la stat sau merge si clandestin asa cu un site online si sa recrutez modele?
janel1001

Mesajde eldiablo » 04 Iun 2015, 18:09

Sincer in cazul tau cred ca merge oricum daca ai bunavointa .... daca mai platesti si dari la stat trebuie sa pregatesti niste bani sa dai de la tine ca tu vrei sa le oferi modelelor de acasa 70-90% doar ca le-ai facut conturile si daca mai platesti si darile la stat inca 35-40% ajungi deja la minim 105% = DAI DE LA TINE DIN BUZUNAR MINIM 5% , pentru 4% din sa zicem 10 mii dolari cat ar face modelele tale de acasa lunar promit sa te conving eu sa nu-ti mai faci studio videochat acasa ...Castigi minim 1% :D
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde HoneyHoney » 04 Iun 2015, 19:05

:lol: :lol: :lol:

La cum pui problema, nu stiu cine s-ar lasa pe mana ta, dar credule si naive sunt peste tot :lol:
Ma intreb ce ai putea sa oferi tu si ce cunostinte ai in domeniu, mai ales ca acum o luna cereai sfaturi despre cum sa faci bani pe Chaturbate :lol:
HoneyHoney

Mesajde DannySDX » 05 Iun 2015, 01:50

Nu baga Jane in seama lumea rea, se pun in calea succesului tau! :lol: :lol:
Chiar, cum e cu chaturbate ala, merge? 8)

Sunt si eu rau si carcotas, sunt si colegii nostri ... nu o lua in nume personal. Putin sarcasm si putina critica nu a omorat pe nimeni, o sa iti spun eu elegant si franc concluzia trasa din postarile tale de pana acum:

NU esti gata pentru a demara un business fie el si "doar online" , treaba cu taxele e ultima ta problema. Daca chiar vrei sa inveti, pune mana si citeste, munceste... progreseaza. In cateva luni poate vei acumula cunostintele de care ai nevoie sa reusesti.

NU o sa vina nimeni sa te invete exact cum sa iti faci treaba, mai ales atunci cand chiar aici pe forumul asta gasesti suficienta informatie cat sa iti faci propria industrie, nu doar un studio virtual.

Intr-un business se investesc timp, nervi si bani. Tu esti la stadiul in care trebuie sa investesti timp si nervi multi, invatand. Iti vei da seama ca ai ajuns la stadiul potrivit atunci cand nu trebuie sa mai deschizi un topic de genul astuia.

Succes!
DannySDX
User Activ
User Activ

Mesajde IsaGlamChat » 05 Iun 2015, 11:29

Asta e din ciclul ''Ia-ma Doamne,stinge-mi neamul si cu mine fa ce vrei''
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 05 Iun 2015, 13:14

IsaGlamChat scrie:Asta e din ciclul ''Ia-ma Doamne,stinge-mi neamul si cu mine fa ce vrei''

Gluma = Eu as propune sa treaca intai prin etapa :

Foaie verde maracine,
Da, tata , cu biciu'-n mine!
Da, tata , cu biciu'-n mine,
Aaaaa...
Ca n-am ascultat de tine!
Dragu nenii,
De tine dac'-ascultam,
Aaaa... aoleo
Ce fericit eram!

La versul 2 tata = eu iar la versul 3 tata = DannySDX

Esti prea radicala ISA si industria risca sa piarda o verisoara de gradul 3 din neamul lui Janel care daca ar face cariera sub nick-ul Janica0777 poate ar avea noroc ca am auzit eu ...la pacanele 3 de 7 iti aduc noroc

Serios = Foarte pe scurt - DannySDX are perfecta dreptate ....INVATA , CITESTE , INVATA , CITESTE , PRACTICA , INVATA , CITESTE , PRACTICA asta timp de cateva luni si abia dupa te poti gandi la pasul urmator , in momentul de fata doar ti-ai pierde timpul si energia incercand sa faci ceva la care nu te pricepi absolut deloc si e pacat ca tineretea nu se intoarce .La modul cel mai serios scuze pentru glumitele aruncate in topicul tau dar modul tau de exprimare si atitudinea avuta fata de videochat pe mine unul m-au provocat la gluma fara sa-mi dea nici o sansa sa ma abtin
eldiablo
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj