Studio Vchat in spania

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde exunknown23 » 01 Ian 2012, 20:08

bine m-am reintrodus printre voi!!!
in primul rand vreau sa va urez un an nou fericit, sanatate si impliniri tuturor!
in al doilea rand vreau sa precizez ca tocmai mi-am facut un cont nou.. fostul meu nickname aici a fost Unknown23(daca isi mai aminteste careva)... de pe vremea cand Vulpita facea triplu fisting thru the back door! Veteranii stiu despre ce vb. Oricum.. am avut o perioada de absenta aici.. am avut niste probleme de nu am vrut sa mai stiu nici de mine. Acum sunt mai bine si ma bucur sa fiu cu voi aici din nou.
Nu am facut acest post ca sa va intreb despre top 5 cele mai bune siteuri, sau care e site.ul minune al anului 2012...am o experienta de 6 ani, timp in care am probat aproape toate site.urile, muncind de acasa dar si de la ¨studio¨( am pus ghilimelele pt ca am avut doar experiente neplacute cu studiorile). Nu dau cifre dar cred ca am ajuns la un nivel la care am acumulat destul de multa informatie si ma pot mula pe aproape orice site.Deci puteti conta pe mine pentru informatii folositoare.
Am facut acest post din dorinta de a impartasi cu voi(sper ca si voi cu mine) sfaturi si idei. De 3 ani si jumatate locuiesc in spania impreuna cu pietenul meu, si cum ma gandeam eu intr.o zi la ce afacere as putea deschide aici... mi-a trecut prin cap ca nu ar fi o idee rea sa deschid un studio, in special tinand cont ca 1: conceptul de studio de vchat pur si simplu nu exista aici, sau mai bine zis...conceptul de vchat este f rar intalnit(o fi, dar eu nu l-am intalnit inca). 2: imigranti sunt fara numar,care mai de care mai disperat sa gaseasca un loc de munca(inclusiv spaniolii )!! Ceea ce ma nedumereste pe mine ... e cum sa intru in legalitate aici...planul e sa inchiriez o casa cu vreo 5 dormitoare, sa gasesc/vorbesc cu un nene care se pricepe sa ma sfatuiasca despre cum sa fac firma si carti de munca,si despre problema salariilor/bonusurilor. O alta chestie despre care am semne de intrebare e... cam cata banda upload mi.ar trebui de ex pentru 8 fete? Si ce fel de computere folositi voi? eu m-am obisnuit sa muncesc de pe laptop, mi se pare mai comod si cred ca,consuma mai putin curent.
Eu personal inca mai activez in domeniu,dar as vrea sa ma las de meserie. Recent munceam doar pe un singur site (dupa ce am tot triat siteurile)pentru ca eram f multumita cu castigurile de acolo,mai apoi m-am gandit ca daca as vrea sa imi deschid studio, ar fi bine sa imi fac conturi si pe siteurile celelalte pentru a face iar un triaj si a gasi site.urile care merg bine. Stim cu totii ca fiecare site in parte e diferit, si eu cred ca daca vreau sa ofer un training foarte bun pentru modele...cel mai bine e sa incerc eu site.urile pentru a observa ce merge pe fiecare site in parte,pentru ca mai apoi sa le pot instrui cat mai bine pe fete.
Despre partea tehnica... tocmai am trecut de pe un laptop dual core la un i5, si de aprox un an si ceva am un upload de 5mb. Ca si camera folosesc un Logitech pro900 de care sunt foarte multumita.
Aveti alte sugestii?sfaturi? va salut pe toti si dau un suc cand vin acasa!!! orice intrebari sunt bine venite.
De asemeni, cand o sa incep sa¨intru ¨mai adand in problema am sa postez aici informatii daca sunteti interesati.
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde joesancez » 02 Ian 2012, 00:11

Scuze pentru offtopic, dar de ce nu ai vrut sa folosesti in continuare contul de membru pe care il ai deja? parola o poti reseta, si contul nu a fost banat.
member3539.html

In caz ca ai probleme cu respectivul cont, trimite-i un PM lui Sad si o sa te ajute.

P.S. eu imi amintesc.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde exunknown23 » 02 Ian 2012, 02:10

mda eu as vrea sa resetez parola fostului nickname... ca sa pot sa il folosesc... numai ca asta ar insemna sa primesc parola resetata pe fostul meu email.. cel pe care din pacate l-am pierdut in urma unui razboi/santaj din partea fostului meu prieten(ex hacker) care a avut grija sa imi ia toate conturile/cardurile. :) si ma indoiesc ca sad mi.ar da parola asa pur si simplu.
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde exunknown23 » 02 Ian 2012, 02:15

PS: haha! ce memorie buna ai daca iti amintesti :P
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde mireya_sb » 02 Ian 2012, 02:45

vreau doar sa spun despre ,, upload,, , in rest nu ma bag. eu locuiesc de 10 ani in spania.....videochatul exista si aici de f mult timp( de studiouri nu am aflat ce e drept pt ca nu m-a interesat) . deci de upload mie nu mi-a garantat nici o firma de internet nici macar 1 mg, singurii care sunt seriosi ar fi ONO, dar nu ajung in toate partile orasului si ei au spus ca pe spania nu au f mult de upload. ei iti ofera n... mega dar de dowload, upload e acelasi si la 5 mg si la 20 , adica in jur de 0,700...... acum depinde si unde esti, poate doar in orasul unde locuiesc eu sunt asa saraci de ,, upload,, :) bafta acolo
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde IsaGlamChat » 02 Ian 2012, 12:46

Buna si bine ai revenit,acum vreo 5 ani am avut o tentativa de a face un studio in Spania,din pacate in orasul unde am vrut eu sa fac m-am lovit de o problema imensa,internetul f slab,nimic garantat,plus legislatie mult mai complicata decat a noastra,am statde vb cu un numar destul de mare de potentiale angajate,70% nu stiau mai deloc engleza plus ca maj isi imaginau ceea ce isi imagineaza lumea care nu are contact cu vchatul:),intr-un final am renuntat la idee,prea complicat...
Ce pot sa-ti spun este ca doritoare erau,daca te descurci cu legile acolo de ce nu?Incearca sa iei legatura cu un avocat care stie f bine legile,banuiesc ca limba o vorbesti destul de bine deci un avantaj fata de mine care nu stiu o boaba de spaniola si-mi lua ceva timp sa o invat.
Succes si sa auzim de bine:)

P.S.La multi ani !
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde exunknown23 » 02 Ian 2012, 14:24

mireya.. unde locuiesc eu ONO ARE internet pe fibra optica , eu am un abonament de 50 download si 5 mb upload ceea ce sunt garantati(mai mult sau mai putin...). Daca fac un test de internet in spania exact atat imi da.. vreo 49 download si aproape 5 upload. Daca fac testul spre america.. imi da vreo 20 download si aproape 5 upload... acum stau pe doua site.uri.. amandoua imi fac test de internet la upload in timp ce sunt online , unul imi gaseste mai bine de un mega upload (constant)si celalalt vreo 800... deci din start am aproape 2 mb. Eh si iarasi in zona mea nu prea s.a auzit de vchat.. insa eu nu vreau sa deschid un studio unde sa ii fac sa auda de vchat, vreau sa il deschid pentru a se face performanta ( +3000 pe luna).
va tin la contact cand aflu mai multe despre legislatie!
la multi ani si tie pocahontas!
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde Nalindamar » 04 Ian 2012, 04:52

Hey...si eu tot in spania locuiesc....si ce i drept lucrez de acasa de cand am inceput...acum 6 ani. Recomand si eu tot ONO, sau orange, m am descurcat cu amandoua. De studiouri cred ca tot romanii au auzit pe aici, in rest vorbitori de engleza sunt extrem de putini. Studiouri exista sigur, am gasit multe oferte la un google rapid. Cat despre legislatie, du-te la o gestoria sa afli mai multe. Stiu ca se ocupa de acte in general, de masini, apartamente, taxe la stat.
Good luck!!! :)
Nalindamar

Mesajde United Studios » 18 Ian 2012, 21:18

Si eu imi amintesc...cat despre deschiderea unui studio in Spania, daca legislatia nu te pune la zid, de ce nu?
United Studios
VETERAN
VETERAN

Mesajde exunknown23 » 20 Ian 2012, 00:57

mda SOPA ma tine in standby :(
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde analuxury14 » 05 Oct 2014, 11:31

Salut
Sunt stabilita in Italia de 3 ani, si m-am tot gandit sa imi deschid un studio de videochat ....ma puteti ajuta..in sensul stie careva daca este legal videochatul in Italia..etc.etc,...mersi
analuxury14

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj