Studio nou de video chat

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde xstudiox3 » 10 Sep 2014, 13:13

Vreau sa deschid un studio de video chat in Chisinau.
Caut persoane cu experienta in domeniu care ar putea oferi ajutor in schimbul unei remuneratii (trainer/consultant/colaborator).
xstudiox3

Mesajde live_models » 11 Sep 2014, 11:57

Lasa ceva date de contact daca vrei sa iti raspunda cineva.
live_models

Mesajde DanyC » 25 Sep 2014, 02:45

xstudiox3 scrie:Vreau sa deschid un studio de video chat in Chisinau.
Caut persoane cu experienta in domeniu care ar putea oferi ajutor in schimbul unei remuneratii (trainer/consultant/colaborator).

xstudiox3 salut vreau sa te intreb ceva daca nu te super sa legalizat treaba prin republica?Auzeam acum cativa ani ca ar fii ilegal acuzatii de prostitutie mascata si asa mai departe.Mai e treaba asta valabila?Poate putem colabora daca ai nevoie de suport financiar?
DanyC

Mesajde JustModel » 26 Sep 2014, 07:04

In rm videochatul nu este ilegal, doar ca nu exista legi pentru videochat, de altfel ca si in romania. Unicul lucru care poate fi incriminat legal este evaziunea fiscala.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde Dylora » 26 Sep 2014, 23:31

Te ajut eu,
Cum luam legatura si la ce anume ai nevoie de ajutor ?

Ms
Dylora

Mesajde xstudiox3 » 16 Oct 2014, 12:30

DanyC scrie:
xstudiox3 scrie:Vreau sa deschid un studio de video chat in Chisinau.

xstudiox3 salut vreau sa te intreb ceva daca nu te super sa legalizat treaba prin republica?Auzeam acum cativa ani ca ar fii ilegal acuzatii de prostitutie mascata si asa mai departe.Mai e treaba asta valabila?Poate putem colabora daca ai nevoie de suport financiar?

Salut Dany
Am fost ocupat in ultima perioada cu alte idei, dar am revenit asupra proiectului.
Cred ca cadrul legal este la fel ca in Romania, dupa cum a mai zis cineva. Nu cred ca exista probleme deosebite referitor la faptul dat, exista deja unele studiouri de vc, si nu par ca intampina probleme legale. Sunt sigur ca stiudioul de video chat in Chisinau ar fi rentabil deoarece problema locurilor de munca in RM este mai acuta ca in Romania.
As avea nevoie de un partener cu experienta in domeniu, teoretic totul este pus la punct, punctele slabe fiind acum lipsa de experienta si resursele financiare limitate.
Abia acum am obesrvat ca nu se pot trimite mesaje private pe forum. In caz ca esti interesat, ma poti contacte pe skype: studio.x3
xstudiox3

Mesajde JustModel » 17 Oct 2014, 08:00

Desi problema locurilor de munca exista, este foaaaaarte greu de gasit modele. Cauzele fiind diverse. In primul rind la noi inca se mai asociaza modelul de videochat cu prostituata. Plus lipsa de informare. Fetele habar nu au cum ar trebui sa fie intr-un studiou. Plus studiourile neserioase care tepuiesc la incasari sau atirudinea neprofesionala. Plecind de la asa studiouri, fata nu se va mai intoarce niciodata in videochat. Este nevoie de foarte mult timp pina sa gasesti un model. Si mai mult timp e nevoie ca sa gasesti un model serios.
Succese!
Ps. Ca sa poti scrie pm, trebuie sa ai minimum 10 mesaje.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde xstudiox3 » 17 Oct 2014, 09:41

JustModel scrie:Desi problema locurilor de munca exista, este foaaaaarte greu de gasit modele. Cauzele fiind diverse. In primul rind la noi inca se mai asociaza modelul de videochat cu prostituata. Plus lipsa de informare. Fetele habar nu au cum ar trebui sa fie intr-un studiou. Plus studiourile neserioase care tepuiesc la incasari sau atirudinea neprofesionala. Plecind de la asa studiouri, fata nu se va mai intoarce niciodata in videochat. Este nevoie de foarte mult timp pina sa gasesti un model. Si mai mult timp e nevoie ca sa gasesti un model serios.
Succese!
Ps. Ca sa poti scrie pm, trebuie sa ai minimum 10 mesaje.

Da, mi-am dat seama de asta. Este nevoie de o intreaga campanie de marketing, inclusiv convingere personala si manipulare, unele saituri de angajare chair sterg anunturile referitor la vc, dar daca era usor toti erau sa isi deschida studiouri, nu?
xstudiox3

Mesajde JustModel » 17 Oct 2014, 12:12

Corect)
Eu doar am vrut sa mentionez faptul ca desi salariile sunt mult mai mici decit ce se poate cistiga din videochat, foarte putine fete doresc sa cistige din videochat. Fete serioase, si mai putine.
nu imi ramine decit sa va doresc succes.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 17 Oct 2014, 12:37

JustModel scrie:Corect)
Eu doar am vrut sa mentionez faptul ca desi salariile sunt mult mai mici decit ce se poate cistiga din videochat, foarte putine fete doresc sa cistige din videochat. Fete serioase, si mai putine.
nu imi ramine decit sa va doresc succes.

looooooooooooooooooooooooooooooooooooool
Fete serioase si mai putine ..zici ?
Cred ca :
1. Sunt mai multe ca la noi ... :D
2.Nu e vorba de seriozitate si ca sa nu folosesc sintagma "prostie " as prefera sa folosesc "infinit mai putina informatie /less openmind :wink: /posibil unii patroni mai din topor si fara know how ci doar bani si tupeu . Ce fata "serioasa " s-ar incurca cu asa ceva ?
E o tara minunata /pitoreasca unde se mamanca bine si se bea ...si mai bine :D :D , dar atata timp cat anunturile despre VCH sunt "sterse " cum am citit pe aici .....fetele ce sa mai inteleaga ? Probabil cred ca autoritatile le ..protejeaza de traficantii de carne vie (mai exact carne virtuala ) ... :D
Cu toate ca nu cred sa fie chiar asa ...
E doar partea mai grea intampinata ca in orice ..inceput .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde JustModel » 17 Oct 2014, 13:39

Scuze, posibil ma insel, am zis ceea ce stiu doar din propria experienta traind in moldova, ciocnindu-ma in fiecare zi mentalitatea moldoveneasca, si activind in acest domeniu de citiva anisori. Just my opinion. Sper in ceva timp sa apara un mesaj despre faptul ca am vorbit aiurea, cu exemple. O sa ma bucur sincer pentru acel cineva.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 17 Oct 2014, 14:03

Iar eu nu te-am contrazis cu nimic ...am completat doar .
Te contraziceam doar la ideea de ..'fete mai putine " ,cu toate ca eu nu am fost acolo ,ci din auzite .
Adaugarea de 'serioase " nu mi se pare potrivita, chiar deloc . Adica pe plaiurile mioritice sunt mai neserioase ? Sau mai degraba mai open mind , mai putina ipocrizie , mai multa toleranta , mai realiste ?

Exact ceea ce, doar banuiesc ca le lipseste celor din R.M .Ca nici asta nu am de unde sti cu exactitate .
Nu am vrut sa ofensez pe nimeni , ba din contra sa atrag atentia alaturarii de cuvinte : "fete " cu "serioase " cand vorbim despre VCH .

P.S. : Mai mult ca sigur ca si tu ai folosit expresia fara nici o intentie ofensatoare , si atunci totul e ok !
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde JustModel » 17 Oct 2014, 14:10

Vorbesc de seriozitate atunci cind vine vorba de a sti ce vreau, unde ma duc si ce risc. Vorbesc despre angajare, un prim salariu decent si urmari de lipsa de la servici. Vorbesc despre...pai, eu am crezut ca voi sta in fata camerei fara sa fac nimicsi banii vor curge girla. Sunt multe de spus...dar, nu e nimic imposibil. Doar sa vrei. De asemenea din oropria experienta
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde googlefun » 17 Oct 2014, 14:12

Ok ,

Sa inteles perfect , acum !
O zi buna .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde xstudiox3 » 18 Oct 2014, 13:11

JustModel scrie:Vorbesc de seriozitate atunci cind vine vorba de a sti ce vreau, unde ma duc si ce risc. Vorbesc despre angajare, un prim salariu decent si urmari de lipsa de la servici. Vorbesc despre...pai, eu am crezut ca voi sta in fata camerei fara sa fac nimicsi banii vor curge girla. Sunt multe de spus...dar, nu e nimic imposibil. Doar sa vrei. De asemenea din oropria experienta

JustModel, te afli in Chisinau acum?
xstudiox3

Mesajde JustModel » 18 Oct 2014, 14:34

Da acum si pe viitor.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde xstudiox3 » 18 Oct 2014, 23:14

JustModel scrie:Da acum si pe viitor.

am intrebat pentru ca am vazut ca ai un site romanesc la profilul tau. da skype-ul tau sau adauga-ma pe mine: studio.x3, vreau sa te intreb ceva in privat
xstudiox3

Mesajde JustModel » 19 Oct 2014, 07:30

Situl e al unui fotograf care vrea cu orice pret sa viziteze moldova dar este prea ocupat cu sesiunile foto in romania) Adi, noroc)))
JustModel
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj