Studio nou...informatii generale...feedback

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde alan.ripner » 25 Oct 2012, 13:40

Buna,in primul rand felicitari pentu site/forum,foarte tare si plin de informatii.
Acum,sunt pus in urmatoarea situatie:am doua prietene care ar vrea sa faca videochat...felete arata bine,vorbesc engleza binisor sunt foarte pozitive si ...jucause ca sa zic asa.Ma gandeam sa deschid un "mini" studio.As vrea 2 PC-uri cu urmatoarea configuratie:i3 3320,4gb ram 1600mhz,B75 Motherboard,GTX 650 2048 mb,sursa 500w de la o firma decenta,monitor 21,5",webcam logitech c920.
Cam asta ar fi in mare...as vrea sa stiu ce e bine si ce nu e bine :).Vroiam i5 dar deocamdata privesc chestia asta ca pe un proiect nu ca un business si nu vreau sa investesc prea mult.
Tinand cont ca fetele sunt la inceput ,ma gandeam sa lucrez cu un singur site,mai exact livejasmin.
As vrea sa stiu ce abonament de net recomandati,ce parere aveti despre pc-uri,site...si ceea ce vreau sa fac in general.
In legatura cu firma ce parere aveti?Ar trebui sa fac firma sau sa merg asa "clandestin" pentu inceput?
Daca da...informatii despre asta sunt foarte binevenite:)
Mersi anticipat si astept feedback..pozitiv sau negativ :D...stiu ca unele din intrebarile mele s-au mai pus pe forum am folosit functia "search" dar vroiam raspunsuri oarecum personalizate la situatia mea.
Mersi si scuze pentru "wall of text"...o zi deosebita tuturor.
alan.ripner

Mesajde alexandra1234 » 25 Oct 2012, 14:19

GTX 650 2048 vga nu ai nevoie
alexandra1234
User Activ
User Activ

Mesajde Zinia » 25 Oct 2012, 22:11

Ti-as fi raspuns eu daca eram in masura, dar sunt noua in domeniu. Eu mi-am achizitionat C920 de care sunt foarte multumita.

Cu siguranta sunt oameni aici care sunt in masura sa-ti raspunda la intrebari/nelamuriri, speram sa o si faca pt. ca si eu as fi curioasa din pct. de vedere al vitezei internetului, in special pt. transmitere HD pe mai multe site-uri.. :)
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 26 Oct 2012, 05:34

da folositi tataie butonul search cu incredere , nu inteleg pentru ce trebuie informatii ,, personalizate ,, ? :shock:
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde alan.ripner » 26 Oct 2012, 12:57

@alexandra1234 Sa inteleg ca placa video nu prea conteaza si pot sa iau un mai ieftina.
@Zinia Am sa iau c920..am gasit la 400ron la oferta:) sper sa fie buna pentru inceput.
@fetish Am citit forumul 2-3 zile inainte sa creez topicul.Nu am gasit raspuns la toate intrebariile pe care le aveam si am decis sa fac un nou topic care speram ca se v-a transforma intr-o discutie cu pareri pro si contra la ceea ce vreau sa fac...din care sa asimilez cat mai multa informatie.
alan.ripner

Mesajde Zinia » 28 Oct 2012, 00:23

alan.ripner scrie:@alexandra1234 Sa inteleg ca placa video nu prea conteaza si pot sa iau un mai ieftina.
@Zinia Am sa iau c920..am gasit la 400ron la oferta:) sper sa fie buna pentru inceput.
@fetish Am citit forumul 2-3 zile inainte sa creez topicul.Nu am gasit raspuns la toate intrebariile pe care le aveam si am decis sa fac un nou topic care speram ca se v-a transforma intr-o discutie cu pareri pro si contra la ceea ce vreau sa fac...din care sa asimilez cat mai multa informatie.

bun topic, buna alegere C920, sa ai bafta !
Zinia
User Junior
User Junior

Mesajde sirflorinus » 16 Feb 2014, 18:51

poate daca nu ai fi intitulat topicul "studio nou" (pentru ca ceea ce vrei tu sa faci NU ESTE UN STUDIO), atunci cei mai vechi si cei care au studiouri in adevaratul sens al cuvantului s-ar fi obosit sa iti formuleze un reply. chiar si personalizat. dar asa...
sirflorinus
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj