Studio vs acasa decizia corecta?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde adelina_xxx » 27 Oct 2013, 13:10

Buna..... Fac video de aproximativ un an... intr-un studio in care primesc 60% ... Am ales in prima instanta studioul pentru ca nu aveam un spatiu de unde sa pot face de acasa.... Acum insa am acel spatiu.... si ma bate un gand sa renunt la studio pentru ca mi-ar fi mai usor sa fac de acasa.... Insa nu stiu daca e o decizie corecta sau nu.... Sunt opersoane care au fost in acelasi impas? Help me.... :(
adelina_xxx

Mesajde IsaGlamChat » 27 Oct 2013, 14:05

Probabil ca foarte multe modele au fost in impas dupa o perioada de timp in care au lucrat la studio,sfatul meu ar fi urmatorul,daca faci sume mari la studio peste 10 mii pe luna sa ramai acolo ,screenurile vechi ,procentul mai mult decat okay si munca ta ca model sa o iei de la inceput pe alt screen nou ,fara popularitate va fi mai mare si mult mai anevoioasa in conditiile actuale,cerintele mari din ultima vreme,bataie de cap,etc,daca faci sume mici sub 5 mii pe luna poti incerca acasa si vezi ce iese.De altfel te sfatuiesc sa ramai in relatii bune cu studioul de unde pleci in caz ca vrei sa revii,niciodata nu se stie cand ai nevoie de un om:)
Bafta in continuare indiferent ce decizie vei lua.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde adelina_xxx » 27 Oct 2013, 14:35

Ms din suflet ca mi-ai raspuns ... faza cu studioul asta e ca in apartamentul unde stau eu, la inceput eram multe fete .... acum sunt SINGURA .... de vreo 5 luni.... si patronul mai are si alte aparamente .. sau cel putin asa pretinde ... cand o vreo defectiune mi-o repara dupa n zile ... daca e vreo probleme pe un site o rezolva dupa o luna .. etc .... in ceea ce privesc banii nu iese cine stie ce.....mai mult de 2500 lei pe luna nu mi-a iesit :(... Nu am de gand sa plec cu tam tam in urma mea ca nu-mi plac show-urile.....
adelina_xxx

Mesajde IsaGlamChat » 27 Oct 2013, 15:05

adelina_xxx scrie:Ms din suflet ca mi-ai raspuns ... faza cu studioul asta e ca in apartamentul unde stau eu, la inceput eram multe fete .... acum sunt SINGURA .... de vreo 5 luni.... si patronul mai are si alte aparamente .. sau cel putin asa pretinde ... cand o vreo defectiune mi-o repara dupa n zile ... daca e vreo probleme pe un site o rezolva dupa o luna .. etc .... in ceea ce privesc banii nu iese cine stie ce.....mai mult de 2500 lei pe luna nu mi-a iesit :(... Nu am de gand sa plec cu tam tam in urma mea ca nu-mi plac show-urile.....

In ordinea noilor informatii nu am decat un sg sfat:FUGI!! :lol: Scuze dar ala nu e studio,ala e bahaus daca e asa cum spui,de apreciat ca totusi ai bun simt mai mare decat fetele care castiga mii de dolari in studiouri f okay ,in conditii f bune si de obicei fug ca niste criminale de parca au omorat pe cineva si sunt date in urmarire prin interpol:)
Bravo tie pentru fairplay si corectitudine
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde adelina_xxx » 27 Oct 2013, 15:36

Deci nu-s eu paranoia :))))))..... :lol: vreau sa plc si atat... La un alt studio nu as apela ca niciodata nu stii peste cine dai.... Stau sa imi inchei luna si atat.... Insa.... cat de mult dureaza activarea unul cont? si in plus.... daca exista deja conturi facute pe numele meu de catre studio.. mai pot face eu altele?:(...
adelina_xxx

Mesajde adelina_xxx » 27 Oct 2013, 15:50

Si in plus mi s-a parut foarte ciudat ca in urma cu circa 2 luni.... au inceput sa faca instructaj cu mine..... lucru ce trebuia facut la inceput nu acum..... Si-a trimis sotia sa stea cu mine acolo..... imi aducea accesorii.... chestii de genul.... de ce tocmai acum??? Statea si cate 8 ore cu mine..... Cum de dupa atatea luni.... se concentra asa tare pe mine..... Si fetele au disparut asa deodata..... una dupa alta :(.....
adelina_xxx

Mesajde SAD^^EYES » 27 Oct 2013, 15:51

Pai poate si-a dat seama ca a gresit ca v-a ignorat atata timp.. si acum incearca sa repare.. daca este prea tarziu.. asta doar voi o stiti

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde adelina_xxx » 27 Oct 2013, 15:54

SAD^^EYES scrie:Pai poate si-a dat seama ca a gresit ca v-a ignorat atata timp.. si acum incearca sa repare.. daca este prea tarziu.. asta doar voi o stiti

Cu stima, Ionut

Multumesc pentru raspuns.. insa.... nu exita v-a ignorat..... sunt singura de 5-6 luni in studio....
adelina_xxx

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj