Stuck and cant see a way to get out!!!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde SummerHill » 29 Noi 2013, 18:08

Poate ca o sa vi se pare prosteasca problema mea dar sincer nu vad nici o scapare din ceea ce mi se intampla in ultimul timp...Sunt cu cineva de 9 ani, ani grei si buni nu zic nu, dar mai exista si inca un membru care-mi face inima sa-mi sara din piept de fiecare data cand vorbim sau ne vedem pe webcam sau pe site(CamContacts)...Mentionez ca suntem toti 3 in aceeasi tara dar oarse diferite...De la un timp nu mai am somn noaptea, ma stresez, ma gandesc ce sa fac cum sa fie bine...Stiu ca eu sunt vinovata ca i-am permis membrului sa-mi suceasca mintile dar sincer nu mai pot...Am vb si cu prietenul meu sapt asta el nu vrea sa ma piarda, membru meu stie de aceasta relatie dar nici nu vrea sa ma impinga sa fac un pas gresit, el spune ca decizia imi apartine...pentru ca la urma urmlor nu ne-am vazut in realitate inca(lucru de care mi-e cam teama) si nici nu-mi ofera garantia ca am putea sa fim impreuna si sa-mi ofere ceea ce vreau.Sincer sunt intr-o situatie de tot r.....l si simt ca nu mai am scapare...Inima mea zice ca tre sa ma vad cu membrul, dar mi-e teama ca daca nu va iesi cum vreau eu...Nici pe prietenul meu nu as vrea sa-l pierd dar parca nu mai simt nimic...A-ti mai patit asa ceva vreodata pentru ca sincer sunt in industria videochatului de mai bine de 8 ani si niciodata nu am simtit asa ceva pentru un membru:) Multumesc frumos!!!
SummerHill

Mesajde WinXPfather » 29 Noi 2013, 18:18

Anunt care se potriveste mai bine categoriei matrimonial. Am vrut sa-l mut dar nu am putut ;).

@SummerHill, da-i paraseala scurt. Clar. Daca nu mai simti nimic mergem mai departe. Risca! Indiferent ce si cum va fi un lucru e clar, inchei ceva ce deja e mort de mult si incepi o noua aventura a vietii, cu membrul sau cu oricine va fi sa fie!

Mortii trebuie ingropati si facut toate cele crestinesti ca alfel ne zombiesc viata noastra si chiar si a lor. Fie-le tarana usoara!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 29 Noi 2013, 21:22

Cred ca WinXp a spus ce era de spus, ai o singura viata si trebuie sa o traiesti cu pasiune nu din inertie si de dragul vremurilor de mult,

Daca situatia care nu a fost super roz a permis acest lucru sa se intample inseamna ca nu ai nimic de pierdut si stii vorba aceea daca nu risti nu castigi si este foarte probabil ca ceva nou sa te ajute foarte mult psihic fizic,

P.s. si eu caut categoria cu posturi matrimoniale, de ceva timp dar nu am gasit-o :) eu deja militez la Sad pt ea... hai sa mai rulam un poll poate poate.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde aaresis » 30 Noi 2013, 04:47

Tu acum te gandesti ... "ce patesc daca aleg pasarea de pe gard ..si o pierd pe cea pe care o am in mana"
Sesizez o doza de egoism aici..Nu vrei sa pierzi ce ai acum .. dar speri la mai mult..de la acel membru..
Este adevarat...Nu poti sa afli pana nu incerci..
Daca iti asumi riscul.. ATUNCI RISCA..Este viata ta..
Dar din pacate .. daca tu deja te gandesti sa iti schimbi prietenul ... relatia voasta nu o sa mai mearga mult..
Gandeste-te cum ar fi fost ca situatia sa fie invers..Tu ce ce ai fi simtit ...
Este urat sa ajungi sa te simti "o varianta" pentru persoana cu care ai trait 9 ani.
Prietenul tau sper sa nu ajunga sa se simta folosit..ca o roata de rezerva..
aaresis
User Junior
User Junior

Mesajde SmartGirl » 30 Noi 2013, 05:30

aaresis scrie:Tu acum te gandesti ... "ce patesc daca aleg pasarea de pe gard ..si o pierd pe cea pe care o am in mana"
Sesizez o doza de egoism aici..Nu vrei sa pierzi ce ai acum .. dar speri la mai mult..de la acel membru..
Este adevarat...Nu poti sa afli pana nu incerci..
Daca iti asumi riscul.. ATUNCI RISCA..Este viata ta..
Dar din pacate .. daca tu deja te gandesti sa iti schimbi prietenul ... relatia voasta nu o sa mai mearga mult..
Gandeste-te cum ar fi fost ca situatia sa fie invers..Tu ce ce ai fi simtit ...
Este urat sa ajungi sa te simti "o varianta" pentru persoana cu care ai trait 9 ani.
Prietenul tau sper sa nu ajunga sa se simta folosit..ca o roata de rezerva..

Sunt perfect de acord cu ce zici @aaresis, dar pacat ca dai 9 ani de relatie foarte frumosi( presupun ca au fost frumosi )....pentru ceva VIRTUAL, pana la urma... eu una as merge mai departe cu persoana care mi-a fost alaturi la bine si la rau, chiar daca mai sunt si momente de cumpana, discutii, mici certuri, etc... fa-ti o analiaza a relatiei actuale... si apoi ia o decizie daca se merita sa faci ONE NIGHT STAND, ca pana la urma, chiar tu ai zis, tipul nu iti promite ceva serios. Sfatul meu este sa fii sincera cu tine insati, fii sincera cu el... spune-i ce se intampla, nu direct.. LMAO.. are si omul orgoliu ...indirect... spune-i ca simti ca sunteti intr-un moment al relatiei aproape mort... si ca ai vrea sa resuscitezi relatia! Mai da o sansa relatiei, si daca nici atunci nu merita... fa exact ce simti... si apoi vei suporta consecinte... sau te vei bucura de ceea ce ai NOU in viata ta!
Eu sunt pe principiul.... abia atunci cand chiar nu se mai poate deloc ... merg la next level... pana atunci incerc ca din partea mea sa fie okay... Inselatul in relatie nu este deloc sanatos... petru ca daca ai comis fapta... totul se va schimba cu tine insati... cu relatia in sine... asa ca mai bine te desparti de cine esti... si mergi mai departe in viata... plus ca mai gandeste-te si tu asa... CEEA CE TIE NU ITI PLACE ... ALTUIA NU II FACE... cum te-ai simti daca ai afla ca si el simte la fel fata de tine? Iti spun eu ... l-ai vrea pe el... pentru ca nu vei mai avea acces la el.. stii tu fructul oprit... este mereu dorit!Si din moment ce el va deveni un barbat "indisponibil"... il vei dori din nou! Cam asta este firea noastra a femeilor... stii tu ADAM SI EVA...momentan fructul oprit la tien este " nenea" ala virtual...

Sfat: bucura-te de ce ai alaturi si... lasa fanteziile... sau cel putin cauta-ti pe cineva care il vezi in real.. simti... il poti cunoaste mai bine zi de zi... nu ceva virtual sau pasager... NU SE MERITA!

Good Luck!
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde trompi » 30 Noi 2013, 07:41

eu merg pe principiu ca daca un barbat te vrea, vine el la tine si nu tu la el......in privinta relatiei tale daca s-a racit si nu mai e atractie e si vina vechiului partener....o fi fidelitatea un punct forte dar daca atractie nu mai este nu foloseste la nimic....eu sunt mai perversa de felul meu si zic sa incerci, in cazul in care vrea sa vina el sa te vada bineteles, decat sa te gandetsi o viata intreaga ce as fi facut daca....
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde SmartGirl » 30 Noi 2013, 07:48

Bine zis @Trompi la partea ca un barbat... trebuie vina el la tine... dar...ce te faci daca atractia fizica se duce de fiecare data... de n ori... ca din cate stim... prima data e atractia fizica ... si apoi restul.... ce ne facem daca ne saturam/ se consuma mereu atractia fizica?
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 30 Noi 2013, 10:16

Nu ma mira deloc modul de a vedea lucrurile a majoritatii. De asta nu ma mira de ce stau femei in relatii in care sunt batute, sau in care nu mai exista licarire de speranta, tresarire de pasiune. Majoritatea cuplurilor sunt asa, doar priviti-i. Zombi. Inmormantati-va fetelor langa cineva doar ca a existat un trecut comun. Vad ca e nevoie de curaj sa traiesti, de respirat respira toti...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde bianca_andra » 30 Noi 2013, 11:31

Faptul ca ai facut o pasiune pentru alt barbat decat pentru iubitul tau, este foarte ok, chiar sanatos si s-ar putea sa fie exact ceea ce ai nevoie ca sa iti deblocheze relatia cu iubitul tau care momentan chiar tu ai spus ca...este blocata, daca vei sti sa gestionezi bine situatia in care esti.
Si mai mult, faptul ca iubitul tau intelege situatia, pare ca o accepta si cu toate astea spune ca te doreste langa el, inseamna foarte mult. Ne blocam in relatii pentru ca uitam ce este important, uitam sa ne oferim, pentru ca ne permitem blazarea, vorba lui Win, "e nevoie de curaj sa traiesti, de respirat respira toti." Dar asta nu inseamna ca nu mai este nimic intre voi, ci ca tot ce e mai important este bine ascuns sub un mare maldar de r***t. Trebe doar multa atentie sa poti descoperi ce-i valoros acolo, dar nu de asta m-as preocupa eu daca as fi in situatia ta iar faptul ca tu crezi ca te-ai indragostit de altul, nu are nici o legatura cu relatia pe care o ai cu iubitul tau, ci strict cu tine. Daca poti sa faci separarea intre ele si sa-ti dai seama care-i factorul comun intre iubitul tau si membrul este perfect si aia ar trebui sa te preocupe pe tine, ala este singurul lucru important, dincolo de iubit si de membru. :)
Eu...m-as intreba de ce a devenit un om pe care nu-l cunosc deloc, nu-l stiu decat de pe chat si doar ce mi-a spus el atata de important pentru mine?! M-as mai intreba de ce am asteptari asa de mari de la cineva pe care nu-l cunosc deloc. Cu alte cuvinte, m-as uita putin in propria mea ograda sa vad ce nu-i in regula acolo, ce-mi lipseste cu adevarat din moment ce astept asa multe de la altii. Treaba ii ca noi ne creem relatiile si nu ele pe noi asa ca as alege sa ma uit la mine, sa-mi pun intrebari incomode si sa vad ce nu-i ok cu mine in primul rand. Daca dupa asta vezi ca esti ok si esti multumita cu tine, mergi inainte cum simti tu. Daca nu, macar ai aflat ce este important si sti care este singurul lucru unde poti face ceva.
Relatiile sunt ca videochatul...incasarile reflecta exact valoarea modelului. Daca vrei incasari mai bune, lucrezi cu modelul iar rezultatele o sa apara de la sine cand faci ceea ce trebe. Nu ai cum lucra in sens invers dar poti incerca. Nu membrii sunt de vina, nu siteurile, nu traficul, ci strict modelul si infinitele detalii care tin de el. Dar tu sti deja asta. :)
bianca_andra
User Junior
User Junior

Mesajde fetish » 30 Noi 2013, 11:51

fii f atenta la trenuri , nu se intorc , nu mai vin , nu se opresc , ai prins un tren treb sa urci in el sau sa il lasi sa plece

majoritatea se multumesc cu existanta in ciorbita calda si nefericita si cand realizeaza ca vor altceva apar binevoitorii care trebuie sa ii asigure ca nu exista relatii perfecte

daca ai ajuns sa te gandesti la alt barbat este clar ca actualul ori este de forma ori nu iti ofera ceea ce ai fi visat de la el , nu conteaza anii 10-16 -20 uneori suntem indragostiti de ideea de a fii indargostiti , alteori din comoditate , de gura lumii

eu am fost in situatia ta si l -am parasit pe exul cu o luna inainte de nunta , pt un necunoscut care m -a invitat la o cafea , am lasat tot si am inceput o viata noua , sunt extraordinar de fericita ca am avut curajul sa pun piciorul in prag si sa fac asa cum mi -a spus inima

indiferent daca am fost comentata , barfita mi -am asumat , pt ca merita uneneori in viata sa risti , sa joci pe o carte necastigatoare la mom ala

eu cum am zis , am renuntat al tot , m -am mutat in alt oras , am lasat un job relativ caldut o droaie de asa zisi prieteni care si -au condimentat urmatoarele micuri dejunuri de-a lungul anilor cu barfele privitoare la mine , un mod de viata care nu ma caracteriza deloc

acum la 11 ani de la momentul respectiv nu regret deloc , nu am regretat deloc , traiesc si am trait o poveste asa cum mi-am dorit nu o supica calda de pui , iar viata mi-a demonstrat ca am ales bine

totul tine de cat de mult iti doresti sa iti implinesti un vis
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde evaeva1 » 30 Noi 2013, 14:47

Hmmm in mare parte sunt de acord cu Smart Girl! Si asta pt ca sunt balanta si poate am prostul obicei sa cantaresc foarte mult inainte de a lua o decizie! Nu dau sfaturi pentru ca nu consider ca sunt in masura, insa daca as fi in locul tau, as gandi bine si nu m as arunca cu capul inainte! Relatia pe care o ai cu iubitul tau este una lunga, asemeni unei casnicii doar ca nu aveti o hartie care sa bata in cuie acest aspect! Cine a zis ca o casnicie este usoara, ca nu are momente de cumpana, ezitari cand ne intrebam daca suntem in locul si momentul potrivit, atunci cand suntem in impas Nu exista casnicie fara hopuri, incercari, momente de cumpana, si momente in care aveti nevoie sa va redescoperiti! 9 ani nu sunt putini, insa sigur ati trecut si bune si rele impreuna, l ai iubit nu? sau poate ai avut o atractie la fel de puternica si pentru el. Toate relatiile sunt extrem de frumoase la inceput cand nu v ati descoperit 100%, cand inca va mai explorati, si poate insasi nevoia de a va descoperi mai mult, incita al naibii de tare, insa la un moment dat trece timpul, si mirajul se duce! aici teoretic ar trebui sa intervina un alt miraj, pe care tu ca si femeie trebuie sa il provoci! Reinventeaza te , vezi unde ati gresit, unde ati pierdut, si incearca sa afli pt tine daca ati ajuns in acel punct in care nu va leaga decat trecutul! Faptul ca stie de situatie si nu vrea sa te piarda spune multe! Nu stiu daca in viata, sau in viata de cuplu la prima fata morgana zarita peste gard putem reactiona cu un blocaj si dorinta de a abandona! Nu zice nimeni sa stai din intertie asa cum zicea si fetish ,de dragul unei supici cu un om de care nu te mai leaga nimic! Intrebarea este : te mai leaga ceva de iubitul tau? Daca ai raspunsul la intrebarea asta cu sigurannta vei stii ce decizie sa iei in privinta membrului! Succes!
evaeva1
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 30 Noi 2013, 14:58

Pai a raspuns la intrebarea aia. Existenta postului asta e raspunsul. Daca mai exista ceva, acest post nu aparea. Cum ar mai putea fi ceva dupa cele spuse? Sa mor....
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 30 Noi 2013, 19:39

unu-i unul si altu-i altul.
subiectele sunt diferite.
daca relatia nu mai merge...nu mai merge.... punct.
indiferent de existenta sau inexistenta altor cai verzi pe pereti.
nu inteleg de ce amesteci subiectele.

iar cu virtualul... asteapta-te sa te considere o papusa ne-gonflabila de unica folosinta, asa cum de altfel ti-a si comunicat, daca n-ai priceput.

daca vrei sa intelegi cum te vede el, pune-ti bani pe card si intra in privat la cineva, ALEGE room-ul fiindca TU PLATESTI, tu esti UTILIZATORUL in timp ce "modelul" se presupune ca trebuie sa multumeasca lui Dumnezeu ca a venit "stapanul" sa-i picure niste bani de paine....ei asa ne vad pe noi.
pune-te in locul lui macar o singura data, vezi-te pe tine prin ochii si mintea lui, chiar iti recomand sa faci experimentul pe viu, sa simti cum ti se evapora banii din cardul personal, poate te linistesti.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde SmartGirl » 30 Noi 2013, 21:13

andromaca_mulge_vaca scrie:unu-i unul si altu-i altul.
subiectele sunt diferite.
daca relatia nu mai merge...nu mai merge.... punct.
indiferent de existenta sau inexistenta altor cai verzi pe pereti.
nu inteleg de ce amesteci subiectele.

iar cu virtualul... asteapta-te sa te considere o papusa ne-gonflabila de unica folosinta, asa cum de altfel ti-a si comunicat, daca n-ai priceput.

daca vrei sa intelegi cum te vede el, pune-ti bani pe card si intra in privat la cineva, ALEGE room-ul fiindca TU PLATESTI, tu esti UTILIZATORUL in timp ce "modelul" se presupune ca trebuie sa multumeasca lui Dumnezeu ca a venit "stapanul" sa-i picure niste bani de paine....ei asa ne vad pe noi.
pune-te in locul lui macar o singura data, vezi-te pe tine prin ochii si mintea lui, chiar iti recomand sa faci experimentul pe viu, sa simti cum ti se evapora banii din cardul personal, poate te linistesti.

BIG LIKE! Bine zis @ndromaca_mulge_vaca ! Un raspuns mai dur, dar cu picioarele pe pamant!
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde Nephthys » 02 Dec 2013, 03:45

Pai, pentru inceput, io le-as face cunostinta masculilor, daca tot stiu unu' de existenta celuilalt.
Ca asa-i civilizat. Sa-i lasam sa se cunoasca mai bine.
Apoi, incerca o relatie de-asta profund artistico-modernista, cu amandoi. De-odata sau separat, insa mereu impreuna.
Asa, o sa ai si siguranta pasaricii din mana, si focul pasiunii cu aia de pe gard. Plus multe alte bonusuri!
Nephthys
User Activ
User Activ

Mesajde Cineva » 02 Dec 2013, 09:29

Sunt in aceasi situatie... un pic mai complicata..."Membrul" il cunosc de 7 ani.Sotul de...7 ani si jumate. Pe " membru" l-am iubit de la primul "hello"....dar tot timpul mi-am ignorat sentimetele...m-am gandit ca e doar"virtual".Am ramas cu sotul...si el "membrul" cu sotia lui...bineinteles...Am continuat sa vorbim...la web, telefon etc....Nu vreau s-o dau in "suflete pereche " etc... pt. ca nu sunt o persoana prea romantica...niciodata n-am fost....dar asta este el pentru mine.Ca o oglinda...suntem aceasi persoana. Acu 4 ani i-am spus ca s-a terminat( am incercat sa fac relatia cu sotul meu sa mearga...dar.. dragoste cu sila nu se face... suntem buni prieteni... si atat)....El "membrul" a incercat mereu in acesi 4 ani sa vorbeasca cu mine....anul acesta de ziua mea mi-a zis "happy bday" si am vorbit mai mult...In fiecare zi vorbeam un pic mai mult...si totul era acolo... toate sentimentele....pe care le credeam trecute, totul...Parca nici nu luasem o pauza de 4 ani...Dupa cateva luni ne-am intalnit...pentru prima data...au fost cele mai frumoase 3 zile din viata mea...E cel mai minunat barbat pe care l-am cunoscut( am 31 de ani...am avut destule relatii ca sa stiu ce vorbesc...) .Cand a trebuit sa plece ,aveam amandoi ochii in lacrimi....Acuma ...el vrea sa fim impreuna...vrea sa divorteze.. vrea sa ma mut in tara lui..Eu il ador..dar ...nu stiu ce sa fac... ma inspaimanta totul(faptul ca el e cu 25 de ani mai in varsta... ideea de a-mi parasi sotul...desi nu mai e demult nimic intre noi... ideea de a ma muta ... etc....)...
Acuma am gasit un motiv stupid si ne-am certat... ma doare sufletul.... dar n-am idee ce sa fac....
Nu pot sa-ti dau nici un sfat.... nici macar" fa ce-ti spune inima" .... pentru ca inima poate sa-ti spuna multe... dar ....suntem prinsi de frici, responsabilitati... tot felul de ganduri aiurea....
Cam atat.... :|
Cineva

Mesajde WinXPfather » 02 Dec 2013, 10:24

Doua intrebari pentru lamuriri personale:

1 In cele 3 zile au avut loc relatii sexuale de orice natura?
2 In ce tara e vorba sa te muti? Ca sunt tari in care trebuie sa te muti indiferent ce, cu cine si cum :), si altele unde e bine sa nu calci.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Cineva » 02 Dec 2013, 10:35

hmmm.... relatii sexuale....depinde ce numim "relatie sexuala".....au fost de toate, in afara de ....penetrare .... :oops: (n-am vrut eu....).....
tara...Anglia....
Cineva

Mesajde SmartGirl » 02 Dec 2013, 11:17

Sfatul meu: Uita-l, relatiile de genul nu prea au un final fericit ;), intotdeauna nevasta castiga.... stiu din propria-mi experienta...
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 02 Dec 2013, 11:23

E preferabil sa aiba loc si penetrarea ca sa fim siguri ca totul e ok si ca simtim in continuare daca e perechea sufleteasca. Anglia e destul de ok, adica e forta din multe puncte de vedere dar nu e prea ok pentru reumatici. Putea fi mai bine. Dar el iese curand la pensie si va puteti muta in Goa in India unde se muta de obicei englezii la pensie.

Multumesc ca am invatat si din postul asta chestii. Eram putin catranit atunci cand eram refuzat la penetrare, acum am inteles ca refuzul s-a intamplat din prea multa iubire. Probabil s-au menajat simtit ca ar fi putut muri din atata iubire. Am salvat multe vieti!

Daca smartgirl cum spune si userul stie, ar trebui sa stie ca asa ceva nu se uita ;). Porti si iei cu tine in chilotei asa ceva pe viata. Oricine va penetra dupa va lubrefia cu fuliculina produsa atunci de Acela! ;)

Trebuie sa editez ca nu pot sa nu zic. Toti care uita/reprima sa traiasca se duc direct la final si vor sa-l vada pe ala (finalul) fericit. Cand vezi asa lucrurile pierzi exact viata, traitul, ce e intre timpul de inceput si final. Asta e partea care conteaza si poate fi frumoasa dar daca sari din calcul la final pierzi totul. Finalul poate fi fericit sau tragic foarte putin conteaza, conteaza ce e pana la final.

Exemplu simplu. Singura certitudine pe care o avem de cand ne nastem e moartea! Si cam toti (fiintele ce fiintam) suntem de acord ca e ceva tragic. Pai viata e din momentul nasterii si pana la moarte nu? Pai daca stii ca e un final tragic nu ar mai trebui sa mai traim nu? Daca esti mama nu trebuie sa mai nasti pui vii nu? Ca vor avea final tragic. Nu ar mai trebui sa ne mai indragostim de oameni ca stim ca vor muri mai devreme sau mai tarziu.

Dupa ce ca viata e scurta ne mai si reprimam trairi ce pot fi frumoase de teama unui ipotetic final care poate sa nu fie pe masura egoismului nostru. Si asa se populeaza planeta de zombie.

Lasa ca penetrez eu neveste ca eu nu sunt gelos pe soti...
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale