Stuck and cant see a way to get out!!!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Cineva » 02 Dec 2013, 11:34

:D da ms win... nu puteam scapa nici eu de "ironia " ta.... e ok... nu caut sfaturi.. intelegere etc.. nici o decizie nu e cea mai corecta decizie... depinde din ce unghi privesti....Am scris doar pt. fata care a postat....sa vada " cum e si la altii".... numai bine tuturor... (in cazul in care ma mut in Goa... India etc :D )....
Cineva

Mesajde SmartGirl » 02 Dec 2013, 11:35

WinXPfather scrie:E preferabil sa aiba loc si penetrarea ca sa fim siguri ca totul e ok si ca simtim in continuare daca e perechea sufleteasca. Anglia e destul de ok, adica e forta din multe puncte de vedere dar nu e prea ok pentru reumatici. Putea fi mai bine. Dar el iese curand la pensie si va puteti muta in Goa in India unde se muta de obicei englezii la pensie.

Multumesc ca am invatat si din postul asta chestii. Eram putin catranit atunci cand eram refuzat la penetrare, acum am inteles ca refuzul s-a intamplat din prea multa iubire. Probabil s-au menajat simtit ca ar fi putut muri din atata iubire. Am salvat multe vieti!

Daca smartgirl cum spune si userul stie, ar trebui sa stie ca asa ceva nu se uita ;). Porti si iei cu tine in chilotei asa ceva pe viata. Oricine va penetra dupa va lubrefia cu fuliculina produsa atunci de Acela! ;)

LMAO @WinXPfather, intotdeauna cu replicy pline de subinteles....LOL... fiecare intelege ce vrea.....;)
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 02 Dec 2013, 12:12

Cineva scrie::D da ms win... nu putea scapa nici eu de "ironia " ta.... e ok... nu caut sfaturi.. intelegere etc.. nici o decizie nu e cea mai corecta decizie... depinde din ce unghi privesti....Am scris doar pt. fata care a postat....sa vada " cum e si la altii".... numai bine tuturor... (in cazul in care ma muta in Goa... India etc :D )....

Nu, chiar nu a fost o ironie la adresa ta. Mai mult m-am autoironizat cu refuzurile plecand de la raspunsul tau. Am editat postul meu anterior ca mai aveam de spus. Acum citind si partea aia vei sti ca inteleg mai mult decat pare. Si fara a o cere tu in mod special eu sugerez in postul meu totusi un "sfat". Finalul poate fi oricare, e imprevizibil ca tocmai asta e frumusetea vietii singura. Ai o certitudine, moartea, si o infinitate de incertitudini. Infinitatea de incertitudini bat si te fac sa speri si sa traiesti cu moartea implacabila. Uite ca-ti dau si sfat direct: risca!

Si da, andromaca zice corect ce zice. Membrii ne vad exact cum zice ea. Dar sunt totusi oameni. Si poti intalni cazul in care de o parte si alta a monitoarelor sa fie oameni, adica nu model-membru. Da, membrii pot fi si criminali si homo si pedo si orice, dar ei sunt in acelasi timp oameni ce au o viata reala. Deci ii poti intalni si in viata reala. Cum se intampla de fapt. Cati nu am intalnit nenorociti? Daca am intalnit 3 cretini asta nu inseamna ca ne vom lasa de cautat unii minunati, probabil vom avea grija mai mare. Dar vom face ce ne e harazit si sunt sanse sa-l gasim si pe al 4 lea. Dar nu poti sti pana nu faci pasul.

Eu zic ca e bine sa ne inmormantam cu sotii si sotiile cu care ne-am pricopsit chiar daca nu mai scoala nimic in noi ca nah, toti sunt la fel. Decat sa ajungem la un final la fel mai bine stam in finalul actual. A fost frumos cu sotul/sotia pana s-a ajuns in punctul terminus? Daca da asta e partea ce trebuie retinuta trebuie mers mai departe si retraita partea asta atat cat susuram din pute.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde SmartGirl » 02 Dec 2013, 12:26

Eu inca ma bucur de sotul meu... deci nu la toti e valabila inmormantarea ;)...

Ah si mai bine ca membrii pshiho sa ramana pe net .... decat sa faca rau in iata reala.. asta nu inseamna ca tb incurajati la zoo/pedo/etc.
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde Cineva » 02 Dec 2013, 12:57

Multumesc Win :wink:
Cineva

Mesajde fetish » 02 Dec 2013, 13:50

mai fetelor frumoase si destepte , de cand au devenit membrii un sub de discutie , membrii sunt carne de tun , de consum pt noi , asa cum si noi femeile suntem carne de consum pt o anume categorie de barbati

sg diferenta e ca in cazul nostru consumam banii lor si avem o sansa sa intalnim un barbat real , in cazul lor ei consuma niste himere si nu au nici macar tupeul sa ,, viseze ,, sa simta parfumul unei femei adevarate

ma gandesc si ma foiesc , si nu inteleg ce poti discuta cu un om care viziteaza site uril de vdc , ce poti discuta cu cineca a carui expereinta sexuala se rezuma la a cauta pestoica cu codita de aur pe care sa o cumpere la pachet , si sa isi mobileze viata sentimentala cu ea

cum poti rezona cu un om , ca nu ii pot zice barbat , care participa la targurile de mirese din orice tara posibila si imposibila din Europa de Est

barbatul adevarat nu e un penis sau 2 muschi si aia umflati cu silicon , este in primul rand un creier , cu care tu ca femeie trebuie sa rezonezi , cum sa rezonezi cu un specimen care prefere sa agate pustoaice online ca nu e capabil sa le invite nici macar la un suc in viata reala

din punctul meu de vedere ei au mentalitatea corecta , accea de consumator , devii urmatoarea friptura de la gratarul de duminica , ce nu inteleg eu este cum sa iti doresti sa devii urm cina sau pranz

am in familia extinsa un specimen apropiat acestui gen are 65 de ani firma , masina , banuti si s-a casatorit de vreo 7 ori pana acum cu acte in regula , tinerele aveau varste intre 16 si 22 de ani , astea de la 20 in sus au rezistat cel mai putin , cu trecere mai mare sunt pustoaicele

omul are si vreo 3 copii facuti cu 3 neveste diferite , dar in continuare nu se lasa , el le-a parasit pe fiecare dintre fostele neveste , acum a div ultima data in oct si deja ieri cand ne-am intalnit era cu o alta candidata la postul de sotie forever

nu va amagiti , oamenii astia stiu fff bine ce vor , consuma produsul si indif cat de bine ar arata sau cat de bine se simt cu ea sau cat de normlae se poarta , el va fi in continuare in cautare de ceva nou

genul asta de barbat are un target anume , femeile cu lipsa de experienta de viata sau cele care inca cred ca tot ce zboara se mananca
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 02 Dec 2013, 13:53

SmartGirl scrie:Eu inca ma bucur de sotul meu... deci nu la toti e valabila inmormantarea ;)...

Ah si mai bine ca membrii pshiho sa ramana pe net .... decat sa faca rau in iata reala.. asta nu inseamna ca tb incurajati la zoo/pedo/etc.

Inmormantarea e valabila unde exsita morti. Asa e crestineste si sanatos pana la urma pentru toti cei ramasi in viata.

De ce oare simtim ca chestii generale sa le transpunem atat de personal. Probabil asa le intelegem mai bine, dar ce ne garanteaza ca ce am trait noi e destul ca sa putem interpreta bine?

Cine vede membrii fara prejudecati are cel mai mult de castigat din biz ul asta, face bani multi. Online ma refer.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde SummerHill » 06 Dec 2013, 02:01

Multumesc tuturor pentru raspunsuri...am avut ceva timp in care sa reflectez asupra vietii si viitorului meu...Am ales viata cu prietenul meu, cu mari schimbari in viata noastra si ne este mult mai bine...Desi nu vrea sa recunoasca, prietenul meu il blesteama pe membru in fel si chip dar eu pot spune ca sunt happy ca a intrat in viatza mea in momentul potrivit si la locul potrivit ca sa putem schimba ceva in aceasta relatie de 9 ani. Sarbatori fericite tuturor si multumesc frumos...Sper sa va aduca Mosu tot ce va doriti...:)
SummerHill

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 06 Dec 2013, 05:17

ma bucur pentru tine si ma bucur ca esti una din putinele persoane "ajutate" care se intoarce sa ne mai spuna si noua un multumesc sau ce decizie a luat....

relatiile sunt un lucru dificil, delicat, ceva ce azi e maine nu mai e, uneori dispar ca un balon de sapun.
relatiile discutate deschis de amandoi in loc sa-ti inghesui zile si ani in tine tone de frustrari, suferinte, minciuni ( uneori auto-minciuni) relatiile discutate deschis cu cartile pe masa pot rezista atunci cand nu sunt unilaterale.
cand relatiile sunt bi-laterale , cand lasa de la el ba unul, ba celalalt, cand se fac periodic "sedinte" de corectare a "traseului" atunci relatiile "pe viata" sunt posibile.

fara comunicare nu exista nici o relatie, nu doar de "iubire" ci nici de munca, nici de business, nici cu copilul, nici cu parintii, nici o relatie de nici un fel.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde SmartGirl » 06 Dec 2013, 07:20

Ma bucur sa aud ca ai ales una din variantele cele mai sanatoase, dupa parerea mea, si ca nu te-ai aruncat intr-un necunoscut nicidecum prea roz sau sigur. Sa fiti fericiti impreuna, si poate cat de curand auzim vesti noi... o nunta ceva... poate un bebe... sau poate doi :roll: :roll:
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde evaeva1 » 06 Dec 2013, 19:01

Ma bucur ca ai ales nu calea cea mai usoara, insa cea mai sanatoasa, din punctul meu de vedere! Daca e sa ma intrebi pe mine, eu nu cred in suflete pereche, sau in relatii in care oamenii se completeaza unul pe celalalt o viata intreaga! Asa ca, daca noi ca si indivizi la nivel individual ne schimbam, atunci cu siguranta si in sanul cuplului intervin schimbari si altfel de asteptari! Daca nu comunicam in permanenta, ne indepartam si ingropam totul in noi , si ne trezim intr o zi ca nu ne mai gasim locul langa persoana iubita!
Deci, comunicare, counicare si iar comunicare! :P
evaeva1
User Activ
User Activ

Anterior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale