Streamray si tokens

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde ladyinblack21 » 19 Mai 2016, 06:02

Buna dimineata si surprise:) Streamray a trecut la tokens...nu inteleg cum si de ce...si sincer chiar sunt intr`o dilema mare...pt mine la studio a fost site`ul meu de suflet...pana au bagat new payout...ca apoi au aparut huge charge back si multe probleme de conexiune......Acum este doar un site ce`l tin pentru 3-4 regulari vechii antici si dedemult.....dar...tot ma surprinde si irita faza cu tokens...voi ce parere aveti?
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Mesajde redrose00 » 19 Mai 2016, 08:43

Streamray-ul pentru mine a fost un site foarte bun,mai mult imi faceam prieteni si faceam bani frumosi in sesiunea de privat si cu fan clubul,apoi au inceput sa faca atat de multe schimbari ca eu nici nu mai stiu ce sa imi aleg ori tipping ori free chat...eu am incercat sa vorbesc cu ei sa nu mai faca schimbari dar nu asculta ei o fata care a lucrat pe siteul lor de mai mult de 5 ani,cred ca incearca sa imite chaturbate-ul dar nu prea le iese.
redrose00

Mesajde WinXPfather » 19 Mai 2016, 09:12

Nu e chiar surpriza. Intrebarea e cat vor mai putea restul siteurilor sa amane sa treaca la tok... Iar sa imiti chaturbateul e munca grea, cam toti isi doresc ce a reusit cb-ul dar pentru majoritatea siteurilor va ramane imposibil.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde MichelleM » 19 Mai 2016, 23:40

Cum se calculeaza acei tokens?
MichelleM
User Junior
User Junior

Mesajde ladyinblack21 » 20 Mai 2016, 06:35

MichelleM scrie:Cum se calculeaza acei tokens?

michelle.la fel ca pe restul site`urilor cu tokens...10tok = 1$....momentan ei la payout arata in ambele moduri,se convertesc ei automat...
oricum eu o sa renunt ca stremray nu are optiune si trafic de pregnant...dar mi se pare trista si ciudata abordarea lor...adica nu inteleg de ce sa treci la tok?sa dai impresia membrului ca cheltuieste mult,cu putin?.....in fine..mai am multe de invatat si poate asta este raspunsul la incapacitatea mea de a intelege de unde si pana unde...
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Mesajde readyforyou29 » 20 Mai 2016, 08:14

Ideea ar fi si cat primeste modelul din acel 1$. Ca daca primeste tot in jur de 0.30$ cat era inainte nu au facut nimic cei de la Streamray. Pe Chaturbate procentul modelului este cam de 50%. Si aici ma refer la cat primeste modelul din 1$ cheltuit de membru pe site.
Da m-am uitat acum pe Streamray si 1 token e 0.10$. Dar procentul modelelor pleaca de la 32%. Deci mult mai mic ca pe CB. Acolo stii ca ai facut 20 de tk sunt toti ai tai. Pe Streamray mai stai un pic ca se mai aplica niste procente. Intradevar sunt niste praguri si acel procent creste dar e prea complicat.
Pe CB totul este simplu si de aceea s-au ridicat cum s-au ridicat.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde ladyinblack21 » 20 Mai 2016, 08:27

a da?pe CB e 50% shareeeeee??? wow....eu nu am fost niciodata genul MFC deci habar nu aveam...wow !!!
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Mesajde readyforyou29 » 20 Mai 2016, 09:06

De fapt share-le pe CB e chiar irelevant in conditiile in care de exemplu ai facut 100 tk si sti ca sunt toti ai tai si sti si cat valoreaza. Fara praguri sau procente. Totul la vedere.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde ladyinblack21 » 20 Mai 2016, 09:27

mda..oricum inca nu e aceelasi stil ca CB,eu nu inteleg dc au schimbat in tokens..ca oricum aveau tipping si cu ohmybod`ul membrii puteau sa dea buzz cu 0.10$,..so ...i can`t understand it...
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Mesajde black&white » 20 Mai 2016, 14:53

Streamray e inca foarte diferit de Chatturbate/MFC. Nu poti sa le compari. Nici macar in tipping show-ul nu e in free, e un fel de gold show pe streamate. Chiar daca au schimbat $ in tokensi minimul unui tip e in continuare echivalentul a $2. Personal nu ma deranjeaza foarte tare schimbarea in tokensi, ce ma deranjeaza e ca inca nu acopera chargeback-urile din tips-uri, doar privatele. Se intampla rar sa ai chargeback-uri in ultima vreme, dar si cand se intampla de obicei is sume MARI! :(
black&white
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj