Streamray ...m-a disperat!!!!!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde IsaGlamChat » 29 Feb 2012, 02:57

Deci ,de vreo 2 luni de zile nu mai stiu ce sa fac cu acest site,este un admin roman care pur si implu imi hartuieste fetele,intra peste ele free sau private ,le cere buletinele,cred ca nu a scapat una nelegitimata,le tot da sfaturi in ce categorii sa lucreze si alte rahaturi de acest gen,mi se pare un abuz si o chestie incredibila ce face acest om,mai nou imi inchide cate un screen in penultima zi de perioada ,mi-a inchis 3 fete cu peste 1000-1500 dolari pe screen cu zeci de commenturi pozitive,etc.Mai nou le inchide sesiunea in private fiind.Apare, chat has ended by admin :evil:
Ma gandeam ca poate mai exista cazuri de abuz din partea acestui om,eu am de gand sa sun la streamray cu toate ca sunt convinsa ca nu fac nimic si-mi vor spune ''nu-ti convine ,move on'' in alta ordine de idei chiar am sa fac treaba asta dar nu mi se pare corect ce face acest admin,in ultimele 2 saptamani am stat sa adun de pe site toate porcariile posibile in caz ca ceri dovezi ,probabil ca vor fi useless dar macar am de gand sa-i balacaresc bine.Am zis ca poate mi se pare ca poate fetele fac greseli la show ,etc dar nu este nimic,pur si simplu profita de portita pe care o are si de calitatea de admin,lucrez in streamray de 10 ani cu studioul dar asa ceva nu am vzt,am ajuns sa stau cu frica la fiecare sf de perioada ca-mi inchid screenurile si nu-mi mai dau banii.
Stiu ca era odata cineva de la site care posta in forum,daca mai exista il rog sa show up.
Ma intreb daca a mai patit cineva asa ceva in ultima vreme sau omul chiar are ceva personal cu studioul meu?

As renunta la acest site ieri lol,darfetele fac bani pe el si nu prea vor sa renunte,am mai renuntat la ei in trecut .
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde KittenS » 29 Feb 2012, 03:58

suna la ei si spune numele celui care face asta daca ai si dovezi si mai bine sau intra pe suport online trimte si feedback la compliance.nu e normal sa se intample asa ceva.sper sa se rezolve
KittenS
User Junior+
User Junior+

Mesajde trompi » 29 Feb 2012, 10:38

Poca parac tu ai spsu odata e streamray este un studio care are coontratc confidentialitate cu ei cu modele de cacao printre primele randuri bla bla, poate adminul vede ca fetele tale fac bani si le cam iau malaiul la astialalti si iti face un fel de presiune pshilogica..... :roll: Na ma gandeam si eu asa :roll:
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 29 Feb 2012, 10:54

eu am spus de studioul ala dar... nu era pe streamray ci pe streamate.

parca acel "alex" care posta aici pentru ei nu mai lucreaza acolo, asa a zis o fata aici in Forum mai demult...

@poca: logic este ca orice email de la romanika sa fie directionat tot la el si nu-ti faci un bine ci un rau... mai bine pune mana pe telefon, cere cu un shef, cere-i lui emailul LUI si pe urma scrie-i direct fara intermediari...good luck ...
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 01 Mar 2012, 11:11

Mda,lucrurile nu sunt asa simple cum par,mi se pare o porcarie ca un admin sa intre sa-ti spuna''du-te in alta categorie ca ai face mai multi bani ,cand tu faci deja f multi bani in cat respectiva''Asa ceva nu am pomenit in 11 ani de cand lucrez eu chat.Cand unui site i se pune pata pe ceva pai inchide frate tot si la revedere nu te ia la hartuit si nu o face preferential ca in cazul meu.Am stat si eu online in aceasi perioada vreo 3 zile cat am putut de mult si la orele la care chiar a intrat nenea asta ,surpriza nimic,pe mine nu m-a placut ca nu eram atasata de studio:)Nu eram tentanta mai ales ca eu nu stau 10 ore pe zi si in nici un caz nu stau pe streamray ,dar fetele stau.Ce mi se pare de toata jena este faptul ca absolut toate screenurile au fost inchise inainte cu o zi de sf perioadei,adica ma lasi sa fac bani 14 zile si-mi inchizi screenul cu o gramada de bani......pfff.
O sa sun luni la ei si o sa le prezint si dovezile a ceea ce eu consider magarie si discriminare.
Multumesc pt sfaturi, va doresc un 1Martie deosebit si o primavara frumoasa!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde xoxox » 01 Mar 2012, 12:04

Streamray adica Cams.com? Am inteles eu gresit sau pe siteul asta daca ti se inchide contul nu ti se mai dau banii facuti deja? :roll:
xoxox
User Junior
User Junior

Mesajde justmeandmycam » 09 Apr 2012, 10:33

Acelasi lucru l-am patit si noi!
Am primit si email-uri de avertizare...
Dar hai sa va explic putin despre ce este vorba mai exact pt ca am aflat si motivul pentru care am patit asta:
Simplu: In timpul privatului (ca si in freechat) trebuie vazut fata performerului/modelului (chiar daca membrul nu doreste asta - ce idiotenie!!!) pt a se convinge ei ca persoana care este in privat in momentul respectiv, coincide cu persoana ce este inregistrata pe acel cont.
Mai jos si e-mailul primit (unul dintre ele):

Ref: Warning: Face Visibility

Greetings,

The account "XXXXXXXXXXXX" is in violation of the "Terms Of Use" Agreement.

All performers must show their faces at least ONCE during EVERY performance. It is recommended that each performer show their face for several minutes(4-6 minutes) in at least nude or private CHAT. This will ensure that our system has captured the image of your performers face. Otherwise the monitoring staff cannot verify whether or not the performer is authorized to work in this account.

This also includes the use of sun glasses and mask (with the exception of role playing in Private Chat). The only time you may use sun glasses or a mask is during a private show at a customers request.

It should also be noted that performers who show their face more often tend to make more money. This also applies to performers wearing sunglasses or mask to hide there face.

Please Note: Any suspension may cause a delay of payment, as payments cannot be processed on suspended accounts. Furthermore, a continuation of misconduct will ultimately result in termination of the account and all earnings will be forfeited.

-Compliance Team

http://www.streamray.com/aup.html

Dar ce credeti ?!?! Toate astea au fost facute!!! Fetele erau vazute aproape tot timpul!!! (Daca cumva intra "Ghita" un admin cretin de la StreamRay in momentul ala si nu-ti vede 10 secunde fata pt ca ti-a cerut nu stiu ce membru sa-ti vada curul (scuze de expresie) primiti aceste e-mail de avertizare dupa care iti va intra si in sesiunile private in cea mai mare nesimtire posibila si te va obliga (repet - chiar daca membrul care este in privat nu vrea sa vada asta) sa ii arati ca esti tu exact cand are el chef, eventual sa scoti si buletinul de prin portofele sau de prin genti etc, sa il confrunte cu fata ta.

PS:Este PLINAAAA lumea de idioti care muncesc unde nu trebuie si fac abuz de functia pe care o au !
justmeandmycam

Mesajde blondytoy » 11 Apr 2012, 09:03

chestia asta cu visibilitatea fetzei s-a mai discutat si daca stai in privat 2 ore fara sa ti se vada fatza nu-ti spune nimeni nimic.majoritatea restrictiilor de pe orice site se aplica pentru freechat, exceptie facand cateva reguli de privat, ca n-ai voie cu animale, alte persoane, folosirea obiectelor care nu fac parte din categoria sex-toys, divulgarea verbal sau scris a datelor personale samd.cu vizibilitatea am patit-o si eu, o singura data, dar exagerasem in freechat, nu in privat.fum fara foc nu iese, trebuie sa fi facut sau sa nu fi facut tu ceva.si indiferent de nedreptatea care ti se face, rezolvi prin telefon asta daca vorbesti cu un admin, nu cu cel de la customer service, iti pierzi vremea cu ala.eu am avut o suspendare majora pentru ca am folosit o pereche de chiloti de culoarea pielii si am fost acuzata de nude in freechat, ei avand dovezi cu niste capturi de freechat de o rezolutie jalnica, nici eu nu as fi inteles ce e nud in 10 pixeli cat aveau ei.dar cu un telefon s-a rezolvat, ca multe alte probleme.acum un telefon peste ocean e ieftineala...au cartelele pre-pay la minute internationale de te saturi.

referitor la acel admin care joaca table cu conturile si cu privaturile....ceva lipseste din poveste.daca au trecut doua luni de cand respectivul iti face shicane, nu inteleg de ce nu ai sunat/scris celor de la streamray din prima zi.asta nu e o situatie pe care sa o lasi sa treaca asa.eu una daca vedeam asa ceva, luam legatura cu ei din prima zi...nu apaream pe forum dupa doua luni.parerea mea e ca ceva lipseste.oricare ar fi adevarul, sper sa iti rezolvi problema.succes
blondytoy
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj