Streaming in vacanta

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde dakota » 29 Iun 2017, 14:45

Buna dragilor,in curand vreau sa plec la mare pentru cateva saptamani dar nu vreau sa fac pauza ,am laptop camerea etc dar nu stiu cum sa fac cu internetul eu am abonament de la rds si din cate imi amintesc parca aveam semnal in locul ala dar nu cred ca pot face streaming in hd de pe tel ,in acel loc stiu ca este internet de la cazare dar la fel nu stiu cat e de bun.
Dilema mea este ce pot sa fac ca sa reusesc sa fac un streaming decent de la mare ,variante de internet mai exact,sunt ceva cartele(orange,vodofane)sau sa incerc cu un stick ?
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde Ana33 » 29 Iun 2017, 20:31

Hello.e f bun subiectul. Eu am fost nevoita sa ma cazez 3 zile in buc in alta parte pt ca au venit niste rude. La hotel unde m am cazat nu mergea netu nici sa citesti un ziar dar sa faci vdc.ziceau cu nonsalanta ca aia e li sr intrerupe.Bun am sunat si la alte hoteluri cu pret gen 120 maxim 150 lei au zis ca nu mi garantea a ca mi va merge netul mereu. Si asta pt citit presa. Asa ca m am cazat la un apartam3 zile acoli avea upc pers fizica.mi a mers pe laptop care are i5. Asta iti reconand sa te cazezi la un apartament unde uti zice xa ai net si poti intreba ce net au ca sa ti dai seama de mau multe. In meseria asta tb lucrat si in concedii nici bu m as figandit. Am lipsit o sapt si am pierdut 2 care vai draga erau initial inbebuniti si mu intrau inainte in f zi
Ana33
User Junior
User Junior

Mesajde dakota » 29 Iun 2017, 23:35

Varianta cu apartamentul sigur nu e convenabila cam departe de mare plus ca e mai scump,deci in continuare astept un raspuns ce sa fac ca sa am un internet decent ca sa fac streaming pe cb de la mare undeva prin 2 mai.Am vazut un model care face asta dim masina si se vede impecabil.
Ps:nu o intreb ca ultima data cand am vrut sa vb cu ea ma banat :/
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde Ana33 » 30 Iun 2017, 09:31

Wow.sunt f interesats si eu de solutii.in ceea ce priveste cartela stick am intrebat la vodafone.n am testat dar mi a zis operatoare ca nu tine multe ore.eu i am zid ca vreau de ex sa stau pr skype. Cu siguranta e lume care poate sa raspunda la ac topic. Multumim anticipat. Si eu vreau sa stiu....si eu as pleca la mare pt cat zile
Ana33
User Junior
User Junior

Mesajde Diamond6 » 01 Iul 2017, 06:11

Hei dakota, daca e aceeasi fata romanca pe care o stiu si eu, este foarte putin probabil sa raspunda. :)) Eu am folosit un stick Vodafone si imi mergea cu 30-40 fps. Am intrebat in room si nu aveam lag sau ceva, deci ai putea incerca. Sper ca ti-am fost de ajutor cat de cat.
Diamond6

Mesajde Studio20 » 01 Iul 2017, 13:35

Ia un stick de net de la Orange sau Vodafone si cauta o zona unde merge 4G, vei putea lucra pe el.
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 05 Iul 2017, 08:31

@dakota, la abonamentul RCS poti cere abonament pentru un stick, te costa plus 10-11 lei pe luna, il infigi in laptop/desktop, se instaleaza singur si poti tine unul sau chiar doua site-uri....cantitatea de net se reseteaza la fiecare 1 ale lunii, dupa ce o consumi iti scade viteza pe el DAR daca ti se consuma cantitatea de net la un stick poti sa continui activitatea cu un al doilea .... eu am cu abonament doua stickuri de circa 5-6 ani fiindca aveam santiere la parter si tot atingeau cablul si cadea cate 24 de ore.

Stick-ul reprezinta net de la satelit si functioneaza cam pe toata harta patriei, intrebi la ei unde si unde nu.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde readyforyou29 » 05 Iul 2017, 13:13

andromaca_mulge_vaca scrie:Stick-ul reprezinta net de la satelit si functioneaza cam pe toata harta patriei, intrebi la ei unde si unde nu.

Mai taie din ele da-le dracu! De unde si pana unde ai net prin satelit prin stick-ul de la Digi?!
E cea mai proasta solutie acel stick. Ai doar 10 GB de net la viteza maxima pe stick si nu stie 4G.
Mai bine un abonanent Optim Nelimitat de la ei. Iti faci telefonul ruter sau bagi cartela intr-un stick care stie 4G si ai trafic 50GB la viteza maxima.
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde dakota » 05 Iul 2017, 17:36

Dimond6 multumesc chiar am sa incerc si cu vodafone 30-40 fps cred ca e chiar perfect.
Studio20 vreau sa fac asta din locul in care ma cazez nu sa stau pe afara.
andromaca_mulge_vaca mutumesc pentru replay dar am net de la digi si ma indoiesc ca am semnal peste tot (acum 2 saptamani am fost in vacanta si nu avem net in locuri in care orange era full) plus ca sigur unde ma duc eu nu are acoperire pentru ca am verificat.
Readyforyou20 cu telefonul ruter am incercat si nu e o optiune,dar stickul in care sa bag cartela pare sa fie o obtiune,asta in caz ca am acoperire.

Multumesc pentru sfaturi am sa incerc variantele cu vodafone/orange si sper sa functioneze macar pe un site.
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde Ana33 » 07 Iul 2017, 10:16

A folosit cineva stick de la vodaf, orange etc?
Cate ore tine ?
Ca daca o incarcare de ex de 50 lei tine o ora nu stiu cat merita

Merci frumos.
Ana33
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj