Streamate...traffic!!!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde SummerHill » 02 Mar 2016, 02:55

De vreo 3 saptamani ma tot lupt cu traficul pe Streamate si se pare ca orice as face, cum o dau nu e bine deloc. Daca inainte faceam un 350 sau 400$ lejer la saptamana acum abia mai adun un 150 si mi se pare groaznic.Toti intra si ies instant, nici macar la un simplu hi nu mai stau, regularii pare se ca au intrat in pamant si sincer nu inteleg ce se intampla. Aveti si voi aceeasi problema sau numa la mine pare a fii buba? Multumesc frumos!
SummerHill

Mesajde Candy66 » 02 Mar 2016, 07:50

Buna
Aveam aceasi problema acum ceva timp si nu puteam gasii raspuns.
cautam problema la mine aveam impresia ca eu nu mai dau totul pentru a aveam un trafic bun dar nu este asa. este imposibil cu acelasi setari si aceasi imagine pe camera lucrurile sa se schimbe brust.
am realizat ca sunt mult mai multe femei online de ceva timp, concurenta este foarte mare, seara ajung la 2 mii de femei online. Cei de la Streamate trebuie sa dirijeze trafcul intr un fel sau altul de aici si punea pe pagina 2, 3 daca inainte eram pe prima din start.
Mebrii da sunt mai cheep mai grabiti, creditul li se petrmina mai repede.
Nu esti tu de vina. dar nu schimba nimic la atitudine! asta sigur.
Dupa ani de Streamate am ajuns sa concluziionez ca trafulc a inceput sa alba valuri, o saptamana buna una mai putin buna, o zi ok alta mai proasta, exectiv numesc asta trafic in valuri. Incepusem sa caut pe internet despre trafuc.. sa intreb pe aici , eram disperata! acum nu... m am obisnuit.. Nu dispera asta e clar!
Trebuie doar sa ne obisnuim cu faptul ca , concurenta este foarte mare si atunci nu ar strica o poza schimbata, o alta pozitie in camera decat cea obisnuita.. si.. Zambet:) stiu e greut dupa ce vezi ca te demoralizeaza traficul dar trebuie!
Capul sus si va fi bine, isi va revenii!
Candy66

Mesajde meowmeow » 02 Mar 2016, 10:14

Buna!

Eu sunt destul de noua pe streamate, insa patesc exact la fel. Hmmm....
meowmeow

Mesajde Candy66 » 02 Mar 2016, 10:23

Scuze pentru greselile de ortografie:)) cred ca ma grabeam:))
Candy66

Mesajde MihaiBModel » 03 Mar 2016, 02:07

E jale in general cu traficul pe site-uri .
Nu stiu ce se intampla sau unde se indreapta lucrurile?
La voi e la fel nu?:)
MihaiBModel

Mesajde SummerHill » 03 Mar 2016, 02:49

Multumesc frumos tuturor pentru raspunsuri.Ma asteptam ca a doua perioada a lunii Februarie sa fie mai slow, in fiecare an a fost asa dar ca anu asta nu a fost niciodata. Sper sa isi revina Streamate ca sincer ma face cu capu, nu mai am rabdare, incep sa-i iau pe toti la misto si sunt constienta de faptul ca in stilul asta nu fac nici o laie.
SummerHill

Mesajde jenny » 04 Apr 2016, 05:33

concurrent este foarte mare pe acest site,eu ma gandesc serios sa imi fac cont si pe F4F nu se merita sa stai doar pe streamate.in legatura cu castigurile pe care le ai la saptamana din punctul meu de vedere sunt destul de mici !intri zi de zi?si daca da cate ore stai?
jenny

Mesajde gaby » 12 Apr 2016, 09:29

buna
la voi cum merge streamate ca la mine ff slab chiar nu stiu ce sa mai fac nici la Gold nici la pv nu vin ies imediat din room.. au Probleme tehnice sau nu este traffic perioada acesta?
Va multumesc
gaby
User Junior+
User Junior+

Mesajde squirtcatp » 23 Apr 2016, 14:26

eu am aceeasi problema si prietenele mele , nu stim ce se intampla .. intra si ies si castigurile au scazut dramatic dintr-o data sa spun asa ! regularii sau dus si ei la "peste" daca mai vad 10-15 pe seara sa zic mersi! daca stau asa sa imi dau o parere cred ca in aceasta perioada a anului e mort si vara la fel o sa fie deja m-am obisnuit cu ideea ! pescuiesc cat merge de pe unu de pe altu ca altceva nu am ce face :D voi ce ziceti?
squirtcatp

Mesajde MihaiBModel » 25 Apr 2016, 21:18

Mereu zic ca o sa se rezolve problema si nah.aCUM...cine stie ..e jale oricum..
MihaiBModel

Mesajde Cata.Streamate » 22 Iul 2016, 13:19

Buna ziua tuturor,

Numele meu este Catalina, sunt reprezentant Streamate in Romania.
Din ceea ce am citit in comentariile tuturor celor care au postat, aveti probleme cu traficul si ati scazut la incasari.

Adaugati-ma pe Skype:marianabogzoiu sau ma puteti contacta printr-un email pe adresa catalina@streamate.com. Ceea ce putem face in prima faza este sa verificam impreuna conturile, incepand cu calitatea streaming-ului, voturi ( stele ), ore online, continut de poze, video teaser.
Daca nu gasim nici o problema pe partea voastra, pot da cazurile mai departe catre echipa din Seattle, unde putem face o analiza pentru a vedea unde este problema.

Astept sa ma contactati!
O zi cat mai placuta tuturor!
Cata.Streamate

Înapoi la Despre video chat - discutii generale