Streamate - ce pret sa pun?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde janel1001 » 08 Apr 2015, 21:46

Sunt nou in domeniu si mi-am facut un cont de cuplu Baiat Fata pe streamate ce suma as putea pune ca sa am cat de cat succes si sa castig si niste bani observ ca cei de la streamate ofera modelelor doar 25 % comision
eu momentan am pus asa

Premium Chat

$4.04 per minute
Exclusive Chat

$6.04 per minute

adica as castiga la premium chat 1 $ si la exclusive 1,5 $ la preturile care le-am pus
janel1001

Mesajde janel1001 » 09 Apr 2015, 17:24

astept un raspuns din partea voastra
janel1001

Mesajde googlefun » 10 Apr 2015, 00:29

janel1001 scrie:Sunt nou in domeniu si mi-am facut un cont de cuplu Baiat Fata pe streamate ce suma as putea pune ca sa am cat de cat succes si sa castig si niste bani observ ca cei de la streamate ofera modelelor doar 25 % comision
eu momentan am pus asa

Premium Chat

$4.04 per minute
Exclusive Chat

$6.04 per minute
adica as castiga la premium chat 1 $ si la exclusive 1,5 $ la preturile care le-am pus

Salut ,
1.Procentul oferit de site e 30% ,nu 25%.
2.Fiind la inceput este un pret mare ,exagerat de mare pentru ambele optiuni de privat .Il puteai pune si mai mare , cu conditia sa fi fost cunoscuti deja ,adica persoane publice -aka tu sau ea fost(a) actor /actrita ,sau altceva .Sunt multe cupluri care stau de mult timp la 1.99 .Nu zic ca e bine ,dar or fi incercat si mai mult ,sau asta e capacitatea lor .
3. In interfata site-ului ai unele tools de verificare .De exemplu din pagina principala de logare click on >>My reports >> Daily time online . In pagina nou deschisa vei vedea urmatoarele Total minutes for online time: xxxx si Total minutes for paid time:xx .
Mai jos vei vedea defalcat pe zile timpul cat ai stat online (exprimat in minute ) si sub fiecare zi a saptamanii vei vedea , cate minute din acea zi ai fost in privat si cat la suta din minutele petrecute online au fost pe bani . In dreapta vei putea vedea totalul pe saptamana .
Daca este sub 20 % (Percent in Paid/week )...nu e bine .Mai exact e slab .

Asa ca, stabilirea pretului per/min nu e asa la intamplare .Mai ai un tool :tot dreapta sus ,click on My Reports >>Rate Analisys .Si asta e bun ,te ajuta sa vezi care pret a fost mai competitiv , dar e pentru mai tarziu .Tu acum ai nevoie de prima mea explicatie ,sa vezi cate minute din totalul minuteleor online sunt in paid chat . Daca cumva sunteti in peste 20% acolo , eu sunt de parere ca e bine sa lasati asa pretul. Adica , daca din 480 minute online intr-o zi ( 8 ore de lucru ) ai 20% sau mai mult in paid chat ,aka minim 100 minute si peste ...e bine . Bataia mare e la inceput ,cand apare un host nou .Bataia va continua si posibil sa se intensifice ,daca hostul este bun si are ce oferi .
Testeaza , incearca diferite tarife fara sa pierzi din vedere ce ti-am spus la inceput despre Percent in Paid ( sa nu scazi sub 20% ) . Ar fi bine minim 1 week fiecare tarif .Vei constata singur care e cel mai bun pret pt tine/voi.
Bafta acolo .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde janel1001 » 10 Apr 2015, 12:50

multumesc pentru sfaturi or sa imi fie de ajutor
janel1001

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj