Sa stiti ca exista modele care fac bani in acest job

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde girlcat1 » 20 Feb 2009, 14:36

am inceput sa lucrez ca model de 1 an,la inceput am lucrat pentru un studio dar de acasa faceam pe livejasmine cam vreo 600-700 pe perioda...... am incetat sa lucrez pentru studio si citit tot ce ati scris voi aici am reusit sa ma inscriu singura pe site uri....... am renuntat la LJ cam din aceleasi motive ca si voi... vizitatori si membri care vroiau tot pe gratis... in fine.. am inceput sa lucrez pe needlive..... faceam tot cam atatia bani ca pe livejasmine, cateodata faceam mai putin cateodata mai mult.... pana sa ajung pe site ul asta va spun sincer ca nu credeam in ceea ce ziceau cei de la studio ca au modele care fac 4000 de dolari si asa mai departe... pe needlive exista un top al celor mai bune 25 de modele...... si asa am inceput sa cred ..... la inceput existau modele care faceau intr o luna cam vreo 6000 de dolari...... de cateva luni s a inscris o fata pe acest site care face cam de la 7000-12500 pe luna...... la inceput am fost cam geloasa cum ea putea sa faca atat dar acum m am linistit si ma bucur pt ea ca poate:) asa ca incercati sa credeti anumite persoane care chiar muncesc si fac bani din meseria asta:)
girlcat1

Mesajde celeste » 20 Feb 2009, 16:55

Ma bucur pentru tine :) Needliveul este un site serios si cei de la support sunt mai mult decat ok. Insa pentru mine nu are nici 30 % din valoarea pe care o are jasminul. Poti intr-adevar sa iti duci membrii tai pe site pentru procentul de 50% fata de cel de 35% de pe jasmin. Membrii sunt mult mai civilizati acolo...sau poate ca sunt aceeasi de pe jasmin doar ca abordarea difera. Iar daca iti creeaza cineva probleme adminul poate merge destul de departe..pana la a bana de tot contul acelei pesoane. Cu toate acestea needlivul nu imi plateste facturile, traficul este mai slabut ..si deci nu ma bazez pe el. Daca tu ai succes pe el, bafta si la mai mare :D
celeste
User Activ
User Activ

Mesajde Sunlight » 21 Feb 2009, 06:10

girlcat1 scrie:pana sa ajung pe site ul asta va spun sincer ca nu credeam in ceea ce ziceau cei de la studio ca au modele care fac 4000 de dolari si asa mai departe... pe needlive exista un top al celor mai bune 25 de modele...... si asa am inceput sa cred ..... la inceput existau modele care faceau intr o luna cam vreo 6000 de dolari...... de cateva luni s a inscris o fata pe acest site care face cam de la 7000-12500 pe luna...... la inceput am fost cam geloasa cum ea putea sa faca atat dar acum m am linistit si ma bucur pt ea ca poate:) asa ca incercati sa credeti anumite persoane care chiar muncesc si fac bani din meseria asta:)

subscriu..din pacate mie needlive-ul nu imi mai merge..incerc sa stau si ma deconecteaza incontinuu..nu cred ca e netul meu..am un abonament de bussiness de 3 mega :(
Sunlight
User Junior+
User Junior+

Mesajde girlcat1 » 21 Feb 2009, 11:36

poate e din cauza ca folosesti programul lor si nu intri direct de pe pagina ta de model:(
girlcat1

Mesajde Sunlight » 23 Feb 2009, 12:53

daca nu folosesc program lor ma vad pixelata..si tot nu e bine..daca le folosesc programul ma deconecteaza..chiar nu stiu care poate fi problema
Sunlight
User Junior+
User Junior+

Mesajde girlcat1 » 23 Feb 2009, 15:35

nu stiu din ce cauza.... eu nu folosesc softul lor si nu ma vad pixelata.......
girlcat1

Mesajde rebecca » 23 Feb 2009, 17:49

Sunlight scrie:daca nu folosesc program lor ma vad pixelata..si tot nu e bine..daca le folosesc programul ma deconecteaza..chiar nu stiu care poate fi problema

Noul lor soft cer o banda disponibila pe upload de 650 kb/s,deci daca stai in acelasi timp si pe alte (multe) siteuri este posibil sa nu mai asiguri acei 650 kb/s la un moment dat si de aceea te deconecteaza.
Oricum,daca nu asta este problema vorbeste cu cei de la support.
rebecca
User Activ
User Activ

Mesajde Sunlight » 24 Feb 2009, 06:57

mai stau pe cc si imlive..nu cred ca folosesc aceste 2 site-rui atata banda incat sa nu mai pot sta pe needlive..mai ales ca nu au freechat...cu suportul am vorbit de vreo cateva ori..si imi zic aceeasi chestie sa sterg cookies daca nu sa instalez iar flash player ..any other ideas? :idea:
Sunlight
User Junior+
User Junior+

Mesajde lucixo » 07 Iul 2009, 03:07

Asa este, daca muncesti si stai online cat mai mult, faci foarte multi bani. Eu am facut doar o singura data 8000 $ intr-o luna, insa nu mi s-a mai intamplat. Sincer, nici nu am mai putut sta asa mult online ca atunci. Orice e posibil. Sunt fete care au facut si 10 000 $ pe sesiune pe jasmin, dar nu se intampla foarte des si nu sunt multe, bineinteles :). Nu ma numar printre ele, dar cunosc un suport de la jasmin si stiu de la el, deci din surse sigure.
lucixo
User Junior+
User Junior+

Mesajde kenzoo252004 » 10 Iul 2009, 12:52

needlive-ul este un site bunicel :lol: ...dar softul nou este cam slab ..dak nu te loghezi din pagina de performer..la mine se vede perfect dar sunetul lasa de dorit la softul nou toti membri mi s-au plans de audio ..asa ca am mers numai pe varianta din pagina mea de performer..cine sta fara sunet nu ar trebui sa fie afectat :roll: ..despre membri sunt foarte multi care ma viziteaza care ii stiu de la jasmin :lol:
kenzoo252004
User Activ
User Activ

Mesajde sugarnipz » 20 Iul 2009, 21:36

Jasmin a fost un site bun,acum cu atatea fete online,nu mai este ce a fost....
sugarnipz

Mesajde RTModels » 29 Aug 2012, 18:15

sugarnipz scrie:Jasmin a fost un site bun,acum cu atatea fete online,nu mai este ce a fost....

Pe toate site exista multe modele, dar si multi membrii, se mentine cat de cat o proportionalitate. Situatia mondiala e de asa natura ca nu prea "merge" ca inainte, in rest e lafel. Trebuie sa ai stilul tau, pe personalitatea ta si vei vedea ca sunt membrii pentru toata lumea. Problema se pune doar daca poti sa ai "un stil" propriu, fara sa copiezi alte modele sau sa faci ce fac ele ca de, au succes. Succesul ti-l faci printr-un "stil" propriu", seriozitate, munca, creativitate (sau persoane care sa te ajute sa fii creativa).
Ce am scris este pur o parere personala.
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde Mirella » 03 Mai 2013, 14:10

Credeti oare ca modelele care fac banii astia ar oputea sa divulge careva secrete?
Mirella

Mesajde trompi » 04 Mai 2013, 21:12

mirela ai postat si pe celalt forum si m_ai innebunit cu sfaturi si secrete! Nu exista domle nici un secret ce crezi ca altele au doua putze in loc de una sau ce ? pur simplu stiu sa duca mai bine d enas clientul iaca na ce atata secret daca nu crezi convinge-te si singura fa cont de mebru cumpara credite si modelele care crezi ca au secrete in privat si ai sa vezi ce marele secret detin :lol:
Totul consta in tine, daca tu nu ai incredere in tine si zici ca vai altele au secrete si de aia stau cu orele in privat atunci te inseli
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mirella » 06 Mai 2013, 14:15

Salutare Trompi,
Adevarat am postat mult intrebari pe tema asta.
Da sa stii ca intradevar am primit mult sfaturi care m-au ajutat.
Mirella

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj