Stire bomba de actualitate

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde SilverDot » 08 Mai 2016, 03:55

O informatie importanta pentru toata lumea, ANAF a implementat un sistem informatic special pentru bancile din Romania, fiecare tranzactie bancara, ghiseu sau bancomat este raportata in timp real cu datele tuturor clientilor indiferent daca sunt sau nu titulari de cont, cel mai mult risca detinatorii de studiouri care datorita sumelor mari sunt pasibili de amenzi uriase si puscarie iar modelele independente in cazul sumelor modice sau mici risca amenzi penale si/sau in functie de caz dosare penale.
Detin aceste informatii de la un prieten al carui parinti lucreaza in cadrul ANAF.
Incepeti sa platiti taxa de 16% pe profit ca o sa fie nebunie, s-au schimbat lucrurile iar nenorocitii in loc sa se ocupe de marii evazionisti ii protejeaza si o sa faca valuri in randul populatiei, indiferent ca este vorba de persoane fizice sau juridice.
ATENTIE: repet, nu este vorba doar de titularii de cont, sunt raportate tranzactiile de tip BANCOMAT indiferent de tipul de card folosit sau cont intern / extern, se transmite automat ziua/ora/suma trasa si numele titularului acelui card.
Sunt baze de date ce inregistreaza fiecare tranzactie iar la intervale trimestriale se urmaresc sumele si provenineta acestora.
S-au implementat legi la nivel de EU iar Romania este printre primele state care au adoptat acest sistem.
S-a terminat cu declaratiile in cazul studiourilor care ofera carti de munca a veniturilor minime pe economie pentru modelele angajate, iar cei ce nu declara nimic sunt dati de gol de sumele incasate si de provenienta acestora.
S-a facut prea multa reclama pe acest subiect iar acest lucru a dus la investigatii care au aratat ca la nivel de EU aceasta industrie produce anual peste 1 miliard de euro, plus ca tot la nivel de EU se discuta despre obligativitatea ISP'istilor de instalare a unor filtre si de raportarea clientilor care se conecteaza la site-urile cu pricina......asta nu stiu daca s-a implementat deja.
Informatiile sunt 100% corecte, nu pot sa spun mai multe deoarece in cazul in care ar citi si cineva din partea cu "colectarea" posibil sa investigheze scurgerea de informatii.
Aaaa si inca ceva, fiecare tranzctie valutara de la exchange are acum un sistem asemanator de anul trecut din luna iunie.
Romania rahatului s-a transformat intr-un stat politienesc.
SilverDot

Mesajde googlefun » 08 Mai 2016, 13:15

(Alta) Stire bomba de actualitate !!

O informatie importanta pentru toata lumea, NASA a implementat un sistem informatic special pentru a depista pe cei care supravegheaza spatiul cosmic fara sa aiba aprobare , mai exact e cu ochii pe cei din Romania , fiecare observatie a spatiului cosmic fara aprobare , cu binoclul , sau luneta , ba chiar cea facuta cu ochiul liber este raportata in timp real tuturor satelitilor lansati de NASA indiferent daca sunt sau nu proprietarii binoclului /telescopului , cel mai mult risca detinatorii de telescoape care datorita lentilelor mari sunt pasibili de amenzi uriase si puscarie iar observatorii amatori sau independenti , in cazul lentilelor modice sau mici risca amenzi penale si/sau in functie de caz dosare penale.

Detin aceste informatii de la un prieten al carui parinti au lucrat in cadrul NASA . Cei drept sunt pensionari si au fost dati afara de la NASA din cauza prostiei dovedita ( si nedepistata la timp ) pe parcursul celor 25 de ani cat au lucrat acolo .

Ultima , dar ultima stire , arata ca senatul US le-a cerut despagubiri de cateva sute de miliarde de dolari pentru ca abia acum au descoperit ca au indus in eroare comunitatea spatiala internationala prin rapoarte false despre existenta vietii pe planeta PLuto , rapoarte pe baza carora NASA a alocat ( si acesti parinti iresponsabili au si cheltuit ) mai mult de 4000 de miliarde de dolari !!

Mai ma gandesc , dar cred ca va spun zilele acestea cine e acel prieten care are acei parinti iresponsabili ! Sa cheltuie din bugetul NASA 4000 de miliarde de dolari , nu este posibil !!!
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 08 Mai 2016, 13:56

Am 1170 euro pe care vreau sa-i schimb diseara sa ma duc la club. Vroiam sa ma duc acum la obor la schimb si noroc ca am vazut postul. E intelept sa ma mai duc? Pls help!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 08 Mai 2016, 14:20

Si inca o stire bomba: exista apa calda!
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 08 Mai 2016, 17:08

deci sa ne scoatem banii din bancomatele unguresti ? fac pariu pe orice ca ungurii nu ne "tradeaza" , ba chiar vor considera comisioanele si rulajele derivate din extragerea acestui tip de bani ca very enjoyable pentru economia LOR.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nord » 08 Mai 2016, 18:33

Ce noroc pe mine ca locuiesc la doar 70 de km de cel mai apropiat bancomat din Ucraina ! :lol:
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 08 Mai 2016, 19:30

Nimeni nu ma ajuta si pe mine???? Am nevoie de lei. Pls!
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Valentine1 » 08 Mai 2016, 22:12

Te ajut eu,am nevoie de euro,dc ai si dolari ,ii schimbam si pe aia...... :D
Valentine1

Mesajde wrongturn2020 » 09 Mai 2016, 06:47

Si din nou cateva modele se vor panica(pt ca asta e rolul stirei,sa induca panica)...altele vor merge in continuare pe burta si altele isi vor plati impozitele....soc,daca nu ne fac banii pe noi,,ci noi pe ei,de ce dracu ne zgarcim la aia 16%?pt ca sunt si altii care nu platesc,nu?Multumim pentru stire,modelele care nu platesc,oricum nu vor plati sau daca o vor face,vor plati din frica de a nu face puscarie,nu pt ca ar fi cetateni model,lol :))))))...fratilor scoateti-va banii din tari care nu sunt membre UE daca tot sunteti chititi sa fraieriti statul,dar incetati cu faze gen:romania c**ului,nu avem strazi,spitale,etc...oricum 90% dintre performeri sunt evazionisti..nu se va trezi nimeni sa plateasca 16% din ultimii 5ani,trust me...tot timpul apar stiri menite sa sperie modelele si studiourile,sorry,dar nu se va intampla..multi fac sume mici(aprox 1000-1500 pe luna) si se gandesc:nu mi se poate intampla tocmai mie..si probabil au dreptate...merg pe burta cat se poate....in fine,ideea e alta:nu trebuie sa platim impozitele din frica de puscarie,ci pentru simplul fapt ca suntem cetateni romani si cumva tot beneficiem de serviciile acestui stat,care calitative sau nu,exista...dar atata timp cat vor exista tigani cu x6,oameni de afaceri evazionisti e greu ca un model de 20 de ani cu capul in nori sa fie convins sa isi plateasca impozitele...e o chestie de educatie civica,totusi suntem tineri si noi ar trebui sa ridicam tara,si asa suntem vazuti ca cei mai josnici oameni deoarece practicam "curvasaraie online"...hai dracu sa fim macar corecti sa ne platim datoriile...sau daca nu va convine "Romania de cacat"...sunteti liberi sa platiti 50% impozit in tarile vestice,...oh,stai ca acolo nu e loc de manevre cum e aici :)))) Cheers
wrongturn2020

Mesajde Versace » 09 Mai 2016, 09:21

SilverDot scrie:s-au schimbat lucrurile iar nenorocitii in loc sa se ocupe de marii evazionisti ii protejeaza si o sa faca valuri in randul populatiei, indiferent ca este vorba de persoane fizice sau juridice.

Nu comentez nimic pe post (cu toate ca idea suna foarte, foarte bine) ci off-topic, tipic mie. Lucrurile s-au schimbat de mult, si se vor mai schimba; marii evazionisti nu mai exista, ca in Romania s-a furat si hotia; nenorocitii nu sunt deloc nenorociti, ci sunt oameni care protejeaza economia romaniei cu ajutorul unei legi strambe si recompensa unor salarii mici, si de fapt cred ca aceeasi parere o au si hotii despre politisti :)
Versace
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale