Splitter VerySoft - pb cu audio

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde aliciakeys » 06 Mar 2015, 16:00

Buna,

Am splitterul de la verysoft care e recomandat ca fiind foarte bun, insa de fiecare data cand incerc sa intru pe 2 siteuri simultan, nu imi mai merge audio. Sunetul nu merge nici daca selectez microfonul de la verysoft nici cel din laptop - integrat. E posibil sa fie din cauza calculatorului sau e ceva cu splitterul? Mi se pare ca si imaginea e prea cropuita si nu arata ok cu VS, dar nu stiu daca e ceva din setari sau poate fi de vina laptopul care nu e excelent.
aliciakeys

Mesajde GlamourFoto » 08 Mar 2015, 03:29

aliciakeys scrie:Buna,

Am splitterul de la verysoft care e recomandat ca fiind foarte bun, insa de fiecare data cand incerc sa intru pe 2 siteuri simultan, nu imi mai merge audio. Sunetul nu merge nici daca selectez microfonul de la verysoft nici cel din laptop - integrat. E posibil sa fie din cauza calculatorului sau e ceva cu splitterul? Mi se pare ca si imaginea e prea cropuita si nu arata ok cu VS, dar nu stiu daca e ceva din setari sau poate fi de vina laptopul care nu e excelent.

Cel mai probabil este vorba de setarile de output din verysoft, trebuie sa selectezi rezolutiile la care sa transmita mai departe in format 4:3 sau 16:9, depinde ce cerintele fiecarui siteurilor pe care lucrezi.
Asta ar fi explicatia pentru care tu vezi imaginea pe site mai cropuita decat in verysoft, in verysoft vezi in format 16:9 (wide) si pe site transmite 4:3.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde mireya_sb » 14 Mar 2015, 00:29

Buna, folosesc si eu de ceva timp webcamsplitter, am vrut sa il actualizez ........iar acum nu se deschide. L-am dezinstalat, reinstalat din nou dar apare acelasi mesaj.........'' Unable to find software component : VerysoftwebCamSplitter,WDM Streaming Driver''.

Daca cineva s-a mai lovit de problema aceasta , il/o rog sa ma ajute si pe mine.
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 14 Mar 2015, 01:42

mireya_sb scrie:Buna, folosesc si eu de ceva timp webcamsplitter, am vrut sa il actualizez ........iar acum nu se deschide. L-am dezinstalat, reinstalat din nou dar apare acelasi mesaj.........'' Unable to find software component : VerysoftwebCamSplitter,WDM Streaming Driver''.

Daca cineva s-a mai lovit de problema aceasta , il/o rog sa ma ajute si pe mine.

Salut .I-ti recomand sa iei legatura cu ei pe e-mail ,sunt foarte cooperanti.
1.Ai instalat pe pc si splitcam ?
2.Poti incerca (inainte sa iei legatura cu ei ) sa instalezi ce spune ca lipseste : http://www.rme-audio.de/en/downloads/driver/hdspe.php
Nu ai ce strica mai tare ,deci incearca . :wink:
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde mireya_sb » 14 Mar 2015, 19:42

Googlefun, nu am splicamera in pc-ul meu....defapt foloseam webcamsplitter pentru a-mi seta camera (BCC950) :D. Dupa ce am scris aici am mai cautat pe forum si am gasit si varianta cu instalarea softului de logitech 920. L-am instalat si vad ca functioneaza, deci aproape rezolvata mica mea problema.
Totusi ciudat sa imi ceara sa instalez drivere.........l-am instalat si folosit fara probleme pana acum .

Iti multumesc pentru sfaturi Googlefun
zi buna tuturor
mireya_sb
User Junior+
User Junior+

Mesajde googlefun » 15 Mar 2015, 01:57

Salut,
Ma bucur sa aud ca ai rezolvat ,mai ales singura .Fara sa ma gandesc prea mult am presupus ca ai C920 si problemele veneau doar de la webcamsplitter ,respectiv de la incercarea de actualizare esuata .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj