Splitcam-watermark-uri diferite pt fiecare site?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde supergirl24 » 13 Iul 2012, 18:17

Eu in momentul de fata lucrez pe un singur site. As vrea sa incerc cu doua dar nu stiu daca este posibil sa
imi setez watermarker-uri diferite pt fiecare site in parte. "property of www.livejasmin.com" pt unul spre exemplu si "property of www.ifriends.com" pt celalalt sa zicem... Ce optiuni am?
supergirl24

Mesajde GlamourFoto » 13 Iul 2012, 23:04

Poti incerca 2 siteuri fara nici o problema nu este un lucru rau, referitor la dorinta ta de a watermark diferit nu prea este posibila,
Ai putea sa rulezi 2 splitcamuri diferite, splitcam si verysoft, si la fiecare sa fie alt watermark numai ca apare o problema tu ai o camera, unul din splitere o sa preia semnalul de la camera iar celalat spliter o sa preaia imaginea din primul splitter, daca ai deja setat un watermark va aparea automat si pe al doilea splitt, deci nu prea este posibil decat daca ai doua camere web / video .

Singura optiune ar fi sa ai watermark pe un site si pe unul deloc. ( 2 splittcam, unul preia semnalul din webcam si nu setezi watermark e clean, al doilea splitt preia imaginea din primul webcam si setezi watermarkul dorit, astfel pe primul site selectezi splittul fara watermark si pe al doilea site setezi splitterul cu watermark, sau viceversa ) pentru doua splitturi ai nevoie de un pc destul de bunicel si trebuie sa te astepti sa pierzi un pic din calitatea video la al doilea splitter.

Oricum un watermark nu o sa impiedice pe nimeni sa inregistreze respectivul video in cel mai bun caz te ajuta cand vrei sa-l indeparteze de pe siteuri de hosting dar se poate si fara, asa ca sfatul meu este sa incepi sa lucrezi si pe celalalt site vizat si sa nu iti faci probleme referitoare la watermark.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj