Sony evi d100 hd?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde elizee » 10 Aug 2014, 03:14

Buna tuturor!
Chiar nu exista vreo modalitate ca aceste camere sa se vada hd pentru streamate si/sau lj?
Eu momentan lucrez pe streamate cu ea si am placa de captura Avermedia Dark Crystal Hd Capture Pro.Rezolutia n o pot schimba deloc din placa asta de captura.Are numai niste formate:4:3 si 16:9.Spliterele visitx si Vcam nu vor sa-mi dea altceva decat 720*576.
Mi-au dat yes pt hd si widescreen pe streamate din cate vad dar problema este ca nu e chiar buna calitate video pe site.Camera nu este clara.
Mi-am cumparat si un Logitech C920 pe care l-am folosit 1 zi dar nu-l sufar deloc pt ca nu am telecomanda iar zoomul e jalnic fata de sony evi iar eu folosesc foarte mult zoom si pan tilt.
Stiti cumva daca si cum as putea sa fac aceasta camera sa mearga in hd?Poate modelul de placa recomandat de lj care e tot Avermedia ar face camera asta sa fie HD si sa pot alege rezolutiile pe care le vreau din ea?
Daca nu se poate s-ar merita sa cumpar un Logitech BCC 950?
Multumesc.
elizee
User Junior
User Junior

Mesajde Lolly19 » 10 Aug 2014, 07:51

Din pacate si eu am aceeasi problema, m am invatat multi ani cu camera sony si telecomanda cu pan tilt si nu imi vine sa renunt la ea, dar asta e o camera cu semnal analog si toate siteurile vor HD acum
Daca ar exista o placa de captura care sa emita in hd as fi interesata
Lolly19
User Junior+
User Junior+

Mesajde elizee » 10 Aug 2014, 09:27

un support de la lj mi-a spus ca placa asta de captura pe care mi-am luat o eu de la avermedia ar trebui sa mearga.e similara cu cea recomandata de ei.ei bine tot nu merge.totutsi am vazut si pe lj si pe streamate ca sunt modele care inca stau cu camera asta si se vad bine.nu stiu daca au good pe lj dar imaginea lor e clara.eu m-am uitat pe streamate la video meu si lasa de dorit destul de mult la calitatea video.
elizee
User Junior
User Junior

Mesajde marshall » 10 Aug 2014, 11:23

Din cate stiu Evi D100 nu poate emite HD.
Solutia cea mai ieftina ar fi Logitech C920 + pan tilt (~1000 lei) sau Logitech BCC950, care are telecomanda (~1200 lei).
De cealalta parte, poti alege un camcorder HD, dar investitia totala este undeva intre 2.000 si 5.000 lei.
Am mai gasit pe site-ul Sony si un EVIHD1, la pretul de 3.000 $ in USA :P
marshall

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj