Solutii pentru situatiile delicate cu membrii?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde alyce_18 » 19 Apr 2012, 13:47

Chiar nu stiu ce titlu ar fi potrivit pentru topicul acesta, de-a lungul timpului am pierdut multi membrii pentru ca nu am stiut cum sa trec de pasul asta, povestea e in felul urmator: mai devreme sau mai tarziu membrii incep sa se vaiete de bani si sa-mi spuna ca nu le place sa cheltuiasca bani pe site,dar vor in continuare sa vorbeasca cu mine, si imi cer id-urile sau mail-ul pt a vb cu mine, am incercat sa le zic k am incheiat un contract cu site-ul ,iar eu lucrez pt ei si nu am voie sa vorbesc cu membrii inafara site-ului,pentru ca o sa imi pierd job-ul ... dar degeaba,vizitele lor se incheie aici, chiar foarte mirati "are u working here? i didnt know"...sunt sigura ca multe dintre modele au intampinat probleme de genul asta, cum le-ati facut fata? ce le-ati spus membriilor? cum i-ati facut sa vina in continuare in privat???

Multumesc...
alyce_18
User Activ
User Activ

Mesajde joesancez » 19 Apr 2012, 14:38

La acest topic vreau sa adaug si eu o mica intrebare care cred ca este la fel des intalnita:

Cum va descurcati cu membrii care vor "relatii", asta in ideea in care nu doriti "relatii" ca sa nu faceti omul sa sufere.

Ce metoda de a refuza elegant folositi care sa si functioneze si daca se poate membrul sa ramana in continuare regular? Stiu ca o anumita metoda nu se aplica tuturor membrilor pentru ca ei reactioneaza diferit, totusi cum tratati situatia aceasta cand un mebru doreste "relatie" initial virtuala si in cel mai apropiat timp reala.

Stiu ca marea majoritatea abia asteapta sa aibe "relatii" de genul dar e posibil ca printre modele sa mai fie cateva care nu doresc aventuri care au un singur final.

P.S. Alyce sper sa nu te deranjeze completarea.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde alyce_18 » 19 Apr 2012, 14:48

Stai linistita Joe ,nu ma deranjeaza, e bine venita intrebarea pt k are legatura cu topicul,iar situatia asta pe mine ma depaseste, orice raspuns le-as da tot refuza sa mai vina in privat...sper sa si primim raspunsuri adecvate :))
alyce_18
User Activ
User Activ

Mesajde coco_ch » 19 Apr 2012, 14:56

eu sunt de parere ca nu ai cum sa-i pastrezi pe toti care iti vin de cateva ori in privat. printre ei se vor gasi si cei care isi vor cheltui f repede resursele financiare, si vor incerca apoi sa aiba totul gratis, si altii care vor cheltui ceva cu tine, in speranta unor intalniri reale. Parerea mea este ca nu trebuie sa iti para rau, sau sa incerci sa-i pastrezi... este un stres in plus, aproape degeaba. cei care se plang de bani, POATE iti vor trimite o data sau de doua ori bani prin western/payoneer dupa care vor apela iar la "hai sa fac o laba pe prietenie"..ceva de genu, iar ceilalti vor pleca la o alta vanatoare de femei dispuse sa se vada real cu membrii. asta este parerea mea- nu merita sa te agiti. si nu uita, sunt foarte multe care fac show-uri aproape gratis, sau chiar pe degeaba,,si mai sunt multe care se vad cu memberii din placere/nevoie - deci multi au experiente cu asemenea femei. ma intreb daca nu o fi chiar un forum al "membrilor" in care se sfatuiesc cum sa "agate " real pe vdc sau sa scape de private platite- prin ce "vrajeala :))) glumesc acum bineinteles
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Mesajde sweetgirl » 19 Apr 2012, 21:34

e teatru ieftin ,oricum vor sa plece si mai incearca si ei ceva p eultima 100 m poate pica moca vreo fraiera ...nu merita sa pierzi timp si energie cu astfel de personaje..daca totusi ai rabdare ,singura optiune sa-l pastrezi e urmatoarea:

ii spui transhant adio si good luck asta e jobu meu ,intelege bine ,dc nu -sanatate!daca il iei tare exista mai mult de 50% sanse sa-l intarati si sa mai vina sa te viziteze ..

daca faci pe fata intelegatoare si negociezi cu el -il pierzi 100% -bonus mai face si mishto de tine ii dai si satisfactie ca ce labar important e el .. :mrgreen:
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde BlueLotus » 20 Apr 2012, 01:19

Sub nici o forma nu accept comunicarea in afara site-ului. Si limitez (politicos) si timpul petrecut in free cu regularii; adica nu ii dau afara, dar le sugerez subtil ca am alte treburi cand nu sunt in privat (nu stau pe site-uri cu free video&chat).

In trecut, cand invatam cu ce se mananca vchatul, am dat catorva regulari adresa de messenger si pe urma mi-am dat seama ca vorbeam mai mult pe gratis decat pe bani. Am ajuns la concluzia ca nu merita, timpul meu e prea valoros pentru asa ceva. Pe parcurs am pierdut regulari, altii au rarit vizitele, nu-i nimic, au venit altii in loc, dar sunt convinsa ca nu ar fi facut nici o diferenta (financiar) daca as fi comunicat cu ei in afara site-ului.

Sincer, mi se par nesimtiti cei care incearca sa ma atraga intr-o relatie personala. Site-urile sunt clare: servicii de chat/sex show contra cost. Asa ca sa nu aud faze de genul "are you working here? i didn't know...". They DO know, ca nu sunt nici ei nascuti alaltarieri, majoritatea cunosc foarte bine site-urile pentru ca sunt mereu in cautare de ieftineli. La mine in camera se practica respectul reciproc - e o relatie de afaceri, ne purtam frumos unul cu altul, zambim, flirtam etc., dar faze cu "lugu-lugu, te iubesc, hai pe skype" nu exista. Prefer sa pierd cativa dolari (si e vorba chiar de cativa, nu de sume fabuloase) decat respectul fata de mine insami.
BlueLotus
User Activ
User Activ

Mesajde fetish » 20 Apr 2012, 12:25

abordarea mea e f bitchy pt ca eu le expun f clar de la inceput ca eu ador sa fiu platita , asta ma excita big time , nu ca are el 7 frati , ca e sg la parinti sau ca vrea sa se insoare

deci din start am clarificat o rpoblema ; apoi fug de regulari , f putini sunt aia care rezista si ii selectez intens tocmai pt a nu - mi face diverse belele de genul ; eu le explic ca in afara site ului eu sunt f ocupata nu am timp de mess etc si alte traznai asa ca maj se domolesc repede

plus regularii care imi plac mie si pe care ii cultiv sunt posesori de fetish uri destul de extreme care cer o anume dispozitie sa fie taclarisite , adika nu stai sa torturezi omul cu sscos de ochi taiat de maini zidit in pereti pe mess intre 2 cafele si o barfa la telefon

nu iti treb o anume dispozitie moemnt sa simti momentul sa te patrunda cruzimea ca sa poti relationa cu pers resp in termenii respectivi ;plus ca in timpul liber mai fac si io o documentare pe caz ca omu nu ?

daaca un tip e prea insistent fie il bannez , fie ii zic clar ca io nu mi risc conturile pt tampeniile lui
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde dustykitten » 21 Apr 2012, 19:18

alyce, nu prea ai ce sa le faci. in momentul in care incep sa se planga ca nu mai au bani, exista doua posibilitati: fie chiar nu mai au, fie au dar nu mai sunt dispusi sa-i cheltuie. deci in ambele situatii, " bye&next". nu mai ai nimic de castigat de la ei, asa ca daca nu vrei sa fii prea dura, le poti spune ca nu obisnuiesti sa stai pe ym, ca stai la pc doar in timpul cat esti on pe site-uri, si ca asta e singura metoda prin care puteti comunica. am un membru pe cc care ma fute la cap din 2009 sa vorbesc cu el pe ym, mi-a dat id-ul de cel putin 5 ori, cu povesti de genul ca el e barbatul perfect pt mine, ca nu stiu ce-i bine pt mine, ca ce bine m-ar trata el ( scz cacofonia), si alte bla bla -uri. si asa i-am zis de fiecare data, ca nu am timp. ca vin la pc si intru online, iar cand tremin de lucrat, inchid pc-ul si plec. eh si a continuat sa-mi vina in pvt, ce-i drept doar cate 10-20$ si destul de rar, dar vine. in fine, unii renunta, chiar nu prea ai ce sa le faci daca ei s-au hotarat sa nu mai cheltuie. dar nu-i bai, vin altii. n-are rost sa te stresezi prea tare din cauza lor.
joe, astora cu relatiile le spun "hey you're a great man but at the moment i prefer staying single, i'm not prepared for a relationship yet. though i'm very happy to know that a nice guy like you would be waiting for me". de-astea:)
dustykitten
User Junior
User Junior

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 22 Apr 2012, 03:43

n-are bani?
pai sa mai reduca din whisky, sa se lase de fumat ca e daunator, sa manace numai salata verde ca e sanatos... entertainment costs money...nici macar la pacanele nu te bucuri daca n-ai bani, care e treaba mea ca n-ai tu bani? las' ca are bani ...urmatorul ...lol nu suntem de la Medecins Sans Frontieres , nici duhovnice si nici psihanaliste....

eu chiar nu pricep de ce sa imi zbat inimioara pentru UN membru, UNUL singur, timp in care sa dezamagesc si sa las sa treaca alti o suta pe langa ...

pentru mine cea mai emblematica si similara atitudine este aceea a oricarui medic psihiatru de la ei (din tarile lor): sedinta se plateste in avans, pacientul e invitat sa se aseze pe canapeaaaa (fara graba) , apoi doctorul deschide carneteeeeeeeeelul (tot fara graba) , apoi il asculta pe pacient ( pe indelete) si fix cand sa-si dea cu parerea oops mai sunt 2 minute, deci incepe o propozitie , se uita la ceasul de la mana, apoi zice sec IMI PARE RAU DAR SEDINTA S-A TERMINAT, NE VEDEM SAPTAMANA VIITOARE.... pai daca un doctor, a carui menire e sa repare oamenii si incaseaza macar 100$ pe ora procedeaza astfel si NU se ataseaza de pacientii sai ... eu de ce-as fi mai putin impersonala?

are romanul o vorba : oamenii zic despre tine ori da-l dracu' de prost ori fir-ar al dracu' de nenorocit :lol: in general, evit sa intru in prima categorie.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde alyce_18 » 22 Apr 2012, 17:55

Multumesc frumos pt raspunsuri !
Ps : foarte tare vorba romanului =)))))
alyce_18
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri