Software pentru administrare

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde ro8motor » 31 Oct 2014, 21:29

Buna, ma poate ajuta cineva cu un program sau cum sa fac sa imi apara doar programele de care am nevoie pt modele in windows 7?
Imi aduc aminte de acum cativa ani pe la net cafe-uri aveau acest soft si puteai accesa doar jocurile sau internet explorer, etc. si nu puteai umbla altundeva in calculator.

Am avut zilele trecute ceva probleme cu un model care downloada skype si statea cu un membru acolo, dupa care stergea tot in speranta ca nu o sa imi dau seama. Am vazut acum ca nu a stat 2 ore online si am gasit kit-ul de instalare skype pe care uitase sa il mai stearga de pe desktop.

Am gasit o varianta sa dezactivez windows installer dar as prefera un soft cum am specificat mai sus doar ca nu stiu cum se numeste programul.
ro8motor

Mesajde ro8motor » 31 Oct 2014, 21:35

Ee si daca stiti cumva unde gasesc sigiliu cum folosesc magazinele pe pc-urile in garantie, incep sa devin paranoic:)) nu vreau sa plece RAM-ii la plimbare
ro8motor

Mesajde GlamourFoto » 31 Oct 2014, 22:04

ro8motor scrie:Ee si daca stiti cumva unde gasesc sigiliu cum folosesc magazinele pe pc-urile in garantie, incep sa devin paranoic:)) nu vreau sa plece RAM-ii la plimbare

Nu este nevoie de sigiliu ci de o carcasa cu cheie ;) o alternativa mai ok ar fi sa nu angajezi cleptomani, sa faci contract si sa chemi politia daca ramul face picioare.

Vezi ca sunt cateva persoane care ofera softuri de management special pentru studiouri de videochat,
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde ro8motor » 31 Oct 2014, 22:43

Asta o sa fac daca am probleme dar prefer sa nu ajung la complicatii, mai bine sa fiu precaut. Daca ai putea sa imi lasi un pm cu cineva care face aceste programe as fi recunoscator

Multumesc.
ro8motor

Mesajde costin_yo » 01 Noi 2014, 01:30

Le poti face cont de user simplu cu restrictie la instalare in windows, la orice instalare va cere parola de administrator.
Eu acum cativa ani foloseam keylogger pe toate calculatoarele si il verificam din cand in cand. Asa vedeam tot ce tasteaza, toate parolele si print screenuri din minut in minut sau la fiecare click.
Cu ajutorul lui am reusit sa descopar la timp multe tentative de frauda, bani luati pe langa site, paypal sau chiar wu.
Sa nu mai zic ca aveam pe cineva care se conecta cu userul personal pe site cand nu eram eu de fata si banii ii intrau ei.
Instaurasem si o amenda, banii care ii luau erau confiscati plus inca odata pe atat din veniturile modelului. Asta era cand mergea treaba mai bine.

Succes !
costin_yo

Mesajde googlefun » 01 Noi 2014, 04:49

Mult mai profi este un soft management studio .Numai ca ala costa .Cred ca se poate si cu sisteme rudimentare ,decat deloc . Stai si pazesti keyloggerul ,non stop ? In timp -poti dezvolta- "tulburarea sistemului nervos, manifestată prin apariția involuntară în conștiință a unor idei sau temeri persistente."
Pe scurt : obsesii :wink: .

Nu poti lasa sa se intample orice acolo , mai ales ca risti contul de studio /business-ul .
Care aleg sa lucreze la studio trebuie sa inteleaga si sa respecte un set minimal de reguli .E de bun simt .
Daca acasa poti actiona cum te taie capul ,o faci pe riscul tau , numai implici pe altcineva .
Nu ma pricep la softuri managemnt , sigur sunt eficiente atfel numai se inventau ..asta e clar .

Totusi costin@..
Problema -ar fi fost- ca nu trebuia sa se ajunga acolo .Daca sa ajuns (si din vina ta ) ,nu mi se pare ca ai procedat corect , I'm sorry :? .

Corect , "confiscai" suma , dar ce faceai cu ea ? O predai direct la bugetul statului ? Dadeai macar chitanta pe ea , ca sa spui ca reintra in fondul de premiere /salarii / extra cheltuieli de protocol ? Daca nici una nici alta -macar trebuia - sa le dai foc de fata cu vinovatul ! ( pt sume mai mici )
Asa se descurajeaza !

Tin minte ca soldatii pe vremuri erau prinsi prin gari cu alcool in genti/ranite ! Pai aia ne confiscau alcoolul ca sa nu intri cu el in unitate sau sa nu bei pe tren sa faci scandal .Dar stii cum o faceau ?
Te lua de mana(mai exact guler ) ...te ducea la toaleta si varsam singurei alcoolul ! Tot !!!! Fara comentarii sau interpretari !
Pai daca pretindeau ca-l confisca si-l opreau pt ei ? Interpretabil ....
Asa stiai ,ca daca te riscai sa ai alcool la tine ...numai e loc de negociat ..ajunge la toaleta ! Fara loc de intors, ca sa vezi, ca-i dau o sticla si una o pot opri ! Descurajare din fasa ! :wink:

Sau ,cum au facut rusii cand aveau probleme cu cecenii .Au ocupat odata marele teatru din Moscova.
Revendicari /bla bla -uri -ca sa vezi doamne -ca ei vor elibererarea nu stiu cui etc etc .
Ce au facut rusii ? Au folosit excesiv un gaz care sa dovedit a fi letal ! Au murit atat atacatorii ceceni cat si foarte multi spectatori .La Balsoi Teatri banuiesti si tu ,ca nu se duceau sudori/soferi/agricultori ci mari personalitati ale capitalei .Inuman ce au facut ,dar adevarat !
Rusii au motivat cum ca, concentratia gazului a fost gresita ..bla bla ...stilul rusesc arhicunoscut si belicos .
Ai mai auzit de atunci ,ca au mai revendicat ceva cecenii prin forta /santaj /ostatici ?
Numai avea sens sa o faca ....

Am facut aceasta paranteza doar ca subliniez ca nu mi se pare sa fi fost o masura corecta , cea cu confiscarea .In cel mai soft caz (pt sume mai mari )trebuia sa iei de banii aia pt toate modelele outfit-uri /cafea/tigari/whiskey ....pt momentele de pauza ! Nu cred ca i-ar fi convenit vinovatului sa echipeze colegele din banii "ei " /sa fumeze 2 weeks din banii "ei " /sa-si viziteze bunicii cu taxiul .Etc .
Sigur softurile de management si windows-ul optimizat special pt VCH , fac toate astea mult mai bine .

P.S. Plus , ar mai trebui cumparat cate un telefon nou nout , dar generatie veche ! La intrarea in tura , smartphonurile predate sub cheie , bagat cartela fiecaruia in telefonul de la studio si gata ! :wink:
Altminteri blochezi tu pe pc ,skype /mess/mail ..dar toate astea sunt pe smartphone acum ..... :D

P.S 2 Si mai inuman : Cumperi un dispozitiv de bruiat semnalul GSM si adio telefoane .Numai ,ca e posibil sa numai mearga nici la vecini ! Posibil, iar probleme cu pustii si cu cauciucurile ..

loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

Inainte de toate , calitatea umana e esentiala ,referitor si la modele cat si la administratori .Ca in orice alt job .
googlefun
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj