Soft pentru sunet mai clar?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Calypso_sl » 12 Mar 2012, 19:47

So... am o problema. Nu e chiar grava, dar totusi :p.

Sunetul: exista oare un soft pentru sunet mai clar? Lucrez cu un Logitech C 910. E minunat, dar sunetul nu este chiar atat de clar cat ar putea sa fie. Nu stiu, eventual un alt microfon ar functiona mai bine? Sau ceva soft care sa ajute?

Idei?

Multumiri anticipate :)
Calypso_sl

Mesajde trompi » 12 Mar 2012, 21:34

ia un microfon logitech de ala USB la mien vara se aud si pasarile de pe balcon chiar daca e usa inchisa si aucm ca e iarna aud astia cainii care latra in spatele blocului si tot ma intreaba daca am animale sau daca stau la ferma oO te costa cam 120 ron microfonul eu il am de aprox 2 ani de acum si ma tien brici
PS: eu fara microfon sunt moarta...pur si simplu asa m-am obisnuit si daca vin cleinti si n-au sunet le spun sa-si spuna ca m-am chef sa bat in tastatura....
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde readyforyou29 » 12 Mar 2012, 21:35

Iti recomand un microfon pe usb de la Logitech. Sunt in jur de 110 de lei dar au un sunet impecabil.
Ai si buton de on/off situat la baza microfonului.
http://www.emag.ro/casti/microfon-logitech-980186-0914-usb--p980186-0914
readyforyou29
User Activ
User Activ

Mesajde Calypso_sl » 12 Mar 2012, 22:34

.. exact. Nu mai am stare sa tastez. E aiurea sa vorbesc daca se aude sacadat. Cum am si un pic accent, se mai intampla sa nu ma inteleaga unul altul.
M-am uitat dupa softuri, dar marea majoritate sunt scumpe si nici nu am gasit review-uri foarte bune.

Multu' de raspunsuri.
Calypso_sl

Mesajde digitalsin » 23 Mar 2012, 03:51

Logitech C 910 are un mic foarte bun... daca te auzi prost.. atunci ..de exempplu daca folosesti flash media encoder da ii calitate sonora mai buna 44100hz si 90kb sau 128kb(desi nu are sens asa mult)
la fel si la star hd

daca ti se aude sacadat ,nu e din microfon..(doar in caz ca exista un scurt in el ..deci parte hardware sa fie stricata..sanse slabe pt asa ceva)

fa un test inregistreaza te direct din aplicatai webcamului dai rezolutie maxima si play.... daca te auzi clar..atunci microfonul camerei este ok..
..problema ta e la streaming audio.. selectează 44100hz

bafta
digitalsin

Mesajde Calypso_sl » 24 Mar 2012, 19:41

Mersi fain @digital. La varianta asta chiar nu m-am gandit.
Calypso_sl

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj