Skyprivate eroare tehnica

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Raluca889 » 03 Mar 2016, 14:02

A mai intampinat cineva neseriozitate din partea site-ului skyprivate ?
Raluca889

Mesajde lordnight » 05 Mar 2016, 01:31

La ce te referi la neseriozitate ? La capitolul plati sunt foarte seriosi .
lordnight

Mesajde Skyprivate » 06 Mar 2016, 23:12

buna Raluca,
Poti sa fii mai specifica? ca sa vedem ce intelegi prin neseriozitate.
multumesc
Skyprivate

Mesajde stefania » 07 Mar 2016, 19:58

eu am intampinat neseriozitate cu ei legat de taxat.. clientul statea 2.01 minute, eu primeam plata doar pentru 1 minut.... se intrerupea.. ala venea iar 2 minute, iar pica dadea eroare ceva, eu eram platita doar pt 1 minut.. am patit asa cat timp a avut ala radbare, a venit gen de 15 ori cate 2 minutesi eu am luat doar banii de 15 minute....

si nu am patit asta doar cu un client.. deja cu vreo 2, 3... le am scris celor de la skyprivate, cu dovata cu tot, cu print screen, uite cat a stat ala pe skype, uite cati bani mi-ati dat.. dar nu au rezolvat nimic.. asa ca ce pot sa zic, sunt neseriosi cu chestia asta.. poate au probleme cu softul, nu stiu.. dar nu e ok deloc...

cu restul clientilor este ok, se plateste la minut, si primesti plata corespunzatoare.. dar uite ca trebuie sa fii cu bagare de seama.... eu prima data cu tipul ala care a tot revenit vreo juma de ora si eu am primit doar jumate din bani.. nici nu mi a dat prin cap sa ma uit sa vad daca sunt platita cum trebuie.... de aia am avut rabdare (nu zic ca e foarte deranjant si pt client si time consuming, sa se tot intrerupa).. dupa ce am patit asta, chair m am asteptat cu naivitate ca site ul sa rezolve situatia si sa ma plateasca pentru munca mea.... dar nu au facut asta.. si dupa am remarcat chestia asta si la alti clienti, dar de data asta nu m am mai lungit .. am incheiat o repede cu respectivul, ca n are sens asa....
stefania
User Junior+
User Junior+

Mesajde Skyprivate » 07 Mar 2016, 21:17

stefania,
e adevarat ca sunt unele conturi de membru care patesc acest lucru. nu am reusit sa identificam cauza. presupunerea noastra e ca ar fi folosite device-uri neobisnuite.
Skyprivate

Mesajde camcam » 08 Mar 2016, 02:06

Poate sunt extraterestrii :)
camcam
User Activ
User Activ

Mesajde SmartGirl » 09 Mar 2016, 10:00

stefania scrie:eu am intampinat neseriozitate cu ei legat de taxat.. clientul statea 2.01 minute, eu primeam plata doar pentru 1 minut.... se intrerupea.. ala venea iar 2 minute, iar pica dadea eroare ceva, eu eram platita doar pt 1 minut.. am patit asa cat timp a avut ala radbare, a venit gen de 15 ori cate 2 minutesi eu am luat doar banii de 15 minute....

si nu am patit asta doar cu un client.. deja cu vreo 2, 3... le am scris celor de la skyprivate, cu dovata cu tot, cu print screen, uite cat a stat ala pe skype, uite cati bani mi-ati dat.. dar nu au rezolvat nimic.. asa ca ce pot sa zic, sunt neseriosi cu chestia asta.. poate au probleme cu softul, nu stiu.. dar nu e ok deloc...

cu restul clientilor este ok, se plateste la minut, si primesti plata corespunzatoare.. dar uite ca trebuie sa fii cu bagare de seama.... eu prima data cu tipul ala care a tot revenit vreo juma de ora si eu am primit doar jumate din bani.. nici nu mi a dat prin cap sa ma uit sa vad daca sunt platita cum trebuie.... de aia am avut rabdare (nu zic ca e foarte deranjant si pt client si time consuming, sa se tot intrerupa).. dupa ce am patit asta, chair m am asteptat cu naivitate ca site ul sa rezolve situatia si sa ma plateasca pentru munca mea.... dar nu au facut asta.. si dupa am remarcat chestia asta si la alti clienti, dar de data asta nu m am mai lungit .. am incheiat o repede cu respectivul, ca n are sens asa....

Fix aceeasi problema am avut si eu, plus ca uneori cade softul si nu se inregistreaza decat pana la un moment dat si tu nu stii daca mai este taxat sau nu sau au fost situatii cand a fost sesiunea aparea ca sunt taxati membrii si eu am primit zero dolari. De evitat bookings ca acolo se pare ca membrii stiu ca pot face refund. Foarte frustrant.

P.S. Si eu am avut tendinta sa cred ca unii membrii stiu sa faca trucuri la soft, pentru ca unii suna de pe group Call pentru ca stiu ca acolo nu pot fi respinsi de soft atunci cand nu au credite, unii din ei apar ca sunt Able to pay si cand dai accept Call se pare ca se inchide dupa cateva secunde fiindca nu are credite deci se pare ca si acolo stiu o smecherie, iar cativa membrii care mi au facut si mie faza de 2 minute si 1 secunda si taxat doar 1 minut, unii din ei s-au repetat la acest gen de sesiuni dupa o anumita durata de timp, deci tind sa cred ca stiau foarte bine ca este un truc, sa plateasca putin sa stea mai mut, mai ales ca unul din ei a zis ca stia ca are 5usd si el in total a stat 10 minute in 5 calls, deci.... stia foarte bine.
SmartGirl
User Junior+
User Junior+

Mesajde stefania » 10 Mar 2016, 00:08

da este foarte frustrant.... skyprivate pune mana si rezolva situatia asta.. chair nu e ok... si nu esti un site serios daca se intampla treaba asta!!!!

azi am patit iar chestia asta cu un alt client.. ce mama naibii????
stefania
User Junior+
User Junior+

Mesajde Dana88 » 10 Mar 2016, 08:39

Buna. Eu patesc de mult timp acest lucru. Dupa fix 2.03 min , se pierde conexiunea si membrii sunt taxati doar pentru un minut. Si nu , nu se conecteaza de pe device-uri ciudate cum spunea domnul de la skyprivate, eu am membri care stau mult timp si sunt taxati corect, si urmatoarea data , cu acelasi membru , conectat de la acelasi calculator , am aceasta problema. Omul mai suna de cateva ori , si pina la urma renunta pentru ca este foarte frustrant sa fii intrerupt la fiecare 2 minute. Rugam skyprivate sa mai investigheze pentru ca si membrii fideli care stau uneori foarte mult in privat au acelasi problema , nu doar unii" suspecti" de frauda .
Dana88

Mesajde WinXPfather » 10 Mar 2016, 13:06

Am editat titlul topicului ca sa reflecte mai bine tema. Nu e vorba de neriozitate ci de o problema tehnica care o data semnalata cu siguranta au tot interesul pentru a o remedia.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Skyprivate » 10 Mar 2016, 16:56

apreciez editarea subiectului.
eu personal o sa revin aici cu un update saptamana urmatoare ca sa va invit sa updatati plugin-ul pentru ca incercam sa administram diferit aceste cazuri de netaxare.
am doar rugamintea daca binevoiti sa reveniti si voi cu feedback daca se remediaza sau nu.
Skyprivate

Mesajde modelcenter » 18 Mai 2016, 19:34

buna seara , am si eu o intrebare cum fac sa intru online , am creat cont de studio completat ,apoi am adaugat modelu este creat si verificat , din profil imi vede profilu completat si verificat ma vad pe situl lor dar nu pot sa ma duc online am facut un cont de skype am instalat pluginu am dat allow si nimic..nu imi intra pur si simplu online , tin sa mentionez ca folosesc windows 10 .
ajutatima si pe mine ce trebuie facut ca modelu sa poata fi online .
modelcenter

Mesajde Skyprivate » 19 Mai 2016, 10:27

daca apare profilul pe site si are statusul de online (bulina verde) sau si mai sigur, daca la plugin zice ca e logat http://www.skyprivate.com/static/images ... active.jpg
atunci modelul e deja online.
Pe skyprivate, online inseamna ca atunci cand cineva o suma pe skype, va putea taxa pe minut. Noi nu avem free live video streaming in browser ca pe chaturbate sau jasmin sau alte siteuri.
Skyprivate

Mesajde modelcenter » 19 Mai 2016, 18:35

Problema este ca imi apare profilu pe site dar nu apare online , ci doar ca model offline , iar la poza care mi ati trimiso nu imi apare la plugin la logging in nu imi apare numele modelului ca in poza dvs , scrie logging in dar nu pot scrie numele modelului ca sa ma loghez din plugin cu numele nu imi da voie.

ce este de facut , va rog lasatimi un id de skype sau messenger pentru a va putea contacta de 3 zile tot citesc forumuri si nu reusec sa duc modelu online pe site .

Va multumesc , astept raspuns .
modelcenter

Mesajde Skyprivate » 20 Mai 2016, 00:06

daca nu ati creat deja, puteti face un ticket prin email la support/[at]/skyprivate,com

plugin-ul se conecteaza automat. daca nu face asta, inseamna (cel mai probabil din ce spuneti) ca ID de skype nu este exact acelasi ca username creat in skyprivate.com

Puteti adauga si skype ID "skyprivate.com" . ID dedicat pentru parteneri si studiouri
Skyprivate

Mesajde diannexoxo » 15 Iul 2016, 09:05

Buna. Cum putem contacta Support in cazul in care pe skype nu sunt niciodata online, iar la Tikets nu raspund de 2saptamani? Mai e un nr de telefon din California, pe site-ul vostru, dar e ultima incercare
diannexoxo

Mesajde UniqueAttitude » 18 Iul 2016, 19:16

Buna. Ai si varianta de a-i contacta pe twitter, numai sa ai grija sa fie contul real. Raspund, in general, destul de rapid. Succes ! :)
UniqueAttitude

Mesajde JoyBucuresti » 26 Dec 2016, 11:39

Tot incerc sa dau de voi si nu reusesc...aveti suport sau nu?
Pe skype nu raspundeti....pe twitter nu raspundeti...pe ce raspundeti?
JoyBucuresti

Mesajde Skyprivate » 06 Ian 2017, 12:36

JoyBucuresti scrie:Tot incerc sa dau de voi si nu reusesc...aveti suport sau nu?
Pe skype nu raspundeti....pe twitter nu raspundeti...pe ce raspundeti?

canalul oficial este support.skyprivate.com de unde se creaza ticket. sau support@skyprivate com

pe celelalte canale este "best effort".
Skyprivate

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj