Situatie fara iesire (se pare) pe LiveJasmin!

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde BlackSwan26 » 26 Ian 2016, 07:15

Buna tuturor.MI-am facut si eu contul nu demult in speranta ca ma poate ajuta cineva.Am sa scurtez cat pot de mult.Sunt model independent,lucrez numai pe Livejasmin si de ceva vreme ma confrunt cu o problema.O persoana care sta in camera ca si guest s-a atarnat de camera mea ca sa spun asa si imi sperie membri.Pe scurt si eu am avut o parte din vina ca am vorbit cand trebuia sa tac,in sensul ca fiind in camera mea ca si guest a dat-o in pedofilie si i-am atras atentia.Dupa care a inceput valul de jigniri prin camera.A inceput sa foloseasca nickname-urile membrilorsi sa vorbeasca urat de mine,de romani,de femeile romance,sa ma jigneasca in fel si chip.Parte din membri m-au luat si in privat si au declarat ca nu au nimic de-a face cu respectivul si ca ei nu m-ar jigni. In fiecare seara intra si vorbeste in numele lor,am incercat sa ignor,sa il las sa isi faca numarul si sa se plictiseasca.Nu a mers.Am incercat sa rezolv la suport,bineinteles ca nu am reusit,in afara de a-mi spune ca se vor uita prin camera nu au facut nimic.Ba mai mult am pierdut mult timp online cu ei.Membrii ies din camera si ramane el si tasteaza in locul lor.M-a amenintat ca nu se lasa pana nu imi inchide contul sau sa ma las eu de buna voie.De atunci mereu intra cate un membru care ma instiga la rasism,xenofobie,pedofilie in asa delicate forme ca de nu as fi atenta as cadea in capcana.am facut si prin-screen,dar degeaba,m-au trimis inapoi la suport.Care nu ma ajuta.Am ajuns la incasari mai mici,plus stres psihic.Tipul e si inteligent si nu stiu cum naiba stie cand intru la suport,asa ca atunci cand ei intra in camera nu mai tasteaza.In rest isi bate joc de toata lumea,practic a pus monopol pe chat-ul meu. In seara asta mi-a pomenit ceva de Karoly Papp,nu stiu cine este,dar cred ca e ceva prin lj,pentru ca a spus ca adminii il iau de fraier,dar daca nu se poarta frumos cu mine,acest Karoly Papp o sa il dea afara. E putin dus cu pluta si foarte inteligent,plus ca stie si romana,imi trimite tips-uri,nu stiu daca el sau membrii.Si nebun si inteligent e ceva care nu imi inspira decat stare de tensiune.Ce pot sa fac in cazul asta? Multumesc
BlackSwan26

Mesajde Smart » 26 Ian 2016, 08:34

Welcome to LiveJasmin.....
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 26 Ian 2016, 13:51

Te duci pe un site unde sa faci bani adevarati, pe un site ce tine echilibru intre model si membru, un alt site nu ca J care e aplecat exclusiv pe membru. Chiar asa de simplu. Dar stiu;) asta nu va fi solutie pentru tine. Iti urez nervi tari.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Smart » 26 Ian 2016, 14:21

Ceva recomandari win?..
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 26 Ian 2016, 18:31

Din acelasi registru f4f, stream, pentru altele nu sunteti inca pregatiti si nu vreau sa starnim polemici.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde DannySDX » 28 Ian 2016, 02:20

WinXPfather scrie:Te duci pe un site unde sa faci bani adevarati, pe un site ce tine echilibru intre model si membru, un alt site nu ca J care e aplecat exclusiv pe membru. Chiar asa de simplu. Dar stiu;) asta nu va fi solutie pentru tine. Iti urez nervi tari.

Nu am mai postat de vreme buna, lipsa de timp, de nervi, ocupat cu altele dar citesc constant. Minunat postul asta al tau! Din pacate prea putini inteleg ce vrei sa spui! Time answers everything! :)

La multi ani pe anul asta ca nu am apucat sa vorbim, bafta acolo! ;)
DannySDX
User Activ
User Activ

Mesajde ice999 » 28 Ian 2016, 03:04

Hello si OMG!!!!! Cu o situatie 90% similara m-am confruntat si eu acum 2 ani....singura diferenta era ca tipul ala nu isi facea nicknameuri cu numele membrilor si nu imi dadea tipsURI. DAR era constant in camera mea,SI DESI ERA GUEST SCRIA MEREU CU CAPS (STITI SI VOI PROBABIL CA DACA ESTI GUEST NU POTI SCRIE CU CAPS,E IMPOSIBIL) ,IMI SPUNNEA "ROMANIAN WHORE",DACA IL BANAM EL IN SECUNDA URMATOARE ERA INAPOI IN CAMERA CU UN ALT NR DE GUEST,ERAM EFECTIV TERORIZATA DE SITUATIE....INTRA TOT TIMPUL SI IM SCRIA CU CAPS,IMI UMPLEA CHATUL DE "ROMANIAN WHORE" PANA CAND MEMBRII NU MAI PUTEAU SPUNE NIMIC DE GURA LUI....ERA UN SERBIAN HANDICAPAT SI NEBUN, SI IMI SPUNEA CA O SA VINA IN RO SI SA MA OMOARE: "I WILL BREAK YOUR SKULL ROMANIAN WHORE" SI CA O SA IMI FACA POZE NAKED IN PVT SI O SA LE TRIMITA PARINTILOR MEI ACASA, SI CHIAR MI-A FACUT O POZA NAKED DIN PVT SI A PUS-O PE SITEUL LJ.COM, care acum nu mai e, SI NICI MACAR SUPORTUL NU A REUSIT SA O STEARGA DE ACOLO....AM AJUNS SA MA DUC LA BISERICA SI SA MA ROG SA INCETEZE,PT CA SUPORTUL NU PUTEA FACE NIMIC, SI PAREAM HOPELESS, MA TERORIZA PSIHIC, IMI ALUNGA MEMBRII DIN CAMERA...SI CHIAR A FUNCTIONAT...DE ATUNCI NU L=AM MAI VAZUT EVER....NU STIU DACA E ACEEASI PERSOANA,DAR EXISTA SANSE CA DA...SI IL VEDEAM IN CAMERA MAI MULTOR MODELE, TOT LA FEL LE JIGNEA SI ZICEA CA "MY HAPPIEST DAY WILL BE WHEN THOSE ROMANIAN WHORES WILL MAKE 0 CENTS HERE, THEY DESERVE NOTHING ETC"..
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 28 Ian 2016, 13:29

Jasmin, sitele unde totul e posibil! Locul unde biserica se intalneste cu adultul.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 28 Ian 2016, 16:32

WinXPfather scrie:Jasmin, sitele unde totul e posibil! Locul unde biserica se intalneste cu adultul.

spiritualul cu carnalul.
gratisul cu materialul.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde ice999 » 28 Ian 2016, 23:07

WinXPfather scrie:Jasmin, sitele unde totul e posibil! Locul unde biserica se intalneste cu adultul.

Pai am si zis ca eram atat de disperata de nu stiam ce NAIBA sa fac...lasa sarcasmul ieftin ca nu rade nimeni;) ahahhahaha ce amuzannt morrrrrrr
ice999
User Junior+
User Junior+

Mesajde WinXPfather » 29 Ian 2016, 00:24

Sarcasm? Daca in fraza aia ai vazut sarcasm acum am inteles de ce vi se intampla ce se intampla... E o vorba, razi ca... Chiar nu e nimic de ras. Si daca puneti problema asa ucideti si ultima farama de empatie. Poate daca vei citi de mai multe ori vei intelege... dar ma indoiesc. Sarcasmul il confuzi, esti sigura ca treaba cu biserica ai inteles-o?
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde BlackSwan26 » 29 Ian 2016, 01:53

Buna din nou si multumesc pentru raspunsuri/sugestii.Am realizat in mare cum e treaba si cam vina o poarta....Jasminul,cu softurile noi si toate imbunatatirile vietii,dar care ne dezavantajeaza pe noi,modelele.Ideea e ca orice guest se poate loga de pe versiunea veche cu orice nume,inclusiv al membrilor care imi trec prin camera,iar eu nu il pot bana pentru ca nu apare in camera.Am trimis un mail celor de la Jasmin in care mi-au transmis ca"regreta profund" ce mi se intampla si ca vor incerca sa rezolve situatia.Intre timp stau la mana lui,daca are chef ma agaseaza,de ce?...pentru ca poate,pentru ca are la dispozitie modalitatile tehnice,perfect usurate de site.iar eu nu mai am nici macar un amarat de "BAN".Adica mai este dar a devenit inutil.Si Jaminul asta,o fi el cel mai cel cu trafic(asa am auzit) dar pe partea tehnica are o gramada de bube.Si in plus de cate ori le tuna lor cate un "improvement",cam des parerea mea,de atatea ori sunt probleme in camere.Care bineinteles, dupa suporti, sunt imaginate de noi.
BlackSwan26

Mesajde PinkRose89 » 29 Ian 2016, 02:11

Mi-am facut cont aici doar pt a-ti raspunde, BlackSwan26
Aceeasi persoana a fost si la mine in camera anul trecut timp de 4-5 luni in fiecare seara.La inceput ,in primele 2 luni statea cam cat stateam si eu online la mine in room si lua diverse nicknameuri.I le inchidea de fiecare data cu suportul apoi isi facea altele, doar schimba cifra.Este un romanas, pt ca vb romana, apoi incepe sa jigneasca pe engleza, apoi se preface ca stie germana :))
Nu prea ai ce sa faci, decat sa vb cu suportul sa iti dea mute guest si members fara bani in cont, dar vei avea camera seaca si goala
SAU esti mai desteapta decat el si il faci sa se simta ca ultimul om, dar frumos nu cu injuraturi ca la usa cortului. Apoi intorci intregul room impotriva lui. Eu asa am facut si a functionat. Acum mai intra ocazional dar il pun la punct imediat
Succes
PinkRose89

Mesajde justme2015 » 29 Ian 2016, 11:36

am intrebat la suport daca se poate bloca guestii si membrii fara bani iar raspunsul a fost instant :
You : i understand u can mute guests and members with no money in the wallet
Suport: I am sorry but we can only take actions if we have proof of the harassment,
Suport : did something happen in your room?
justme2015

Mesajde BlackSwan26 » 30 Ian 2016, 00:31

Mda,eu am renuntat la a vorbi cu suportul,pentru ca le-am trimis si dovada,nu 1.2 propozitii ci intregi zile,le-am dat nr de inregistrare si cand intru la suport sa le spun,le dau numarul si le cer frumos sa dea MUTE la guesti,ei ma intraba"de ce"?Culmea este ca am facut o incercare,am cerut cuiva sa se logheze si sa ia un nick dintre cele care tastau si sa incerce sa imi scrie. A functionat si l-am banat,dupa care incerca sa scrie si nu putea.Cand s-a intors haterul in camera si am incercat sa repet figura cu banatul,in momentul in care am dat"BAN" mi-a disparut din camera membrul adevarat.Nonsens.
BlackSwan26

Mesajde DarkBOO » 31 Ian 2016, 11:23

BlackSwan26 scrie:Mda,eu am renuntat la a vorbi cu suportul,pentru ca le-am trimis si dovada,nu 1.2 propozitii ci intregi zile,le-am dat nr de inregistrare si cand intru la suport sa le spun,le dau numarul si le cer frumos sa dea MUTE la guesti,ei ma intraba"de ce"?Culmea este ca am facut o incercare,am cerut cuiva sa se logheze si sa ia un nick dintre cele care tastau si sa incerce sa imi scrie. A functionat si l-am banat,dupa care incerca sa scrie si nu putea.Cand s-a intors haterul in camera si am incercat sa repet figura cu banatul,in momentul in care am dat"BAN" mi-a disparut din camera membrul adevarat.Nonsens.

Bai Black, cati nervi, timp si bani pierduti pentru o mizerie de guest, care nici macar nu merita sa pierzi vremea la suport cu el (ca suportul dupa ce ca e incompetent in mare parte, mai iti fute si din timp si iti mai face si nervi in plus pe langa...)... Nu mai bine pur si simplu il eviti pana se plictiseste, si te concentrezi pe a face banuti, d-aia esti acolo... Nu ai decat de pierdut si sunt convinsa ca asta se intampla (incasari mai slabe, nervi, stres mai mare...) Asa ceva nu-ti face bine. :|
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde BlackSwan26 » 31 Ian 2016, 23:48

Pai DarkBoo,tocmai asta incerc sa explic,nu am o problema cu el ca si guest ca nu as putea sa il ignor,nu am o deosebita problema cu guesti de genul asta ca oricum asa sunt la fiecare camera cred. Problema este ca in momentul in care este in camera,ceva se intampla,in sensul ca se joaca practic cu nick-urile membrilor,in sensul ca nimeni nu scrie,eventual scrie el in locul lor si nimeni nu intra in privat. Pur si simplu timp de patru ore intr-o zi doar el a tastat in chat in conditiile in care erau vreo 50 de membri in camera,nu am primit nici macar un "show me ass".Efectiv nici in cele mai negre zile de munca nu s-a intamplat sa nu am privat timp de 4ore si sa nu scrie nimeni. Practic paralizeaza chatul,ori scrie doar el,ori ceilalti ce vor el,adica tot el. Oricum,m-au bagat la departamentul de risc la jasmin,mi-au spus ca nu au mai intalnit asa ceva si daca nu se rezolva luna asta,asta e,schimb site ul.
BlackSwan26

Mesajde Miha Baby » 01 Feb 2016, 10:24

Din pacate si eu am pierdut ore si nopti cu suportul de la Jasmin , print screen dupa print screen si nervi adunati .... pentru a rezolva nimic !
Aveam la un moment dat un membru platitor care in ultimul timp am inceput sa il ignor pentru ca devenise agresiv si abuziv cu orice incerca sa vorbeasca in free chat . De fiecare data il banam si vorbeam cu suportul si print screen unde scria clar X-ulescu " I will stab you " si chestii de genul , si primeam acelasi raspuns sec .
Intr-un final am inteles ca a fost banat contul lui principal, dar el avea o suta de conturi pe putin . Sfatul meu este sa il ignori pe acel guest, membru, etc . Daca ei vad ca tu esti afectata sau ca dai un minim de importanta, ei vor deveni si mai tupeisti si insistenti . Gandeste-te ca astfel de membri nu au nimic de facut decat terorizarea de modele slabe de inger . Ei se hranesc din suferinta ta ! Arata-le ca nu iti pasa , suportul nu va rezolva nimic.
Incearca sa iti deschizi un cont nou pe Jasmin, cu speranta ca acel guest nu te va cauta . Succes si nervi de otel ! :roll:
Miha Baby

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj