Site-uri din Asia

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Nikalai » 07 Aug 2013, 22:49

Sal. Are cineva idee despre site-urile asiatice? Am inteles k se fac foarte multi bani, mai ales pe cele de Singapore. E adevarat?
Nikalai

Mesajde fetish » 08 Aug 2013, 08:38

se fac sau nu bani depinde , in general de possibilitatile modelului , da ce facem aci analiza fiecarui site sau cum ?

macar sa fim pregatiti pe viitor sa venim cu temele facute :)
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde barcelona » 08 Aug 2013, 10:07

este un site unde se discuta despre videochat .ce este asa rau ca a intrebat de acele situ-uri?

A fost o intrebare.de ce se simt oamenii bine cand sunt ironici?
barcelona
User Junior
User Junior

Mesajde Nikalai » 08 Aug 2013, 10:26

observ k pe site-ul asta sunt 2,3 persoane gen poca,sweet,fetish...care una doua se trezesc vorbind de zici k videochatul e fizica atomica si trebuie cineva foarte capabil sa il inteleaga...sa fim seriosi.
Nikalai

Mesajde fetish » 08 Aug 2013, 10:49

pai la ultimul post dupa ce am scris si un carnat de poveste si m-am agitat sa inteleaga omul , nici macar nu cred ca s-a sinchisit sa citeasca ce am scris deci cam de aia sunt ronica

e f ok sa iti expui parerea , de asta e si forum dezbatem , prezentam idei da cand vb ca televizorul o ora si la final te intreaba omu o chestie idioata fara macar sa aprecieze ac ti-ai luat din timp sa ii explici , mai merita explicatii

ca eu zic ca nu ....just my 2 cents

io nu va inteleg pe bune atatea aere de oameni inteligenti da voi nci macar nu cititi reply urile daca nu sunt ironice
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde sweetgirl » 08 Aug 2013, 11:21

Nikalai scrie:observ k pe site-ul asta sunt 2,3 persoane gen poca,sweet,fetish...care una doua se trezesc vorbind de zici k videochatul e fizica atomica si trebuie cineva foarte capabil sa il inteleaga...sa fim seriosi.

nikalai pai daca tu il intelegi atat de bine si nu e nici un mister pt tine de ce mai intrebi :lol:

ar trebui sa intri chiar matale in branșa ca sa intelegi cat de enervante sunt intrebarile astea colo se fac bani da dincolo? 50 k se mai fac? astea sunt intrebari retorice adica fara raspuns ,e cum ai intreba ce ziceti daca azi joc la loto castig si eu ceva as avea sanse sa iau un miliard ?

sper ca ai inteles ideea
sweetgirl
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nikalai » 08 Aug 2013, 11:38

hai sa iti propun eu altceva. intreaba-ma orice vrei tu despre acest domeniu sa vedem daca stiu sa raspund.
Nikalai

Mesajde trompi » 08 Aug 2013, 13:03

nikalai nu exista siteul minune sa stii, bani poti face pe orice site daca etsi model bun si daca ai ambitie....Vorba aia siteul iti ofera trafic de clienti, da nu ti-l baga si in gura....posmagii nu-s asa moi, asa ca pune mana si munceste daca vrei bani ca nu cad din cer de pe nici un site sa stii
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nikalai » 08 Aug 2013, 13:26

trompi...m-ai luminat.
Nikalai

Mesajde IsaGlamChat » 08 Aug 2013, 17:04

Nikalai scrie:observ k pe site-ul asta sunt 2,3 persoane gen poca,sweet,fetish...care una doua se trezesc vorbind de zici k videochatul e fizica atomica si trebuie cineva foarte capabil sa il inteleaga...sa fim seriosi.

Draga Nicolae,ca sa intelegi videochatul la adevarata lui valoare,iti trebuie o minte sclipitoare si trebuie sa fi destul de capabil.Ca sa nu mai zic de sumele alea la care visezi tu si la care sunt convinsa ca nu vei ajunge niciodata in viata asta pentru ca nu esti capabil sa vezi mai departe de lungul nasului,ca sa nu mai amintesc de topicurile absolut briliante pe care le scrii si intrebarile ilogice.
Daca cunosti atat de bine videochatul si crezi ca poti ajuta acest forum,te astept cu un topic ''idei pentru maximizarea incasarilor'' sau orice altceva din care putem invata si noi prostimea de la maria ta invatatul in ale videochatului usor, si cum sa facem 50 k lunar cu toate ca ma indoiesc ca stii,sunt 80% convinsa ca nici macar nu crezi in astfel de sume si ai vrut confirmari.
In rest te rog sa iei ceva pentru scarpinici la tastatura,nu cred ca am facut vreo scoala impreuna ca sa-ti permiti sa-mi spui ca ma trezesc vorbind si nici nu ne-am hatzanat pe acelasi site vreodata ca sa ne tragem de bracinari,pastreaza un vocabular civilizat ca nu suntem pe maidan,ori o sa primesti niste replayuri bine meritate.
Bafta acolo!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nikalai » 08 Aug 2013, 18:28

Poca ia-ti pastilele. Cand aveam studio existau 3 site-uri mari si late (Ifr + amsterdam + dsex) ,modelele primeau 25% si in general...eram intr-un alt secol (daca intelegi ce vreau sa spun). V-chatul a aparut la noi in '98 iar in USA in '96.Era destul de palpitant pe atunci. Dupa 2004-2005 toti copiii au invatat de pe forum-uri cu ce se mananca treaba asta si hop-tzop...patroni. De curiozitate, ai auzit vreodata de Mirage Studio din Praga?
Nikalai

Mesajde JustModel » 08 Aug 2013, 19:45

poca, nu pe maidaaaan, pe piata marii adunari nationale)
ia ghiciti din ce oras)
am observat o tentinta la noi, se deschid studouri ca ciupercile dupa ploaie si tot asa se inchid. Sunt mai multe tipuri de studiouri
1. o fata mai dezgetzata dupa ce lucreaza la studiou, trece model independent si dupa aia isi deschide studiou. Aceste studiouri sunt cit de cit ok, atit dpdv tehnic, cit si dpdv training daca domnita isi da interesul si nu o apuca dragostea, boala starurilor sau altceva mai serios)))
2. unu sau mai multi baietei care au data laba de citeva ori pe situri, au inteles ca poate merge, si au hotarit sa faca si ei ceva ce vor aduce milioane intr o luna, daca le merge, poate si mai putin. Si iau un apartament, cumpara la nimereala pc, camere, pun un placat cu flori ori cu pisici pe perete sa ascunda mucegaiul si pun fetele la treaba. deschid de obicei situri de tipul MFC sau chaturbate care nu au idee cum sa-l minuiasca, plus sunt in cautare de situri minine, asiatice, bongacams si tot asa...nici profile, nici poze, nici training..plus posibilitatea sa mai f... cite o pasarica, sau in cel mai rau sa faca laba privind prin radmin.
3. Studiouri 1+1 owner care are bani si model cu experienta sau care a zis ca are experienta. Are cit de cit succes daca pe model n-o apuca lenea sau boala starlui. de obicei ownerul nu are idee ce se intimpla prin studiou si apare din paste in craciun ca sa mai strige la modele de ce incasarile sunt asa mici, sau si mai vesel sa vina mai des, deseori cu prieteni de sticla, care nu adiministratoarea plina de sine, care incurca severitatea cu lipsa de tact, reuseste in scurt timp sa alunge majoritatea modelelor. Ramin de obicei acelea care nu au unde trai daca li se ofera cazare.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde Nikalai » 08 Aug 2013, 23:14

Justmodel ,merci. Sincer, sunt doar curios cum mai e treaba cu chatul asta. Probabil sunt cam trecut pt asta insa inca imi face placere sa stiu ce se intampla cu vc-ul. In 2000 , Rds nici nu avea retea de fibra si plateam 2000$ pe un rahat de conexiune. Toti baietii de la vanzari rds iti faceau reduceri doar k sa afle despre ce este vorba. Ne uitam pe unde merge cablul de net sa vedem posibila concurenta :)).Atunci foloseam cecuri. Si cand venea Fedex de pe ifr era asa o chestie mistica :)) Apropos de site-uri asiatice,nu era unul Dxlive.com ?
Nikalai

Mesajde IsaGlamChat » 08 Aug 2013, 23:47

Nu iau pastile decat la nevoie si nu din cauza userilor de pe forum,ma intereseaza acum ca ai avut tu studio cand era bunica fata si bunicul o curta,cam cat ma intereseaza daca ploua la Roma.Pacat ca nu ai pus ceva bani deoparte incat dupa 15 ani sa nu incerci sa inchiriezi un calc mai bun....
Ma apuc sa-ti povestesc si eu cand faceam bani pe if cu helanca pe gat,asta acum vreo 11 ani.Din fericire pentru mine eu nu am invatat din forum sa fac bani,am invatat pe carca,nervii si stresul meu 99% din ce stiu si am impartit si cu altii un mare procent din cunostinte,pe cand tu infara de intrebari si lauda multa nu ai impartasit nimic cu noi.
Da am auzit de multe si multi,de studiouri si de siteuri care au aparut,disparut sau rezistat,stiu vchatul din 2001-2002 si pe cel din 2013 si niciodata nu am pus intrebari in forum de genul celor pe care le pui tu,eu nu astept mura-n gura ponturi,informatii,ma misc,invat,studiez si imi fac temele inainte sa scot perle,nu fac sondaje,nu am intrebat in viata mea daca un site ma plateste sau imi trage teapa,daca se fac jdemii de dolari pe nu stiu ce site ,inca sunt unul dintre putinele studiouri care mai fac bani f frumosi din iluzii,pe ifriends si multe altele.
Asa ca lasa-ma cu aerele astea de buftea ca sunt expirate si mai ales pe forum au viata scurta.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 09 Aug 2013, 01:56

Ontopic: Vorba unei prietene: unii are penis, altii are pula. Agramaticalitatea imi apartine ;). Fut cu deshtu' cat altii in Asia cu pula...

Sunt intrebat destul de des:

Marius, vana pulei de unde vine?
Din cur vine?

Si eu raspund invariabil:

Ia-o-n gura, suge-o bine,
Si-o sa vezi tu de unde vine.

Nu inteleg totusi de ce dupa toate cele zise, tot cu degetelul in fundulet vrea sa ma patrunda sa-mi simta prostata. U turn prin Cehia.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nikalai » 09 Aug 2013, 02:18

Poca,sa ne linistim. Eu doar am vrut sa vad care mai e situatia in domeniu. Nu vreau sa inchiriez nimic. Eram curios daca a scazut nivelul atat de mult incat sa se inchirieze sisteme. Eu am terminat demult cu asta si crede-ma ca eu si cei ca mine au ridicat Ifr (cu 30 de sesiuni prin wingate si vchelp-ul gras cu barba :), Streamray prin 2002-2003 (hello Tracey...) ,ce sa mai zic de Livejasmin care prin 2005 aveau 5 fete si alea vai de ele si helpul vorbea doar engleza si magyara. MYFREECAMS abia se nastea in 2004 iar Streamate era inca proiect. Atunci era Directsex , , Amsterdam-ul (care primea modele acolo langa aeroport :) , Sprea4u , Tjeeze (dupa 2003 ), CC ,Naughty..(care mai dadea tzepe cateodata) , Peekshow ,Visit-x (cu germana lor cu tot) si Flirt4Free (care ne obliga sa cumparam placi de captura de la ei OSPREY 210 :))) In plus, totul era condimentat de 'mascati' , cecuri pierdute sau intarziate sau mai rau deja incasate....Somn usor ,Poca.
Nikalai

Mesajde fetish » 09 Aug 2013, 09:01

pai si nu ai prins si site urile asiatice minune cand se faceau carca de bani ?? eh ai pierdut mult , desi eu sunt mai tinerica decat poca in ale vdc ului tot nu ma mira un 50 de k al per

ma mira insa ca pe tine te mira si ca te mira ca nu ai apucat sa ii faci , sincer daca aveai atat super vechime in ale vdc ului faceai demult 50 de k pe luna daca nu pe sesiune

cum ziceam , f....nu f...vremea p lii trece , iaca exemplu , cu vremea vdc ului care a trecut

la cata tona de experienta te prez ca ai avea nu stiu cum nu ai reusit sa inveti ca in vdc niciodata nu treb sa ai incredere , treb doar sa ai o idee , indiferent d c zice x , y sau z
fetish
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nikalai » 09 Aug 2013, 13:05

Fetish ,asa cum spuneam, te bagi in seama aiurea. Eu nu am spus niciodata ca nu s-au facut 50k la luna. Eu doar intrebam daca se mai fac acum ,si nu la luna ci la perioada...ca asa se laudau unii pe aici. Pe vremurile alea nici 100k la luna nu era chiar asa de nemaintalnit. Asa k pe viitor ,cititi si voi mai atente ce scriu.
Nikalai

Mesajde JustModel » 09 Aug 2013, 13:34

acum serios...eu nu inteleg care e sensul sa deschizi topic cu intrebari stupide, si daca NIkalai, ai lucrat ceva timp in videochat, ar trebui sa stii ca intrebri de tipul
a murit videochatul si daca va muri
cit cistiga modelele per perioada
da este oare rentabil sa deschizi un studiou
da pe care care site poti face mii de dolari
da ce chiloti purtati cind vine perioada
sunt intrebari retorice.
Eu, asa ca user fara importanta si model cu doar 4 ani in domeniu ma intreb
-daca ai fost pe val si ai fost primul dintre primii, si iti mergea super bine, de ce nu mai esti?
-daca stii asa bine ce e videochatul, atunci de ce provoci asa intrebari, care de obicei le pun doar acei care nu au nici o idee despre videochat.
si ultima, dar nu in ultimpul rind, asa, o remarca
care e sensu sa vii sa dai intrebare stupida, dupa care sa te bati in piept ca le stii pe toate.
:roll:
Sm dereglari de logica cumva?
o zi buna)
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde Nikalai » 09 Aug 2013, 14:37

Justmodel credeam k suntem prieteni. Nici tu nu citesti pana la capat. M-am lasat in 2006-2007 pt k era plina moda a imobiliarelor,Ro intrase in U.E. si fetele puteau pleca mult mai usor afara, internetul se ieftinise si multe incepeau sa se gandeasca si la "plecatul de acasa". Practic,sa faci chat devenise mult mai ieftin si mai simplu si astfel studiourile au fost obligate sa creasca procentul modelelor...25% , 30%, 45%...etc.Ba mai mult si dpdv legal se cam reglasera lucrurile iar cecurile se incasau rpd prin tari vecine si nu mai trebuia sa astepti 30-40 zile sa le "cash-uiesti". Ba mai mult ,incepusera sa puna banii pe Epass...deci nu mai aveai nevoie de sume blocate pt ca banii veneau mult mai rpd. Asa k am zis...sa trecem la terenuri.O miscare proasta de altfel dar timpul nu il mai da nimeni inapoi.
Si acum pe bune,stie careva site-uri asiatice,bune ?
Nikalai

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj