Sfaturi pentru MyFreeCams?

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde RudeBoy » 11 Oct 2012, 17:16

Buna tuturor.

Asa,deci sa incep...sunt noua in domeniu.Am lucrat pe LJ si pe I'm live,am renuntat ca mergea prost.Acum stau numai pe MFC.Acum va cer voua ajutorul cu mici sfaturi pentru promovare.
Stau 6-8ore pe zii.Mai mult de 500token n-am facut pe zii,au fost zile in care am facut si 100.Intr-o saptamana am facut 2733,iar cu ochii mei am vazut ca una a primit 2000 de la unu...Am stat dezbracata imbracata degeaba.Am dansat ,ma misc non-stop...deci nu stau degeaba.Mai nou ofer REAL SEX pe Skype pe 200token,degeaba la fel.Imi intra foarte putini membrii in room :( Altele stau cu plover pe ele si au 200membrii+ plus ca nu se misca.Uhmm,adica alea pot si eu nu?M-am ambitionat,mi-am dat toata silinta...dar nu ma las. :roll: Am adaugat poza de profil noua +zilele urmatoare imi fac o galerie.

Deci daca ati venii fiecare cu un sfat util as fi recunascatoare ! :o
RudeBoy

Mesajde AlexAvcStudio » 12 Oct 2012, 13:29

RudeBoy scrie:Buna tuturor.

Asa,deci sa incep...sunt noua in domeniu.Am lucrat pe LJ si pe I'm live,am renuntat ca mergea prost.Acum stau numai pe MFC.Acum va cer voua ajutorul cu mici sfaturi pentru promovare.
Stau 6-8ore pe zii.Mai mult de 500token n-am facut pe zii,au fost zile in care am facut si 100.Intr-o saptamana am facut 2733,iar cu ochii mei am vazut ca una a primit 2000 de la unu...Am stat dezbracata imbracata degeaba.Am dansat ,ma misc non-stop...deci nu stau degeaba.Mai nou ofer REAL SEX pe Skype pe 200token,degeaba la fel.Imi intra foarte putini membrii in room :( Altele stau cu plover pe ele si au 200membrii+ plus ca nu se misca.Uhmm,adica alea pot si eu nu?M-am ambitionat,mi-am dat toata silinta...dar nu ma las. :roll: Am adaugat poza de profil noua +zilele urmatoare imi fac o galerie.

Buna,

In primul rand totul depinde de camscore. Daca ai camscoreul mic faci putin bani, daca il ai mare , faci mai multi bani . Chiar daca oficialii MyFreeCams.com nu incurajeaza modele sa tina cont de camscore, precizand ca este “doar un numar care urca si coboara”, in proportie de 90% modelele tin cont de acest aspect si de multe ori, desi castiga suficient, nu sunt multumuite daca nu au si un camscore pe masura.

Ce reprezinta camscoreul ?
Cum il poti creste?
Din ce motive poate scadea camscoreul ?
Cat de important este camscore-ul ?

Camscore-ul este un punctaj calculat automat de MyFreeCams.com care diferentiaza modelele populare de cele mai putin populare, iar cu cat este mai ridicat, cu atat ai sansa de a avea un trafic mai mare in camera. Formula pe baza careia se face acest calcul este cunoscuta doar partial si este in special bazata pe castigul unui model intr-o anumita perioada de timp. Practic, in functie de acest punctaj esti si pozitionata pe site, deci mai vizibila pentru utilizatori. Orice model nou incepe cu un camscore de 1000, ceea ce o plaseaza pe aproximativ a 5a linie de prezenatre a modelelor. In momentul in care se inregistreaza un membru, aranjarea standard a modelelor pe care o ofera site-ul este in ordine descrescatoare, de la camscore-ul cel mai mare la camescore-ul cel mai mic. Aceasta aranjare nu poate fi schimbata de catre model, ci doar de catre membru, in functie de ce optiuni ii ofera site-ul: sa ii afiseze in prima linie prietenii, sa ii ascunda modelele dintr-o tara, sa nu fie afisat nici un alt model decat cele preferate etc.
Dupa cum am mentionat, este important un camscore mare pentru un model deoarece acesta duce la observarea mai rapida a acestuia, ceea ce duce la un trafic mai ridicat, si implicit la un venit simultan mai mare pentru ca este din partea mai multor membri. Camscore-ul NU poate fi modificat de catre un membru sub nici o forma, ci doar de catre un model (deci tipsurile de 1 token nu scad camscore-ul). Acest punctaj poate fi ridicat, in cea mai mare parte, cu ajutorul banilor castigati pe site. Spre exemplu, un model care face bani constant in fiecare ora a timpului petrecut online, ii va creste camscor-ul direct proportional cu banii castigati. Trebuie sa se tina cont si de faptul ca suma de bani castigata, chiar daca este aceeasi, insa una este obtinuta intr-un minut iar cealalta pe parcursul turei online, punctajul obtinut va fi mai mare in cazul venitului constant. Conteaza foarte mult ca in momentul in care modelul se delogheaza, tokensii obtinuti sa nu fie zero, indiferent ca este vorba de o delogare de la 5 minute de cand a inceput sesiunea online sau de 5 ore. Un alt lucru care conteaza extraordinar de mult este viteza internetului si calitatea imaginii. In cazul in care dispui de ambele, camscore-ul nu-ti va creste considerabil, cel mai probabil va stagna, insa in cazul in care conexiunea iti apare ca fiind “poor”, punctajul va scadea vertiginos.
Pentru o crestere sigura, cel mai eficient este ca modelul sa castige tokensi. Prin intermediul tipsurilor, privatului, grupului si/sau spy-ului, cu cat mai mari sumele, cu atat mai bine. Importanta metodelor este enumerata mai sus, in ordine descrescatoare. Cu cat se castiga o suma mai mare de bani intr-un timp cat mai scurt, cu atat va creste mai repede camescore-ul. Spre ex, daca un model castiga 10,000 tokens intr-un tips in 10 minute, acesteia ii va creste cu mult mai mult camescore-ul decat daca ii va castiga intr-un privat de 3 ore.
O a doua metoda, necostisitoare, este prin inntermediul ratingului si a numarului de admire-uri primite de la membri. Cu cat un model primeste mai multe ratinguri la profil si la tipsuri (mai mari de 90) si privaturi, cu atat ii va creste mai mult camescore-ul. Bineinteles, aceasta metoda este una mai lenta de crestere si conteaza in special cand numarul ratingurilor si admire-urilor este de ordinul sutelor.

Timpul online de 6 ore la un site de adult este foarte putin, 8 ore este timpul perfect . Legat de cele spuse de tine mai sus, sunt multe aspecte care pot sa te influenteze sa nu faci bani . Cateva din ele sunt profilul pe care il ai,trebuie sa fie cat mai real si cat mai detaliat,un alt aspect sunt pozele de pe profil care conteaza foarte mult si dupa aceea atitudinea ta in chat(sa nu fi deprimata,sa fi naturala,etc). Cum ai spus tu ca ai incercat sa dansezi,ai stat dezbracata si nimica. Inseamna ca ceva faci gresit . Ca si sfat , uitate mai mult la fete ,invata de la ele jocuri,atitudine si incepe sa le aplici . Legat de skype,200 de tokens pentru un real sex ? Este foarte putin:)

Bafta!
AlexAvcStudio

Mesajde RudeBoy » 12 Oct 2012, 13:53

Buna,iti multumesc pentru sfaturi.Acum camscoreul meu este in scadere...deci am mai putin de 1000 :roll: !Legat de atitudine...sunt naturala,fizic (un machiaj ok,nu foarte strident) cat si psihic...incerc sa vorbesc cu ei !Ei intra deja excitatii,imi dau tips si au iesit...deci asta nu e bine,ca ei nu stau mai mult de 10min in Room ! Voi incerca sa stau 8 ore zilnic (am stat si 12) Da stiu ca 200token este foarte putin pentru un SEX SHOW.Acum sa va mai zic una...am facut si oral pe 40token,da stiu este absurd dar na... :cry: sper sa nu radeti sau sa veniti cu mistouri ! :roll:

Multumesc inca odata pentru sfaturi !
Spor la $$$ ! :P
RudeBoy

Mesajde Elvie » 12 Oct 2012, 15:31

Acum sa va mai zic una...am facut si oral pe 40token,da stiu este absurd dar na... sper sa nu radeti sau sa veniti cu mistouri !

Nu e de ras..e chiar de plans! Dar daca stii /stiai ca e absurd eu ma intreb de ce ai facut-o?!
Parerea mea e ca..nu ai inceput prost..ci foarte prost! Cu atitudinea si ceea ce ai oferit pana acum asa ti-ai format membrii...Vad ca vorbesti despre imbracata/dezbracata dar despre ceea ce vb cu ei?! Ce discutii abordezi?! Okay dansezi dar depinde si de ce anume dansezi..pe fel de ritm te misti..ce oufit porti...muzica se potriveste cu decorul si outfitul?!Discutiile sunt atat normale, funny cat si cu tenta erotica?! Pfff....MFC e un site complex pe care ar fi trebuit probabil sa l abordezi dupa ce ai fi acumulat mai multe cunostinte despre domeniul si fenomenul videochatului.Spui ca esti noua in domeniu si nu a mers ImLive si Jasmin..dar cat timp le ai acordat acestor 2 site uri pana sa tragi linie si sa spui k nu merg?Sfaturi despre MFC din pacate nu ti pot da prea multe pt ca nu e genul meu insa necesita foarte foarte multa rabdare, foarte multa conversatie..naturalete..tot ce faci sa se vada ca faci din placere..tb sa ai un stil unic..sa vii cu ceva nou every single day!..asta daca vrei performanta pe el..
Iti recomand cu caldura si citesti forumul in intregime..la fel sa studiezi site urile..atitudinea fetelor online..si fie ca ramai pe MFC, fie ca schimbi site ul...lucreaza foarte mult la tine! La standardele tale!
Multa bafta!
Elvie
User Junior+
User Junior+

Mesajde RudeBoy » 12 Oct 2012, 16:25

Am stat 3luni pe Lj si I'mLive :roll: Da stiu am inceput prost,d-asta v-am cerut ajutoru'...
RudeBoy

Mesajde AlexAvcStudio » 12 Oct 2012, 17:10

Elvie scrie:
Acum sa va mai zic una...am facut si oral pe 40token,da stiu este absurd dar na... sper sa nu radeti sau sa veniti cu mistouri !

Nu e de ras..e chiar de plans! Dar daca stii /stiai ca e absurd eu ma intreb de ce ai facut-o?!
Parerea mea e ca..nu ai inceput prost..ci foarte prost! Cu atitudinea si ceea ce ai oferit pana acum asa ti-ai format membrii...Vad ca vorbesti despre imbracata/dezbracata dar despre ceea ce vb cu ei?! Ce discutii abordezi?! Okay dansezi dar depinde si de ce anume dansezi..pe fel de ritm te misti..ce oufit porti...muzica se potriveste cu decorul si outfitul?!Discutiile sunt atat normale, funny cat si cu tenta erotica?! Pfff....MFC e un site complex pe care ar fi trebuit probabil sa l abordezi dupa ce ai fi acumulat mai multe cunostinte despre domeniul si fenomenul videochatului.Spui ca esti noua in domeniu si nu a mers ImLive si Jasmin..dar cat timp le ai acordat acestor 2 site uri pana sa tragi linie si sa spui k nu merg?Sfaturi despre MFC din pacate nu ti pot da prea multe pt ca nu e genul meu insa necesita foarte foarte multa rabdare, foarte multa conversatie..naturalete..tot ce faci sa se vada ca faci din placere..tb sa ai un stil unic..sa vii cu ceva nou every single day!..asta daca vrei performanta pe el..
Iti recomand cu caldura si citesti forumul in intregime..la fel sa studiezi site urile..atitudinea fetelor online..si fie ca ramai pe MFC, fie ca schimbi site ul...lucreaza foarte mult la tine! La standardele tale!
Multa bafta!

In mare pare a cumprins Elvie ce este important. Un lucru de care trebuie sa ti cont,pe langa camera video care este importanta, sa folosesti microfonul,este foarte important acest aspect,te ajuta foarte mult .

Din ce mi-am dat seama in ce ai scris tu, camscoreul tau este undeva pe la 200-300 acuma. Sa sti ca nu trebuie sa-ti faci un alt cont ca sa-l cresti. Poti cu mult efort sa-l cresti si pe acesta,iar satisfactia o sa fie pe masura cand o sa ajungi la normal, poate la mai mare de 2000 sau cine stie ce :)
Bafta
AlexAvcStudio

Mesajde theselby » 12 Oct 2012, 19:52

Salut, citeste si ce e aici: http://chatlive.ro/videochat/romania/ia ... s-sfaturi/

(asigura-te ca citeste toate paginile... nu doar prima)

Mult succes!
theselby
User Avansat
User Avansat

Mesajde exunknown23 » 12 Oct 2012, 20:17

in opinia mea... noile modele din mfc au FOARTE putine sanse sa razbata. Mai ales daca nu ai ¨uneltele¨necesare. Cred ca un procent extraordinar de mic dintre modele noi razbat si ajung mai sus pe site, dar tu poti sa insisti, Alex a punctat destul de bine cateva aspecte, mult noroc in continuare si inca un lucru:cred ca mfc are nevoie de mult mai multe luni(nu doar 3)... pentru a ajunge la un rezultat acceptabil.
am recomandat site.ul unor prietene, insa din pacate nici una nu a reusit in prezent sa se ridice pe site, unele chiar au renuntat.
bafta multa
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde RudeBoy » 12 Oct 2012, 21:42

Camscore-ul este undeva la 600,deciiii :roll:
RudeBoy

Mesajde AlexAvcStudio » 12 Oct 2012, 22:27

exunknown23 scrie:in opinia mea... noile modele din mfc au FOARTE putine sanse sa razbata. Mai ales daca nu ai ¨uneltele¨necesare. Cred ca un procent extraordinar de mic dintre modele noi razbat si ajung mai sus pe site, dar tu poti sa insisti, Alex a punctat destul de bine cateva aspecte, mult noroc in continuare si inca un lucru:cred ca mfc are nevoie de mult mai multe luni(nu doar 3)... pentru a ajunge la un rezultat acceptabil.
am recomandat site.ul unor prietene, insa din pacate nici una nu a reusit in prezent sa se ridice pe site, unele chiar au renuntat.
bafta multa

Buna,
Da intradevar este un site foarte greu.Un alt sfat pe care il recomand celor care vor sa inceapa pe Mfc,primele 2-3 saptamani sa lucreze pe un site de videochat unde se comunica mai mult,dupa aceea sa intre pe MFC in forta :)
De exemplu livejasmi (din auzite pentru ca eu nu am lucrat niciodata cu el) este un site cu tot felul de dementi si nu il consider un start bun (peste tot sunt dar parca acolo e prea de tot) dar camcontacts este ok . De ce il consider eu ok?inveti mult sa comunci cu membri si prinzi oameni k-lumea care nu vor numai showuri,vor si altceva. Din experienta mea ,pe langa cum faci showul cel mai important lucru este sa sti sa ti un membru ,sa sti sa te faci placuta ,etc . Sunt multe metode de a face videochat :)
Am vazut ca se descurca bine fetele care au facut(sau fac) facultatea de teatru(sau liceul), asa ca faceti cursuri de teatru:)

P.s. Sa sti ca sunt multi care fac bani multi pe livejasmin si il adora:) Este doar o parere personala

Bafta
AlexAvcStudio

Mesajde RudeBoy » 13 Oct 2012, 20:41

Aseara am avut un pvt,dupa care am scos 1500 token,mi-a crescut camscore-ul la 800.Usor usor sper sa-mi revin si sa urc usor usor.Am adaugat si o galerie de 20poze sexy. Acum mi-a spus cineva ca ma poate promova un model de top in lounge?

Cum e cu lounge asta :?: :|
RudeBoy

Mesajde RTModels » 13 Oct 2012, 21:27

Eu am un model care face si 5000 la 5 ore si are camscore 870. Media pe zi este de 2000 - 2500 la 5 ore si camscorul nu creste decat cu foarte purin (10-20 puncte). MFC are o politica proprie prin care creste camscorul la modelele din US. Conteaza insa modul in care transmiti si atitudinea, precum si faptul ca pe MFC membrii s-au ars cu romance aproape toti, de preferat sa spui ca esti din alta parte. (exclus rusia).
RTModels
User Junior+
User Junior+

Mesajde RudeBoy » 13 Oct 2012, 21:54

Eu am pus ca tara Bulgaria... :)
RudeBoy

Mesajde KateGirl » 22 Oct 2012, 13:14

RudeBoy scrie:Buna tuturor.

Tine mult si de noroc, e destul de greu sa reusesti ca fata noua, dar conteaza sa bagi in seama membrii care te viziteaza, cat mai mult posibil, sa le oferi atentie, pentru multi asta conteaza :) Bafta!
KateGirl

Mesajde KateGirl » 22 Oct 2012, 13:30

RudeBoy scrie:Buna,iti multumesc pentru sfaturi.Acum camscoreul meu este in scadere...deci am mai putin de 1000 :roll: !Legat de atitudine...sunt naturala,fizic (un machiaj ok,nu foarte strident) cat si psihic...incerc sa vorbesc cu ei !Ei intra deja excitatii,imi dau tips si au iesit...deci asta nu e bine,ca ei nu stau mai mult de 10min in Room ! Voi incerca sa stau 8 ore zilnic (am stat si 12) Da stiu ca 200token este foarte putin pentru un SEX SHOW.Acum sa va mai zic una...am facut si oral pe 40token,da stiu este absurd dar na... :cry: sper sa nu radeti sau sa veniti cu mistouri ! :roll:

Multumesc inca odata pentru sfaturi !
Spor la $$$ ! :P

Asta e o mare problema, multi o sa vina sa vada aproape tot in free....ce sa mai zicem de privateuri?:(
KateGirl

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj