Sfaturi/nelamuriri de inceput de drum

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde trompi » 26 Mar 2010, 08:43

Am un sistem compus din:
MB GYGABITE INTEL HSSM
VGA GAUNWARD BP 8800GTS
CPU INTEL CORE 13 13-5
DDR3 KINGMAX 2GB
HDD SEAGATE 500GB
MONITOR DELL 20 E207WFO
....la care se adauga camera sony evi d100+ placa de captura easy cap+ un router edimax BR-6214K, conectare retea rds, viteza 100.0 Mbps.
Momentant nu mi-am facut cont pe nici un site, vrand sa testez camera; problema e urmatoarea, am conectat camera la pc si placa de captura si am instalat splitul....cand deschid messenger sa vad camera pe mes imi apare imaginea incet....fara viteza.....de ce se vede asa incet???( ca o camera normala webcam si nu una profesionista)....o fi e la rooter ca nu e bun? sau de la easy cap(sa-l schimb cu un tv tunner)? Mentionez ca nu ma pricep asa bine la informatica, tocmai de aia cer ajutorul/opiniile voastre.
In momentul in care voi avea cont pe site ce voi bifa la splitcam ca sursa? cei care au tv tuner am vazut ca bifeaza tv-tunerul, dar eu dcaa am placa de captura?Eu daca dau File-Videosurce imi apare camera:Syntek STK 1160....e bun asa?
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde Ken » 26 Mar 2010, 19:28

Pe yahoo, skype , msn etc se vede mai in reluare imaginea ptr ca serverele lor nu sunt ptr transmisie video cum este la un site de videochat , deci stai linistita ca nu este de la tine problema :)
Cand deschizi splitul bifezi la video source "Syntek...." , poti descarca si de pe forum Splitcam si vezi ca sunt si niste skin-uri frumoase ...

bafta
Ken
VETERAN
VETERAN

Mesajde trompi » 28 Mar 2010, 07:06

multumesc!
trompi
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri