Sfaturi imlive

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde HeSS » 30 Apr 2016, 11:58

Buna,am nevoie de câteva sfaturi din partea voastră in legătura cu noul meu job.In trecut am lucrat la studio ca model iar recent (mai exact asta e prima sesiune) m-am apucat de acasă din motive personale.M-am apucat pe imlive iar in promoție am făcut 90$ apoi undeva la 170 au urmat 2-3 zile unde făceam 50-90 iar de câteva zile bune 4-5 zile nu fac mai mult de 9-10$ si nu înțeleg de ce.Am făcut un total de 470 in 50 ore.Problema e ca nu mai pot psihic sa stau sa-mi fac 10 ore pt ca efectiv bate vântul.Am stat acum 2-3 zile 9 ore si am făcut 20$ dar sincer nu pot sa-'mi dau seama cum am făcut la început si acum nu fac nici 10$.Ce sfaturi imi dați sunt foarte stresată.Multumesc!!!
HeSS

Mesajde WinXPfather » 30 Apr 2016, 13:29

Un singur sfat exista. Esti pe sitele gresit daca vrei mai mult. Asta e potentialul Imlive.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 30 Apr 2016, 14:13

1.foloseste toate posibilitatile lor de promovare : mesaje la membrii care au fost deja in privat , inregistrari ale unor privaturi , arhiva poze si clip update la saptamana , ....
2.incearca sa faci zilnic un HOG de calitatea
3.ofera-le membrilor noi discount code-uri pentru primul lor privat cu time
4.bate-ti capul cu guestii si convinge-i sa devina membrii de pe pagina ta ca nu-i costa mimic
5.participa la petrecerile saptamanale si la video contest-urile lunare
6.indeamna membrii care revin sa intre in discount club-ul tau
7.rabdare si munca pentru ca la o medie de aprox 10$/ora nu e asa tragic ...daca lucrai 120 ore/perioada aveai 1200$/2 saptamani ceea CE e f OK in primele 2-3 luni de activitate
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 30 Apr 2016, 14:34

Cel mai calcul..
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 30 Apr 2016, 18:46

WinXPfather scrie:Cel mai calcul..

E mai bine cu un

Imagine
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde andromaca_mulge_vaca » 30 Apr 2016, 19:42

eldiablo scrie:1.foloseste toate posibilitatile lor de promovare : mesaje la membrii care au fost deja in privat , inregistrari ale unor privaturi , arhiva poze si clip update la saptamana , ....
2.incearca sa faci zilnic un HOG de calitatea
3.ofera-le membrilor noi discount code-uri pentru primul lor privat cu time
4.bate-ti capul cu guestii si convinge-i sa devina membrii de pe pagina ta ca nu-i costa mimic
5.participa la petrecerile saptamanale si la video contest-urile lunare
6.indeamna membrii care revin sa intre in discount club-ul tau
7.rabdare si munca pentru ca la o medie de aprox 10$/ora nu e asa tragic ...daca lucrai 120 ore/perioada aveai 1200$/2 saptamani ceea CE e f OK in primele 2-3 luni de activitate

@eldiablo, pay attention mey: fata a spus ca face 10$ in NOUA ore, adica un dolar pe ora.

draga fata, da, asta este nivelul site-ului si fara HOG si fara un computer performant exact atata faci : un dolar pe ora.... doar 5% dintre modelele online au Privat restul stau degeaba, iar in orele "de varf" 7% dintre modele sunt in privat, restul se zbenguie pe gratis in Free sau isi rod unghiile.
daca vrei mai mult, trebuie sa stai macar sase luni cate 12 ore pe zi sa te vaza site-ul ca esti harnica, pentru ca in general e un loc unde harnicia , statornicia si exclusivitatea sunt recompensate..... rabdare si tutun iti doresc, basmele cum ca in videochat faci sacose de bani pac-pac sunt numai in gazetele CanCan, banii vin ca o CONSECINTA a activitatii tale.
posteaza-ti pe profil care este ORARUL tau zilnic si tine-te de el, posteaza-ti in descriere ca stai online EXCLUSIV pe ImLive (daca e adevarat), daca te tii de treaba rezultatele vin in timp, dar vin, toata lumea plecat de la acelasi big zero.... dureaza pana te faci cunoscuta si conteaza si sa te faci cunoscuta intr-un mod in care omul sa se mai si intoarca tot la tine.... sa nu vina la mine.
andromaca_mulge_vaca
VETERAN
VETERAN

Mesajde ladyinblack21 » 02 Mai 2016, 08:06

buna,eu nu inteleg de ce ai ales Imlive,sunt multe voci care spun de ceva timp ca e low...daca tot poti investi ca si independenta 10 ore in acest job...de ce nu incerci altceva?jasmin,stream??
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 02 Mai 2016, 11:01

Corect. Asta a fost si unicul sfat corect in cazul asta dat de mine. Teoria cu blabla e vrajeala buna poate aplicabila pentru alte siteuri. Se vede ca nu au bagat model nou pe imlive, se vede ca nu cunosc sitele dupa cum pun problema. Asta e potentialul siteului. Si nu e vorba de ceva timp ci de mai bine de 3 ani. Acum poate nah se multumeste ca alte fete ce ard gazul cu bani putini. Dar e nebunie sa muncesti pentru nimic cand o poti face pe bani.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde DarkBOO » 02 Mai 2016, 21:44

Avand in vedere faptul ca nu fugi de munca si rezisti eroic chiar si 10h stand in mare parte in free (lucru' nu greu, extraordinar de greu/insuportabil chiar), nu ar fi rau sa combini cu inca un site, poate chiar 2... ImLive numai e ce a fost si e pacat sa pierzi vremea cand exista atatea optiuni... Pacat de timpul ala... Mult succes!
DarkBOO
User Activ
User Activ

Mesajde ladyinblack21 » 03 Mai 2016, 08:13

DarkBOO scrie:Avand in vedere faptul ca nu fugi de munca si rezisti eroic chiar si 10h stand in mare parte in free (lucru' nu greu, extraordinar de greu/insuportabil chiar)

bine zis darkule..pe langa faptul ca devine insuportabil iti va scadea increderea in tine si in jobul asta...
ladyinblack21
User Junior
User Junior

Mesajde eldiablo » 03 Mai 2016, 10:00

GlamourFoto scrie:
WinXPfather scrie:Cel mai calcul..

E mai bine cu un

Imagine

Sunteti niste scumpi ca de obicei , la shoot-uri si calcule ne vom lupta cu drag , din experienta mea umila nu fac calculele nici dupa cea mai proasta zi nici dupa cea mai buna , domnisoara a afirmat ca TOTAL a facut 470 in aprox 50 ore ....asta folosind calculatorul lui glamour da 9.4 / ora ... Tot din experienta si cu putina tenta motivationala am rotunjit intentionat la 10.

Cat despre faptul ca imlive nu mai merge ...exista 120 de modele in hall of fame odata la 2 saptamani care confirma ca Inca se fac sume de peste 1500 la 2 saptamani

Daca vrem sa zapacim un model nou si sa-l facem sa se plimbe de pe un site pe altul dupa ce a facut 470 in 50 ore ( 5 ture de 10 ore munca laudabila dar nu sisifica ca imlive e lejer totusi ) putem sa ne spunem parerile si sa ni le sustinem cu argumente personale mult si bine DAR la modul general si dupa postarea ei cred ca sfaturile mele au fost ON TOPIC si daca dupa 2-3 perioade ar fi ajutate de un extra site gen : streamate , adult , xlove , cams ..... Ar ajuta modelul respectiv sa castige un onorabil 2500-5000 per luna
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde eldiablo » 03 Mai 2016, 12:10

@andromaca_mulge_vaca pay atentie mey :P , fata a spus 20$ in 9 ore adica 2.(22) sau conform calculatorului old style recomandat de glamour 2.222222222222 / ora .... Cum am spus si in postarea anterioara , nu m-am raportat in calculele mele nici la una din primele zile cea cu peste 100 si nici la ziua cu 9 ore si 20 dolari .....

Ca un ultim stat pentru initiatoarea postului : iti poti face niste calcule si medii obiective abia dupa 2 perioada de munca serioasa ( min 100 ore/15 zile) , constanta ( sa te loghezi aproximativ la aceleasi ore ) si eficienta ( adica sa te folosesti de tot ce-ti pune site-ul respectiv la dispozitie )
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 03 Mai 2016, 12:25

Calculul e valabil prima perioada ca ridica media promotia si primele zile dupa promotie. Media unui model nou pe imlive e maxim 30$ la 10 ore. Creste daca are calitati deosebite. Eldiablo, nu insista ca dupa cum pui problema se vede ca nu stii imlive...azi... Cand ai bagat model nou ultima oara...si daca e conform teoriei tale care eu zic ca nu e valabila pe imlive ca oricat ai vrea sa faci nu ai cu cine, arata-mi pls. De vorbe pot toti. Cat despre hof....da sunt peste 100 modele ce fac peste 1000. Credeam ca vorbim de bani nu de pufuleti. Repet. De ce as chinui un model 10 ore pe zi pentru un ipotetic loc unu care e in jur de 5k la 2 sapt pe un site care atat poate si mu as face o pe un site al carui potential e imens prin comparatie. Modelul care a initiat topicul va simti pe pielea sa ce zic indiferent de sfaturile ce le va urma.

Retoric ma intreb. Teoreticienii astia de ce nu se descurca si in practica. Daca teoretic stiu cum se fac banii de ce in realitate sunt asa chinuiti. Credeam ca succesul in domeniul asta se vede si n bani, de fapt in bani! De ce unii abia respira?

Am inchreiat subiectul ca cine vrea sa inteleaga a inteles. Sa faca fiecare dupa nevoi. Eu vreau doar banii...majoritatea care sta de pufuleti asta va papa. Pofta mare tuturor.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde eldiablo » 03 Mai 2016, 14:17

Imi pare rau ca nu ai avut niste sarbatori relaxante sau ca telul asta cu bani bani bani te-a adus in starea asta de nervozitate , dar dupa ce mi-am terminat punga de pufuleti o sa-ti raspund punctual :

- acum 2.5 luni am bagat model nou noutz pe imlive ( fizic OK , engleza minim , program 7 ore/6zile/sapt ) si a "crescut" de la aprox 350/perioada la aprox 800/perioada dupa 5 perioade asta in conditiile in care lucreaza si pe aw + streamate in acelasi timp unde castigurile sunt asemanatoare
- initiatoarea postului nu este un model cu experienta sau care are "in spate" un studio profi ....este o fatuca care dupa ce a lucrat un pic la un studio vrea sa lucreze independent si sa faca MAI MULT de 470$ in 50 ore pe imlive ...
- ai perfecta dreptate ca la modul general din punct de vedere al societatii rezultatele se vad in bani DAR "menirea" unui forum de genul asta este ajutorul acirdat de oameni cu experienta ( ca tine , mine , multi altii ) unor persoane care sunt la inceput de drum , daca tu consideri ca etalon in domeniul asta sunt castigurile peste multe mii / perioada esti subiectiv si jignesti macar 80% din modelele din domeniu si aici ma refer chiar la o mare parte din modelele unor studiouri de top
- in alta ordine de idei iti intorc obrazul si-ti confirm ca am sfatuit un model incepator fara sa am rezultate financiare cu care sa ma laud DAR nu am crezut ca te va deranja asa de mult ...o sa fac tot posibilul sa nu mai deranjez prin sfaturile mele milionarii nervosi de pe acest forum si sa-mi cumpar de cei 3-5000$ / lunar o fabrica de pufuleti sa am pana la pensie
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde WinXPfather » 03 Mai 2016, 14:34

Daca e jignire ca le invat sa vrea mai mult, si la cererea lor, ca asta mi se pare ca face si initiatoarea postului, atunci da, jignesc peste 80% din modele. Pana la urma fiecare decide ce vrea. Poti sa-mi arati pe PM te rog ce zici mai sus? Ca sa-mi cer scuze ca te-am suspectat ca nu ai lucrat cu imlive recent. Thx.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde HeSS » 03 Mai 2016, 15:16

Fătuca are 3 ani de trainer intr-un studio profi plus 1 an de model :)
HeSS

Mesajde HeSS » 03 Mai 2016, 15:27

Am un calculator destul de performant pentru videochat o camera la fel de performanta...la nivel tehnic nu cred ca este vreo problema...cu imlive nu am lucrat si de asta am întrebat,experiența mea de 4 ani in domeniu ca trainer si model a fost strict jasmin.Din motive personale nu vreau sa mai lucrez pe jasmin si de asta am ales imlive.
HeSS

Mesajde spia » 03 Mai 2016, 16:44

HeSS scrie:Am un calculator destul de performant pentru videochat o camera la fel de performanta...la nivel tehnic nu cred ca este vreo problema...cu imlive nu am lucrat si de asta am întrebat,experiența mea de 4 ani in domeniu ca trainer si model a fost strict jasmin.Din motive personale nu vreau sa mai lucrez pe jasmin si de asta am ales imlive.

La ce te referi cand scrii ´´din motive personale´´?- Intreb asta din cauza faptului ca unele studiouri top, dupa ce pleci de la ei, nu te mai lasa sa lucrezi pe site-ul unde ai lucrat de la ei din studio.

Acum o sa imi sara in cap studiourile sigur, dar am vazut multe cazuri unde fetele ce au plecat de la anumite studiouri si s-au facut independente lucreaza pe alt site, iar pe acel site unde au lucrat de la studio nu s-au mai conectat niciodata.
spia

Mesajde eldiablo » 03 Mai 2016, 17:09

HeSS scrie:Fătuca are 3 ani de trainer intr-un studio profi plus 1 an de model :)

Good news for fatuca then : fa-ti repejor conturi pe Inca 2 site-uri ( xlove , streamate , aw , cams , .... ) si be your nightmare trainer for 2 months ....daca fatuca e ascultatoare si face totul cum spune fatuca trainer antrenat la un studio profi atunci fatuca va manca caviar alaturi de win si nu pufuleti alaturi de mine.SPOR - mea culpa ...am crezut ca fatuca e la inceput de drum
eldiablo
User Activ
User Activ

Mesajde spia » 03 Mai 2016, 18:20

spia scrie:
HeSS scrie:Am un calculator destul de performant pentru videochat o camera la fel de performanta...la nivel tehnic nu cred ca este vreo problema...cu imlive nu am lucrat si de asta am întrebat,experiența mea de 4 ani in domeniu ca trainer si model a fost strict jasmin.Din motive personale nu vreau sa mai lucrez pe jasmin si de asta am ales imlive.

La ce te referi cand scrii ´´din motive personale´´?- Intreb asta din cauza faptului ca unele studiouri top, dupa ce pleci de la ei, nu te mai lasa sa lucrezi pe site-ul unde ai lucrat de la ei din studio.

Acum o sa imi sara in cap studiourile sigur, dar am vazut multe cazuri unde fetele ce au plecat de la anumite studiouri si s-au facut independente lucreaza pe alt site, iar pe acel site unde au lucrat de la studio nu s-au mai conectat niciodata.

Ma refeream la modelele ce au lucrat pe JASMIN din studio iar dupa ce au plecat de la studio pentru a lucra independent, trebuie sa lucreze pe alt site pentru ca acel studio sau jasmin (avand un agreement cu studioul) nu le mai lasa sa lucreze pe jasmin timp de 6 luni sau chiar mult mai mult.

Am cunoscut 3 cazuri. Modele cu potential binenteles. Daca ele decid sa lucreze independent studiourile nu le mai da acces pe jasmin si atunci le vezi de acasa pe un site mediocru. Eu cred ca studioul o ia ca pe o tradare daca pleci.

Deci ´´din motive personale´´ inseamna ca asta ti s-a intamplat si tie?
spia

Următorul

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj