Sfatul zilei (sau sfaturile zilei)

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde sph » 05 Mar 2015, 02:54

Sper ca topicul sa adune in timp toate micile sfaturi (importante), ce tin de job-ul de model.

Incep eu. Pentru modelele de sex feminin:

Fie ca esti model sau trainer scapa de parul de pe maini. Ca trainer trebuie sa fii un exemplu pentru modele, iar ca model trebuie sa fii feminina. Exceptie fac desigur cele care lucreaza pe o nisa de fetish si trebuie sa fie hairy peste tot.
sph
User Junior
User Junior

Mesajde GlamourFoto » 05 Mar 2015, 05:10

Un topic care promite sa fie foarte interesant asta daca se vor implica mai multe persoane bineinteles.

Sa nu fiu offtopic vreau sa mentionez urmatorul sfat care aparent pare banal dar este des uitat de modele.

Invata sa ascunzi maschezi micile imperfectiuni ale corpului cu ajutorul outfiturilor,

- daca nu esti "fit" (ai cateva kg in plus) incearca sa de imbraci adecvat astfel incat acest lucru sa nu fie foarte vizibil.
- daca sanii nu sunt perfecti poti folosii un sutien cu push-up pentru un efect vizual placut.

Ar fi multe de scris, dar lasam loc si pentru alte persoane alte zile.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde spia » 05 Mar 2015, 07:24

GlamourFoto scrie:Un topic care promite sa fie foarte interesant asta daca se vor implica mai multe persoane bineinteles.

Sa nu fiu offtopic vreau sa mentionez urmatorul sfat care aparent pare banal dar este des uitat de modele.

Invata sa ascunzi maschezi micile imperfectiuni ale corpului cu ajutorul outfiturilor,

- daca nu esti "fit" (ai cateva kg in plus) incearca sa de imbraci adecvat astfel incat acest lucru sa nu fie foarte vizibil.
- daca sanii nu sunt perfecti poti folosii un sutien cu push-up pentru un efect vizual placut.

Ar fi multe de scris, dar lasam loc si pentru alte persoane alte zile.

Spor acolo

Sfaturile tale nu servesc la nimic. Daca are imperfectiuni in primul rand se vede...in al doilea rand isi pune un push-up, ii intra in privat, si-l da jos si asa cum a intrat a si iesit. Se exclud membrii carora le plac ´´imperfectiunile´´, adica ii excita sa vada diferite specimene.
Membrul nu va vedea o poza cu photoshop, va vedea realitatea. Asa ca nu mai vorbi prostii.
spia

Mesajde JustModel » 05 Mar 2015, 08:26

Inainte de a apasa pe butonul go online, uita de probleme. Zimbeste si gindeste-te ca vei avea o zi frumoasa.
JustModel
User Activ
User Activ

Mesajde sunflower » 05 Mar 2015, 09:00

@Spia, tu nu poti posta fara aere de superioritate?
Da, se mai pot masca unele imperfectiuni cu ajutorul hainelor, insa trebuie sa iti cunosti si unghiurile care te avantajeaza.
sunflower
User Junior+
User Junior+

Mesajde dulcyka_sexy » 05 Mar 2015, 14:04

sfatul meu- luati-i la bataie cand va cer pussy in free, iar daca vine in pvt, omorati-l(la buzunare). glumesc
un sfat binevenit cand am avut eu nevoie a fost- nu te lua dupa alte modele, daca ele fac bani si tu nu, nu pune la suflet, candva vei face si tu..deci, Rabdare ar fi cuvantul perfect,si mereu sa fii aranjata, make up sa fie perfect,din cand in cand te verifici sa nu fie curs pe fata.inclusiv profilul sa fie aranjat..
spia-adrian are dreptate, daca in free chat ascunzi toate imperfectiunile f bine, si cand intra in pvt stii sa il duci cu zaharelul mai mult timp, inclusiv vorbindu-i despre micile defecte, el nu va mai fi socat, va fi curios si dispus sa vada defectele, inclusiv sa stea cu tine in pvt vorbind despre sentimentele tale about acele defecte...eu am patit mai mereu chestia asta, deci stiu ce vorbesc.. nu mai fi rautacioasa spia:P
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat

Mesajde coco_ch » 05 Mar 2015, 18:10

Din cate am observat eu membrii sunt atrasi de fetele normale, imperfecte - "girl next door". PArul pe maini nu se vede pe web ca doar nu dai zoom pe coate, serios acum - deja sunt exagerari (nu zic acum sa stai maimuta daca ai mult - dar nici sa te stresezi prea tare pentru asa ceva ). Oricum toate felete invata in timp unghiurile, luminile, machiajul si hainele care le avantajeaza, fara insa a "minti" in free... eu una nu vad scopul. De ce sa pui un push up nesimtit, sa atragi in privat pentru 3 minute cat ii ia unui memebru sa descopere 2 bube? serios acum....
coco_ch
User Junior+
User Junior+

Mesajde SFG2707 » 05 Mar 2015, 18:49

Asta cu ascunsul "gunoiului" sub pres poate fi o solutie de moment. Toti avem defecte, toti incercam sa le ascundem dar daca facem un obicei din a ascunde defectele in loc sa le corectam ( unde e cu putinta ), nu vom reusi sa imbunatatim nimic la noi cu adevarat. Viata nostra nu trebuie sa se invarta doar in jurul a ce place membrilor/barbatilor/prietenilor etc. Si ca sa iau exemplul lui Glamour, al carui sfat a venit ca urmare a profesiei sale: daca esti grasa si nu-ti place, fa sport, tine o dieta sanatoasa ca te vei bucura si tu de rezultate nu doar membri tai. Daca esti nemultumita ca sanii iti sunt lasati, fa-ti un implant, nu trai toata viata cu aceasta nemultumire. Recurgeti la orice e necesar sa va simtiti bine in propria piele. Sigur, fara excese ca le-am vazut pe unele cu buzele si sprancenele de te apuca groaza.
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde sph » 05 Mar 2015, 19:44

coco_ch scrie:PArul pe maini nu se vede pe web ca doar nu dai zoom pe coate, serios acum - deja sunt exagerari (nu zic acum sa stai maimuta daca ai mult - dar nici sa te stresezi prea tare pentru asa ceva ).

In majoritatea cazurilor parul de pe maini se vede si fara zoom. HD technology baby :)

Ca tot a ramas discutia fixata pe sani: sanii micuti si fermi nu sunt defect fizic. Din contra, sunt la fel de multi barbati care prefera (si) sanii mici ca si cei carora le plac sanii mari. Evita folosirea sutienului cu mult burete pentru ca vei transforma naturaletea corpului tau intr-o frustrare reflectata pe camera. Arata la fel ca si cum ti-ai indesa sosete in sutien.
sph
User Junior
User Junior

Mesajde deea22 » 09 Mar 2015, 21:02

Nu uita de machiaj. Chiar daca unii membri prefera naturaletea, pe camera se vede cam ciudat, daca nu aplici macar putin. Trebuie sa ne scoatem in evidenta trasaturile si sa ascundem micile imperfectiuni. Din experienta am observat ca da foarte bine machiajul smokey-eyes (este foarte sexy si intensifica privirea).
Sfatul meu este ca, atunci cand aplici machiajul, sa o faci in fata camerei, inainte de a intra online, pentru ca unele culori sau texturi care ne avantajeaza in realitate, s-ar putea sa ne dezavantajeze pe camera.
deea22

Mesajde LTVstudio » 10 Mar 2015, 10:51

Nu te lasa pe "tanjala". Daca un membru vine la tine de 20 de ori este pentru ca si a 20-a oara vrea sa te vada la fel de fresh, de frumoasa, de bine dispusa si disponibila.
LTVstudio
User Junior
User Junior

Mesajde Kaye » 11 Mar 2015, 14:55

Scrie propozitii intregi cand le raspunzi membrilor, chiar daca ei iti scriu wanker talk. Dureaza mai mult sa raspunzi, plus ca dai impresia ca esti educata, deci meriti atentia celor cu bani.
Kaye
User Junior+
User Junior+

Mesajde BABE » 14 Mar 2015, 15:28

Stai cele 8 ore la munca,chiar daca primele 4-5 au fost varza ...poti fi surprinsa de ceea ce va urma ...am patit de multe ori chestia asta...
BABE
User Junior+
User Junior+

Mesajde BadGirlfriend » 28 Mar 2015, 23:44

Ceea ce am invatat eu din propria experienta este: trateaza membrii la fel in free chat, chiar daca unii au dat sau nu bani sunt unii care au bani dar nu sunt atat de hotarati de felul lor, si de aceea doresc sa stea deoparte sa vada ce fel de persoana esti si apoi sa faca o decizie, si de cele mai multe ori ei se pot transforma in membri fideli. :)
BadGirlfriend

Mesajde SWEETANGEL2000 » 31 Mar 2015, 12:02

Ma bag si eu in seama pe aici !
Unul din cele mai importante lucruri ce le-am invatat a fost sa invat sa folosesc sunetul pentru mai mult decat pentru gemete !Acum poate depinde si de site ,dar vorbitul si nu tastatul e mai ok !pentru un membru sa iti auda vocea poate fi un turn on ,si clar transmiti mai mult decat prin tastat!
Ani de zile am folosit sunetul doar daca membrul cerea sa imi auda vocea ,insa de vreo 2 ani ,si asta in principal de cand lucrez pe streamate ,folosesc tastatura doar daca membrul spune ca nu are sunetul on !
Eram de groaza la inceput pentru ca imi uram accentul si aveam senzatie ca orice scot pe gura suna nasol ,insa dupa o vreme a devenit ceva natural si am realizat ca un accent poate fii sexy ,atata timp cat vorbesti engleza corect!
Un alt plus as vorbitului vs tastat -e mult mai usor in pvt sa vorbesc si sa imi folosesc amandoua mainile pentru altceva decat sa bat la ea tastatura !
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj