Sfat upgrade calculator ryzen 1700 sau 7700k

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde inocenzia » 17 Mai 2017, 07:16

As dori un sfat in legatura cu pc upgrade
Momentan am un i5 4460 si este slabut, nu prea face fata , am citit anumite review-uri si nu pot decide intre ryzen 1700 si i7 7700k, ryzen se spune ca ar fi mai bun in multi threaded application dar am nevoie de asa ceva? A testat cineva pentru un calculator videochat procesorul ryzen de la amd?
Multumesc
inocenzia

Mesajde cobra1981 » 17 Mai 2017, 09:49

Buna,

La inceputuri mergeam pe variante de Amd ca erau mai ieftine si la performante erau la fel ca la Intel,dar in timp am trecut doar pe Intel.Sfatul meu mergi pe Intel :)

O zi buna
cobra1981
User Avansat
User Avansat

Mesajde GlamourFoto » 17 Mai 2017, 10:37

inocenzia scrie:As dori un sfat in legatura cu pc upgrade
Momentan am un i5 4460 si este slabut, nu prea face fata , am citit anumite review-uri si nu pot decide intre ryzen 1700 si i7 7700k, ryzen se spune ca ar fi mai bun in multi threaded application dar am nevoie de asa ceva? A testat cineva pentru un calculator videochat procesorul ryzen de la amd?
Multumesc

Recomandarea mea este INTEL,

Succes si spor in continuare
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj