Ma roade ! De ce se renunta dupa 7 ani

Locul de discutii al modelelor din industria adult videochat.

Mesajde Ana33 » 22 Dec 2017, 23:41

Nu stiu daca e bine sa stai in acest domeniu timp de 20 ani pt 2000$ / luna
Si 10 ani cred ca e discutabil.
Cred ca e bine sa nu stagnezi la 1000, 2000, ci sa ajungi undeva la 3000 macar.
Cred eu ca e vb de anii respective, care nu se intorc inapoi si la in moment dat iti vine damblaua ca vrei alt domeniu, cu meseria x. Si ca sa fii bun in meseria x, cel putin 1 an, 2,3 ca s anu zic mai mult, tot iti tb sa ajungi al performanta .
Mai degraba digger idea ca in model sa faca maxim, sa si depaseasca limiteel initiale si sa ajunag undeva la 5000 si sa stea cativa ani. Oricum cred ca niciodata nu e prea mult, caci dc vrei sa pui bazele unei afaceri sau sa iei cateva apartam, gen 5, 6 si sa le inchiriezi , iti tb frratilor bani nu asa.
Si nu cred eu ca exista modele in Ro, care castiga constant 15000, 20000$ luna de luna , timp de 5 ani
Nu stiu, mi e greu as cred. Poate au 4, 5 luni din astea si apoi scad.
Dar totul e psoibil in ac domeniu, asa ca nu zic nu, or fi
Ideea e ca nu ai cum sa fii si fata cuminte, devreme acasa si buna la pat de nota zece . Clar fratilor. Ca sa fii f buan la pat iti tb experienta . Si in vdc ca sa fii f bun, iti tb experienta, iti tb munca.
Nu cred ca ai cum sa castigi constantade la 5000 in sus luna de luna, ani de ani , fara sa faci niste sacrificii, timp mai putin cu familia, concedii putine si mici ca durata.
Dar, iar zic, totul e posibil in acd omeniu.

Am realizat oricum ca tb sa fii smart, oriunde ai lucra. Conteaza sa fii f efficient la in loc de munca, sa et adaptezi repede si sa faci performanta dar nu neaparat stand 20 ore din 24 la munca.
L aun job obsinuit cel destepti emotionali stiti cum fac? Muncesc la in nivel mediocru si de restu copiaza pe x , pe y, ca sa ajunga la success, isi fac relatii, manipuleaza lumea. Sunt putini, aia prosti, caer vai draga muncesc cinstit , baga 1000 ore pe zi si ajung departe si nu manipuleaza pe nimeni si isi vad de treaba lor.
Asa si la vdc, da recunosc ca cu cat stai mai multe ore, cunosti mai multi membri si automat cresste si nr de pvt.
Insa daca din 14 ore doar 8 sunt fresch si retsul esti obosita, nu stiu cat ai de castigat.
Cred ca ideal at fi , ca sa ai timp si de viata ta personala , sa lucrezi cam 8 ore sau 10 ore, dar alea pe ceas, sa fii online cu tto cu pause incluse te duci cred la 10 -12
Si sa stii mulet limbi straine , la nivel cel putin conversational. Pt ca sunt multi pretentiosi care vai draga vor sa le vb in limba lor.
Dc ai mai multe abilitati in ac domeniu eu cred ca poti munci si mai putine ore si sa aduci performanta
Dar cine fratilor stie mai mulet limbi, cine e debordant de energie in f minut, cine stie tehnici de empatizare si manipulare de nota 10? Ca asa de 8 sau 9 in vdc cred ca stim cu totii.
Ana33
User Junior+
User Junior+

Mesajde Ana33 » 23 Dec 2017, 00:02

pt AnAngel4You
Din punctul meu de vedere nu e de vina domeniul, dc oamenii nu s echilibrati si devin depedenti de bani, de munca in exces.... Cunosc manageri bolnavi fratilor, carora nu le mai ajung banii, care dorm 4 , 5 ore pe noapte. Unii fac infarct sau avc pe la 45, 50 ani.
Asa ca , atentie, depedenta de munca in exces nu prea e cosntientizata la nivel mental. Mai usor recunosti depedenta de tigari, alcool etc
Goana dupa recunoasterea valorii tale ca persoana ..adica sa fii f bun la in loc d emunca, goana asta dupa recunoasterea putereii in societate, adica sa fii manager sau sa ai o afacere , goana dupa bani, ca sa simti controlul vietii .....toate astea pot da depedente urate si dezechilibru psihic si automat vin si bolilele fizice.

Acest domeniu nu e asa unu special , in care doar aici poti munci in exces.Ti se poate intampla oriunde is nu constientizezi.
Insa vdc, asa cum e el, cu bune, cu rele, conteaza f mult cum e perceput de model si consider ca e o oportunitate , cel putin pt oamenii caer s au nascut in Romania si au tb sa se ridice singuri.
Ana33
User Junior+
User Junior+

Mesajde AnAngel4You » 23 Dec 2017, 11:47

Ptr Isa ....total de acord cu tine .... sunt persoane care au gene bune sau asa sunt construite ... si oamenii difera ....eu am vb la general insemnand 50% +1.... eu am lucrat numai de noapte ... si e al naibii de greu ... inca unul din motive ptr care am renuntat la intensitatea respectiva a fost sotul meu care efectiv ma pus sa aleg intre el si bani/munca/vdc .... fiind model independent .... si munca de off mi o faceam singura .... dormeam decat 5 ore .... nu eram capabila de nimic mancam cand apucam ... el era .... devenise decor .... fiindca fizic nu mai aveam cand si nici energia necesara .... daca era un barbat care nu merita efortul sa zic asa .... nu faceam alegerea asta .... am preferat familie .... copil.... sa fiu mama tanara fiindca mi am dorit enorm ..mda ....fiecare cu ale lui :)
La fel si tie sarbatori cu bine si multa sanatate ! :)

Ptr ana .... depinde ce vrei sa faci in viata mai sunt cazuri aici pe forum care sunt in industrie de cand a aparut ea prin romanica si inca mai activeaza bine mersi dupa atatia ani .... daca scopul tau in viata este sa cumperi 6 apartamente sa le dai la chirie .... mnaaa nu al tuturor este ... si scuzama sa faci 2000 la perioada constant crede ma nu este greu deloc .... si nu te epuizezi arata mi un job cu avantajele vdc ului care plateste cu 3000 4000 p luna ... si daca nu am chef sa nu ma duc ... si promit ca sunt prima care ma angajez .... si nu e vb ca fug de munca ... eu ma bucur de beneficiile care acest job mi lea oferit si mi le ofera de la partea materiala pana la faptul ca pot lucra de oriunde cand vreau cat vreau ....si am timp si de familie .... copil.... parinti .... si iti permiti anumite lucruri care pe un salariu normal nu ai putea .... cum am mai zis fiecare cu prioritatile lui ... si cu parerile lui .... daca ajungi la 30 de ani si inchiriezi o garsoniera .... si pleci dim la 7 si te intorci la 5 ....ai mu cit ai facut 200$ 300$ te ai dus acasa la familie ca de la orice job .... simple as that .... copilul meu se simte rau azi .... ok nui problema stau acasa am grija de el ... la patron (maj) ..... ii doare p ei ca ai tu probleme sau ai nush ce de rez .... astea sunt avantaje .... discutam pana maine despre sub .... fiecare lucreaza cum vrea si cat vrea .... vrei performante ??10 15 20 k luna poate si mai mult?? Trebuie sa fii pregatita sa investesti in tine in calitatea imaginii si timp online stat .... daca optezi studio .... se ocupa ei .... vrei nivelul de mijloc nu impune atatea lucruri si mai ai timp si de tine fam etc ....daca mai ai si noroc cum stiu cateva cazuri de vine loverul si arunca cu angel wingss pe ea de te ia criza :))))) ca ea de abia se vede p camera aia intunecata si mai mult de hi bb hru bb nu zice si tu ai bagat 8 mil in soft box :))))) eheee..... da mai tine si de noroc .... cateodata
Spor si sarbatori cu bine
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+

Mesajde Ana33 » 23 Dec 2017, 13:10

AnAngel4You scrie:Ptr Isa ....total de acord cu tine .... sunt persoane care au gene bune sau asa sunt construite ... si oamenii difera ....eu am vb la general insemnand 50% +1.... eu am lucrat numai de noapte ... si e al naibii de greu ... inca unul din motive ptr care am renuntat la intensitatea respectiva a fost sotul meu care efectiv ma pus sa aleg intre el si bani/munca/vdc .... fiind model independent .... si munca de off mi o faceam singura .... dormeam decat 5 ore .... nu eram capabila de nimic mancam cand apucam ... el era .... devenise decor .... fiindca fizic nu mai aveam cand si nici energia necesara .... daca era un barbat care nu merita efortul sa zic asa .... nu faceam alegerea asta .... am preferat familie .... copil.... sa fiu mama tanara fiindca mi am dorit enorm ..mda ....fiecare cu ale lui :)
La fel si tie sarbatori cu bine si multa sanatate ! :)

Ptr ana .... depinde ce vrei sa faci in viata mai sunt cazuri aici pe forum care sunt in industrie de cand a aparut ea prin romanica si inca mai activeaza bine mersi dupa atatia ani .... daca scopul tau in viata este sa cumperi 6 apartamente sa le dai la chirie .... mnaaa nu al tuturor este ... si scuzama sa faci 2000 la perioada constant crede ma nu este greu deloc .... si nu te epuizezi arata mi un job cu avantajele vdc ului care plateste cu 3000 4000 p luna ... si daca nu am chef sa nu ma duc ... si promit ca sunt prima care ma angajez .... si nu e vb ca fug de munca ... eu ma bucur de beneficiile care acest job mi lea oferit si mi le ofera de la partea materiala pana la faptul ca pot lucra de oriunde cand vreau cat vreau ....si am timp si de familie .... copil.... parinti .... si iti permiti anumite lucruri care pe un salariu normal nu ai putea .... cum am mai zis fiecare cu prioritatile lui ... si cu parerile lui .... daca ajungi la 30 de ani si inchiriezi o garsoniera .... si pleci dim la 7 si te intorci la 5 ....ai mu cit ai facut 200$ 300$ te ai dus acasa la familie ca de la orice job .... simple as that .... copilul meu se simte rau azi .... ok nui problema stau acasa am grija de el ... la patron (maj) ..... ii doare p ei ca ai tu probleme sau ai nush ce de rez .... astea sunt avantaje .... discutam pana maine despre sub .... fiecare lucreaza cum vrea si cat vrea .... vrei performante ??10 15 20 k luna poate si mai mult?? Trebuie sa fii pregatita sa investesti in tine in calitatea imaginii si timp online stat .... daca optezi studio .... se ocupa ei .... vrei nivelul de mijloc nu impune atatea lucruri si mai ai timp si de tine fam etc ....daca mai ai si noroc cum stiu cateva cazuri de vine loverul si arunca cu angel wingss pe ea de te ia criza :))))) ca ea de abia se vede p camera aia intunecata si mai mult de hi bb hru bb nu zice si tu ai bagat 8 mil in soft box :))))) eheee..... da mai tine si de noroc .... cateodata
Spor si sarbatori cu bine

Pai e super 2000 la perioada, intelesesem 2000 pe luna, care na e bun, dar nus pectaculos, mai ales dc e sa platim si impozitul , dar 4000 lunar, minus impozit si sanatate, duce undeva la 3000$ net ( am psu la socoteala impozit, sanatate, plus diferenat aceea de schimb valutar cum scoatem de la atm si cursul valutar la care platim taxele.....care na e mai ridicat). Asta inseaman net 11 000 lei, bani care ii pot obtine unii manageri , in nici in caz in post executive, nici macar in it nu cred ca se ajunge acolo, ci la 8000 , 9000 sau paoet exceptional in psot executive or fi si in it

Sarbatori fericite !
Ana33
User Junior+
User Junior+

Anterior

Înapoi la Discutii Modele Video Chat

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj