Mi-am reluat activitatea pe ImLive, dar nu mai merge deloc

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde LolitaAmalia » 19 Ian 2016, 20:54

Salutari! Un timp de cateva luni bune am lucrat pe alt/alte site-uri, insa de curand am decis sa imi reiau activitatea si pe ImLive. Problema este ca nu imi mai merge deloc, niciun ratacit nu mai intra in camera mea. Se datoreaza asta faptului ca am fost inactiva o lunga perioada de timp? (7-8 luni) Ce as putea sa fac?
LolitaAmalia

Mesajde WinXPfather » 19 Ian 2016, 22:52

Nu tine de tine.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde MichelleM » 20 Ian 2016, 17:29

Uneori depinde si de tine - Trebuie sa incerci diferite ture,diferite outfit-uri si mult timp online petrecut.
Eventual decor sau alte chestii noi.
Ori de ce nu,alte site-uri ...
Orice e posibil
MichelleM
User Junior
User Junior

Mesajde WinXPfather » 21 Ian 2016, 14:33

Poate pe alte siteuri, pe imlive de multisor nu mai e orice posibil. Limitele sunt fff jos.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde Studio20 » 23 Ian 2016, 00:45

Ai dreptate Win, desi imi e greu sa inteleg de ce. Imlive este destul de activ pe zona de afiliere, inovativ (broadcasting de pe smartphone)... fac si brading, sunt vizibili si la evenimente ... ce lipseste in mix-ul lor?
Studio20
VETERAN
VETERAN

Mesajde Miha Baby » 01 Feb 2016, 10:42

Imlive inca are trafic destul de bun ... problema este ca au disparut membri platitori de pe acest site ! Au migrat catre site-uri mai diversificate sau pur si simplu au strans cureaua dupa sarbatori ! :mrgreen:
Am fost fan Imlive pana acum 2-3 luni . Not anymore ... :)
Miha Baby

Mesajde Smart » 01 Feb 2016, 13:34

Pai e simplu...cel putin din ce am vazut eu...din ce experiente am avut cu ei. Cand bagi un model pe site cu absolut tot ce trebuie: poze profi, teasere, filmulete, decor, imagine cristal, etc... si este pe pagina 185 si bate vantul... ce sa faci? Te duci si vorbesti cu ei...si raspunsul este ceva de genul: "Da..sunt frumoase si filmuletele si poze dar... noua ne plac chestiile naturale...pune fetele sa faca selfie si sa se filmeze singure"...Pe bune?... Din ce am observat cu cat este mizeria mai mare...cu cat se vede mai prost si cu cat are un selfie la posterior ca poza de profil..cu atat e mai promovata. Plus ca procentul este de 30% si calitatea modelelor care au ramas pe site tine pretul foarte jos...
Smart
User Activ
User Activ

Mesajde UniqueAttitude » 09 Iun 2016, 00:40

Imlive-ul,de vreo 2 ani, si-a indreptat atentia catre anumite (3 la numar) studio-uri din Bucuresti...cam atunci a inceput "declinul"
UniqueAttitude

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj