Regret

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde gica_care_este » 16 Ian 2006, 06:40

Am urmarit destul de mult forum in ultimele 2 saptamini si am vazut cam tot ce se scrie pe acest forum.

Am vazut cam 80% dintre replici si discutii (iar 80% dintre acestea NU aveau NICI O LEGATURA cu topicul initial).

Sincer sa fiu sentimentul meu este acum unul de regret vis-aa-vis de forum pt ca lumea a inceput sa il foloseasca ca pe o tribuna personala de unde fiecare isi STRIGA opiniile cti pot de vehement si de virulent.

Am vazut un topic unde un user nou ii multumea lui infinity si lui svideo si sadeyes. Si in pluc de asta, venea cu o intrebare sau 2.
Vasnicii nostii postatori, mostrii sacri ai acestui forum nu au gasit practic intrebarea din acel topic.
In schimb, s-au repezit ca ulii sa critice bietul om ca de ce a fost trecuta Infinity prima la lista sa de laude si nu sadeyes.

Oameni buni, desigur De Gustibus Non Discutandum, DAR omul avea o intrebare acolo...

Nu situ cum sa zic e ca si cum as vrea sa intreb pe cineva cit e ora si el ma intreaba daca ma interesaza aici sau la tokyo si daca ceasul respectiv sa fie marca X sau Y, ca este FOARTE IMPORTANT de stiut acest detaliu.

Un alt aspect pe care l-am observat este sa zic asa, forta, virulenta cu care unii raspund la intrebari simple. Care, din cunostiintele mele sunt proprii unor oameni care sunt siguri ca detin cunostinte extrem de vaste si de profunde in acelasi timp si deci, practic nu poate fi DECAT asa cum spun ei.
Ideea de umilinta va zice ceva?
Eu unul nu sunt adeptul violentei nici fizice nici verbale dar aici constat ca exista o tendinta din ce in ce mai mare catre asa ceva.

De aceea si starea profunda de regret si dezgust pe care am inceput sa o simt in ultima vreme vis-a-vis de ce se intimpla pe forum si de ce pot oamenii sa debiteze.

Exemple ar putea fi multe dar sun sigur ca nu sunt necesare.

Astept sa fiu mincat de viu dar mi-as dori ca macar acest lucru sa fie ON TOPIC si nu OFF TOPIC!!!!

:):):)

Sa fiti iubiti.
gica_care_este
VETERAN
VETERAN

Mesajde mnn » 16 Ian 2006, 10:18

bai ne leshi?
ne doare capu de atata rahat..lasa-ne nenea lupu moralist...ete a dreaq...se ducea forumu asta pe apa sambetii...noroc ca ai aparut tu sa pui degetu` pe rana...
tzara iti e profund recunoscatoare ca exishti dar repet intrebare.....BAHHHHHHH...NE LESHI?????
mnn
User Activ
User Activ

Mesajde gica_care_este » 16 Ian 2006, 10:50

mnn scrie:bai ne leshi?
ne doare capu de atata rahat..lasa-ne nenea lupu moralist...ete a dreaq...se ducea forumu asta pe apa sambetii...noroc ca ai aparut tu sa pui degetu` pe rana...
tzara iti e profund recunoscatoare ca exishti dar repet intrebare.....BAHHHHHHH...NE LESHI?????

[b]Qvot erat demonstrandum!!!
gica_care_este
VETERAN
VETERAN

Mesajde Mugur » 16 Ian 2006, 11:18

Asa e lumea de afara, 90% idioti ... de ce ar fi aici pe forum altfel?

Ar trebui sa postam mai multe topicuri acolo unde nu scrie toata lumea ...
Mugur
VETERAN
VETERAN

Mesajde gica_care_este » 16 Ian 2006, 11:59

Svideo scrie:Asa e lumea de afara, 90% idioti ... de ce ar fi aici pe forum altfel?

Ar trebui sa postam mai multe topicuri acolo unde nu scrie toata lumea ...

Dap... cred ca ai si tu dreptate...

dar nici acolo nu e safe ;)
gica_care_este
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Diverse