Recomandari placa video si procesor i5

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde Pumpy » 13 Feb 2013, 18:07

alexandra1234 scrie:
Ti-a luat cred mai multe de 20 de minute sa scrii si degeaba.
Daca ar fi fost baiat destept ca doar te pricepi la IT dar faci si videochat de cativa anisori ai fi observat ca in alte posturi am spus de f multe ori ca nu ai nevoie de placa video.
Recomandarea mea a plecat de la postul lui trompi care a specificat ca vrea placa video.
Pana la urma tot placa performanta si-a cumparat si nu o petarda amarata si culmea tot palit..mai sa fie :)))
Concluzia este.... iarasi te dai rotund!!!
In fine ai scris cateva aberatii de care in mod normal m-as lega dar nu astazi.

Cu asta eu am incheiat discutia aici si nu voi da curs unor noi alte provocari

Peace!

Fix 4 minute ca sa pot scrie ceea ce am afirmat mai sus :mrgreen: oi fi spus tu in multe posturi ca, nu ai nevoie de placa video...dar :mrgreen: :mrgreen: unele site-uri de videochat o solicita , iar daca nu esti pe un sistem din generatie noua obligatoriu ai nevoie de placa video daca lucrezi sa zicem...pe LiveJasmin , nu ma dau rotund la absolut nimic,observ cu tristete ca, iti place sa ai ultimul cuvant si acela eronat.... :( din pacate Trompi a cumparat ceva ce nu avea nevoie, interfata grafica inclusa in procesor ii permite lejer sa lucreze pe orice site ce solicita o placa video ori sa vada un film in full HD sau sa joace anumite jocuri , din punctul meu de vedere Trompi a pierdut niste bani pe care ar fi putut sa-i foloseasca in alte scopuri personale ori caritabile ...
Pumpy
User Activ
User Activ

Anterior

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj