Recomandare tuner HD si camera video HD

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde americanu » 01 Oct 2011, 12:52

Salutare tuturor,

Dupa 3 ani am decis ca e momentul sa schimb vechiul pc si camera veche cu ceva nou , mai performant in speranta ca se va vedea o schimbare si la venituri.Mentionez ca pana acum am avut un proc core duo 8500 la 3,16ghz , 4 gb ddr2 si un sony evi d100 cu un pinnacle 100e.
Am trecut acum la un i7 2600k , 8gb ddr3, ssd.Acuma vreau sa schimb si tv tunerul cu ceva hd si camera sony evi d100 cu o videocamera full hd.Pentru acest nou calculator as vrea sa folosesc win 7 64 bit pentru a putea utiliza toata memoria 8gb.Problema este ca pentru 64 bit nu prea gasim drivere la nimic din din ce foloseam inainte.Split cam, tv tuner...
Pentru tuner tv hd am gasit cateva variante de la avermedia ok la pret zic eu intre 300-450 ron acum nu stiu daca sunt si ok pentru aceasta activitate.

Daca ar putea cineva sa imi recomande niste tunere hd sau placi de captura hd care le foloseste si este multimit de ele impreuna cu o camera video hd v-as fi foarte recunasctor.

Multumesc anticipat
americanu

Mesajde Skins » 01 Oct 2011, 17:04

Pentru drivere foloseste acest program :

post63285.html?hilit=driver%20genius#p63285
Skins
VETERAN
VETERAN

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări