Recomandare program inregistrare video

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Christinne1995 » 28 Noi 2016, 01:31

Buna,m-ar interesa si pe mine un program free(momentan) prin care ma pot inregistra folosing camera web.Folosesc WebCamSplitter insa nu gasesc sa aiba functie de inregistrare.M-ar interesa un program care sa ofere o imagina buna asa cum ofera WebCamSplitter.Multumesc frumos!
Christinne1995

Mesajde tibi.pop » 30 Noi 2016, 11:04

Buna, poti sa folosesti Camtasia, este un program pe care il poti gasi free si este foarte usor de folosit :)
tibi.pop

Mesajde GlamourFoto » 30 Noi 2016, 16:31

tibi.pop scrie:Buna, poti sa folosesti Camtasia, este un program pe care il poti gasi free si este foarte usor de folosit :)

Camtasia nu este free ci costa destul de multisor 180

http://shop.techsmith.com/store/techsm/ ... .289432000

(se gaseste pe net dar nu este free)
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde tibi.pop » 01 Dec 2016, 10:46

GlamourFoto scrie:
tibi.pop scrie:Buna, poti sa folosesti Camtasia, este un program pe care il poti gasi free si este foarte usor de folosit :)

Camtasia nu este free ci costa destul de multisor 180

http://shop.techsmith.com/store/techsm/ ... .289432000

(se gaseste pe net dar nu este free)

Are o perioada de 30 de zile trial (free), a precizat ca doreste free (momentan) asa ca momentan il poate folosi free. In cazul in care doreste upgrade il plateste :D
tibi.pop

Mesajde Christinne1995 » 01 Dec 2016, 22:14

Va multumesc frumos! :*
Christinne1995

Mesajde dakota » 13 Ian 2017, 09:45

tibi.pop scrie:
Are o perioada de 30 de zile trial (free), a precizat ca doreste free (momentan) asa ca momentan il poate folosi free. In cazul in care doreste upgrade il plateste :D

Poti sa te joci pe el pe gratis dar filmuletele care le face au logo'ul lor pe ele si deci nu ai ce face cu el si nu e un logo mic e unul marisor fix in centru transparent ce e drept dar tot se vede naspa,am incercat sa fac niste gif'uri cu el dar era acoperite si mna am preferat sa nu le folosesc
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde GlamourFoto » 13 Ian 2017, 15:19

dakota scrie:
tibi.pop scrie:

Poti sa te joci pe el pe gratis dar filmuletele care le face au logo'ul lor pe ele si deci nu ai ce face cu el si nu e un logo mic e unul marisor fix in centru transparent ce e drept dar tot se vede naspa,am incercat sa fac niste gif'uri cu el dar era acoperite si mna am preferat sa nu le folosesc

Cam acestea sunt limitările versiunii trial, eu am precizat ca nu este gratis si nu poate fi o recomandare bună.

Dakota, dacă vrei îți spun eu numele unui soft pe care îl folosesc cu brio la crearea gif urilor.

Spor acolo
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 13 Ian 2017, 21:07

Christinne1995 scrie:Buna,m-ar interesa si pe mine un program free(momentan) prin care ma pot inregistra folosing camera web.Folosesc WebCamSplitter insa nu gasesc sa aiba functie de inregistrare.M-ar interesa un program care sa ofere o imagina buna asa cum ofera WebCamSplitter.Multumesc frumos!

dakota , nu ai specificat in ce scop vrei sa "te inregistrezi" folosind camera web . Initial am crezut ca vrei - asa , doar pt a te studia offline cum dai pe camera - dupa aia , m-am gandit ca e posibil sa vrei sa folosesti acele inregistrari pe sites/pt vanzare/and so on .

Sa stii ca Splitcamera.com ( indicat e ver 7.5.3.2) , care e free - arhaicul soft pt split - are aceasta optiune , butonul de REC ( pe langa multe altele , de ex.PIP mode )

P.S Daca cumva , vrei sa devii "webmaster" si sa inregistrezi tu alte modele( evident , pt a le promova :) ) , e un pic mai complicat si-ti trebuie musai ceva cu licenta , ceva sa faca captura pe o anumita fereastra , aleasa de tine :wink: - caz in care - stiu si eu un soft care e free (dar e limitat la "secvente" a cate 10 minute , totusi fara perioada trial , cred ca merge minim 100 de ani ) cu logo-ul inclus . Fara logo , si nelimitat ca durata de captura , trebuie cumparat .

Singurul , si cel mai la indemana , pentru a te inregistra pe tine - fara nici un logo - folosind camera web si mai ales fara licenta , este Splitcamera.com

Asteptam detalii ...
Cele bune ,
googlefun
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde Nord » 14 Ian 2017, 10:59

Poti sa folosesti softul camerei de la logitech daca ai o astfel de camera pentru a te inregistra vine la pachet cu camera deci e free ! Eu il folosesc uneori pentru youtube si sunt multumit cum functioneaza , pentru mai multe optiuni poti folosii splitcamera recomandata de googlefun care poate face si capturi al desktop-ului plus multe altele ! Iar pentru a edita clipurile iti recomand windows movie maker e free si bunicel ! Daca vrei ceva mai complex iti trebuie totusi ceva cu licienta !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde tibi.pop » 14 Ian 2017, 15:54

Christinne1995 scrie:Va multumesc frumos! :*

Cred ca a rezolvat pana acum : )
tibi.pop

Mesajde googlefun » 15 Ian 2017, 18:29

tibi.pop scrie:

Sorry dakota :wink:

Atat intrebarile , cat si splitcamera erau pt userul Christinne1995@ , dar din graba , si fiindca vazusem mai sus un "quote" la un alt "quote" , a iesit ce-a iesit ... :wink:

Thx tibi.pop@ , datorita postarii tale ( care lasa sa se inteleaga - asa subtil - ca fix asta era motivul retragerii tale , destul de precoce de altfel , din discutie ) am observat propria greseala , si ma refer la incurcarea userilor ..
Lol
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde tibi.pop » 16 Ian 2017, 15:19

googlefun scrie:
tibi.pop scrie:

Sorry dakota :wink:

Atat intrebarile , cat si splitcamera erau pt userul Christinne1995@ , dar din graba , si fiindca vazusem mai sus un "quote" la un alt "quote" , a iesit ce-a iesit ... :wink:

Thx tibi.pop@ , datorita postarii tale ( care lasa sa se inteleaga - asa subtil - ca fix asta era motivul retragerii tale , destul de precoce de altfel , din discutie ) am observat propria greseala , si ma refer la incurcarea userilor ..
Lol

Ha ha :D se mai intampla, no worries, poate intamplator ai mai ajutat pe cineva!
tibi.pop

Mesajde dakota » 17 Ian 2017, 04:02

Daca esti amabil :* Glamour
dakota
User Junior
User Junior

Mesajde dakota » 17 Ian 2017, 04:11

googlefun scrie:
Christinne1995 scrie:Buna,m-ar interesa si pe mine un program free(momentan) prin care ma pot inregistra folosing camera web.Folosesc WebCamSplitter insa nu gasesc sa aiba functie de inregistrare.M-ar interesa un program care sa ofere o imagina buna asa cum ofera WebCamSplitter.Multumesc frumos!

dakota , nu ai specificat in ce scop vrei sa "te inregistrezi" folosind camera web . Initial am crezut ca vrei - asa , doar pt a te studia offline cum dai pe camera - dupa aia , m-am gandit ca e posibil sa vrei sa folosesti acele inregistrari pe sites/pt vanzare/and so on .

Sa stii ca Splitcamera.com ( indicat e ver 7.5.3.2) , care e free - arhaicul soft pt split - are aceasta optiune , butonul de REC ( pe langa multe altele , de ex.PIP mode )

P.S Daca cumva , vrei sa devii "webmaster" si sa inregistrezi tu alte modele( evident , pt a le promova :) ) , e un pic mai complicat si-ti trebuie musai ceva cu licenta , ceva sa faca captura pe o anumita fereastra , aleasa de tine :wink: - caz in care - stiu si eu un soft care e free (dar e limitat la "secvente" a cate 10 minute , totusi fara perioada trial , cred ca merge minim 100 de ani ) cu logo-ul inclus . Fara logo , si nelimitat ca durata de captura , trebuie cumparat .

Singurul , si cel mai la indemana , pentru a te inregistra pe tine - fara nici un logo - folosind camera web si mai ales fara licenta , este Splitcamera.com

Asteptam detalii ...
Cele bune ,
googlefun

hun nu eu vreau sa inregistrez :/
dakota
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj