Recomandare camera video?

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde last_voice_of_hell » 29 Sep 2009, 17:26

Hey everybody
Vreau sa mi cumpar o cam noua ... cu zoom shi telecomanda... nu ce a m ai ieftina nici cea m ai scumpa... ce mi ati recomanda?!
Thx in advance sii Spor la banutii !!
xxx
last_voice_of_hell

Mesajde kidrock » 29 Sep 2009, 19:57

am citit atent sfaturile lui SAD. am cumparat o camera video sony dcr hc-47 cu telecomanda si zoom si un tunner tv extern pinnacle 55e. rezultatul? de un an de zile nu am absolut nici o problema tehnica. camera am gasit-o pe site de anunturi romanesc ( 10.000.000 lei vechi ), iar tunnerul la fel ( 3.000.000 ), amindoua noi-noute. softul de la tunner e simplu de folosit, computerul ( al meu e slab ca si configuratie ) vede totul. multumesc inca odata SAD!
kidrock

Mesajde last_voice_of_hell » 29 Sep 2009, 20:03

tunner tv?! aaaa? adika ?! :D imi faci un desen?!
last_voice_of_hell

Mesajde HDK » 29 Sep 2009, 23:04

Camera de preferat Sony care sa aiba : iesire A/V , S-video , Telecomanda.
Tv-tuner : Leadtek
Placa de captura : EasyCap extern (foarte simplu de montat, cablul A/V de la camera se mufeaza cu cel de la EasyCap , numai mufa galbena )
La tv-tuner este la fel de simplu , poti cumpara unul extern conectare prin USB la PC si la camera prin S-video .
Bafta

P.S: ai cont aici din 2006 si nu stii ce este un tv tuner :shock:
HDK
User Activ
User Activ

Mesajde last_voice_of_hell » 30 Sep 2009, 00:16

mersik pt sfaturi...
in legatura cu contul din 2006... pai... experienta isi spune cuvantul, iar la felul in care lucrez eu.... nici daca as avea 10 ani in domeniu... tot ar fi degeaba :D
last_voice_of_hell

Înapoi la Discutii Tehnice

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj