Ratingul pe xlove

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Strawberry07 » 26 Aug 2015, 23:31

Buna am si eu o intrebare in legatura cu ratingul pe xlove.In ce masura conteaza nr de de voturi si commentarii? ca vad fete cu 3 stele si 200 voturi cu 1-2 poze in setarea recommended care apar automat in primul rand indiferent ca sunt in free caht sau privat. Are site-ul agreemente cu anumite studiouri care sa le plaseze automat in primul rand indiferent de rating, sau vechimea conteaza sa fii in primul rand?in ce ma priveste am rating 4,5, 900 si ceva de voturi in cateva luni de cand lucrez pe el, si tot apar in randurile 2-3 uneori mai jos indiferent cate pvt as avea.
Strawberry07

Mesajde mihai_richG » 27 Aug 2015, 08:21

Strawberry07 scrie:Buna am si eu o intrebare in legatura cu ratingul pe xlove.In ce masura conteaza nr de de voturi si commentarii? ca vad fete cu 3 stele si 200 voturi cu 1-2 poze in setarea recommended care apar automat in primul rand indiferent ca sunt in free caht sau privat. Are site-ul agreemente cu anumite studiouri care sa le plaseze automat in primul rand indiferent de rating, sau vechimea conteaza sa fii in primul rand?in ce ma priveste am rating 4,5, 900 si ceva de voturi in cateva luni de cand lucrez pe el, si tot apar in randurile 2-3 uneori mai jos indiferent cate pvt as avea.

Buna,
In momentul in care alegi "recomended" site-ul iti afiseaza genul de modele pe care tu le-ai vizitat. Site-ul incearca sa ofere membrului genul de modele pe care le frecventeaza. De exemplu daca tu te vei uita la modele care au culoarea parului blond, pe pagina de recomended, site-ul iti va afisa mai multe modele care indeplinesc aceasta caracteristica.
Incearca un test....intra la 10 modele de culoare si o sa vezi ca pe pagina de recomended iti va afisa mai multe modele de culoare.
Cam asa functioneaza sistemul de recomended pe toate site-urile.

Spor!
mihai_richG

Mesajde Strawberry07 » 27 Aug 2015, 09:56

pai tocmai problema e ca nu vizitez modele, dar cum xlove are 6 metode de triere,de fiecare data cand dau pe recommended fara a vizita vre-un model apar pe primul rand aceleasi persoane automat indiferent ca st in free chat sau privat, si sunt brunete blonde grase slabe etc, dar creaza impresia ca siteul le avantajeaza mai mult in derimentul altor modele, asta mi s-a parut ciudat :D
Strawberry07

Mesajde trompi » 27 Aug 2015, 10:42

strasberry,xlove este unul dintre siteurile mele principale si pot sa te asigur ca acel rating conteaza cel mai putin posibil.....sunt modele cu trei stele care fac mai multe privaturi decat cele cu cinci,.Am constata ca cu cat un model e mai popular, cu atat el scade din voturi pentru ca avand mai multi mebri in acelasi timp in privat e si normal ca unii sa te voteze mai putin...atunci cand a fost acel concurs xlove in decembrie cand s-a afisat acea lista cu modele in primele zece locuri erau tipe care aveua patru stele, nicidecum cinci asa ca decat sa av strofacti pentru stele puneti accent pe altceva!
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde angeline » 27 Aug 2015, 12:37

Daca selectezi our recomandation si esti cu ip de Romania in prima pagina iti apar si modele pe care le poti vedea , ma refer sa intri in chat , cele care nu au Romania banata , daca schimbi de exemplu pe ip de Franta ordinea la "our recomandation" e cu totul alta ;)
Legat de rating , a fost afisat si pe site ca metoda de calculare a ratingului s-a schimbat de cateva luni , luandu-se in considerare doar voturile de pe ultimii 2 ani deci e foarte posibil ca un model cu o vechime de 4-5 ani sa aiba rating mai mic decat un model care are cateva luni pe site .Sunt membri care vor sa voteze cu 5 dar dau din greseala un rating mai mic , am observat asta mai ales la cei de pe telefon tableta etc deci nu cred ca ratingul ala scoate mare lucru in evidenta .
angeline
User Junior+
User Junior+

Mesajde Strawberry07 » 28 Aug 2015, 00:20

Multam trompi si angeline acum m-am lamurit :D am intrebat acelasi lucru suportul pe email , dar nu stiu de ce ei nu prea se obosesc sa raspunda :D :D :D
Strawberry07

Mesajde mihai_richG » 28 Aug 2015, 08:24

Strawberry07 scrie:Multam trompi si angeline acum m-am lamurit :D am intrebat acelasi lucru suportul pe email , dar nu stiu de ce ei nu prea se obosesc sa raspunda :D :D :D

Incearca la Live support, poate primesti un raspuns mai rapid :)

Succes!
mihai_richG

Mesajde Strawberry07 » 28 Aug 2015, 10:17

am incercat si tocmai ei m-au trimis sa dau email :D ma intreb daca live-ul suportul de pe xlove e bun la ceva :D poate de forma sta acolo :mrgreen:
Strawberry07

Mesajde mihai_richG » 28 Aug 2015, 14:44

Strawberry07 scrie:am incercat si tocmai ei m-au trimis sa dau email :D ma intreb daca live-ul suportul de pe xlove e bun la ceva :D poate de forma sta acolo :mrgreen:

Nu se compara cu cel al Jasminului, te expedieaza destul de repede....mi s-a intamplat ca adminul sa-mi inchida discutia de vreo 2-3 ori :) Dar am insistat si am aflat mult mai repede decat daca as fi trimis mail.
mihai_richG

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj