Cu psihicul..la pamant

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde Purrrringkitty » 02 Aug 2016, 09:29

Si eu am avut probleme, dar prea putin din cauza membrilor sau a jobului in sine, ci din cauza mediului (patroni, colegi, personalul din studio, chiar familie). Niciodata nu m-am simtit inferioara sau datoare sa dovedesc cum sunt eu ca om unui membru de pe site. Eu acolo joc un rol, insa lipsa de respect din partea familiei, prietenilor, asta m-a ranit. Mai grav, lipsa de respect din partea celor cu care lucrezi. Mereu se vor gasi la studiouri cateva fete care sa comenteze ceva de genu' "Vai, tu, aia ce geme! Eu nu as putea sa fac asa ceva!" sau.." Cate vibratoare are X..ce nesatula!" etc. Mai sunt si patroni care leaga prietenii, sau mai mult de atat, cu modelele, iar cele "alese" incep sa fie printese, privesc regulile studioului ca fiind optionale pentru ele, etc. In functie de studio, poti intalni si personal care nu a lucrat niciodata ca model, de exemplu unele studiouri angajeaza fete pt make-up. Ele sunt platite in functie de cate modele machiaza, deci, tot din videochat isi iau banii. Terminasera intr-o zi de machiat modelele pt tura si isi strangeau trusa, insa eu asteptam intr-un colt pe canapea , caci fata de la camera unde urma sa lucrez inca avea privat. Intrasera niste muste si una din fetele de la make-up spune " off, mustele astea..ce s-au adunat, dau cu spray"..la care alta ii raspunde.." videochat fata...mustele trag la cacat!" ...Atat ma intreb doar, daca se simte atat de lezate si cand isi primesc leafa!
Purrrringkitty

Mesajde Lvvtm » 05 Aug 2016, 11:33

Fetelor, rautati si oameni de 2 lei sunt peste tot.. Purringkitty, eu zic sa incerci de acasa si asa eviti situatiile neplacute despre care spui..as fi zis sa schimbi studioul dar am senzatia ca ai fost la mai multe si te ai lovit de pb.. Familia nu va accepta (ma rog, se vor purta im asa fel incat sa simti presiunea ca i ai dezamagit, etc) nici ai mei nu sunt prea open minded dar asta e, zic ca ei si fac ca mine:). Schimba ti prietenii, daca iti sunt apropiati doAr in fct de jobul tau si nu de caracterul tau, sunt niste gunoaie si n ai nevoie de ei. Asteapta te sa te caute cd vor avea nevoie de bani:) Wrongturn, cred ca te ai chinuit f mult ca sa strangi banii de casa si cum asta dureaza, ai obosit, ti s a luat. Eu n as lua o pauza prea lunga,dar mi as da voie sa ma bucur si pe moment de bani- un rasfat ceva care sa ti aduca tie aminte de ce muncesti.
Lvvtm

Mesajde wrongturn2020 » 05 Aug 2016, 13:52

Buna tuturor din nou!sunt surprinsa sa vad ca multe fete au trecut prin asta..eu intre timp mi-am dat doua palme,am incetat sa mai pozez in victima si am inceput sa muncesc mai motivata...pana la urma jobul asta este cel care ma va ajuta sa ajung acolo unde vreau(do what you need to do until you can do what you want to do)...cat despre membrii libidinoși. ..daca sunt nepoliticosi ii dau afara..scrie clar pe profilul meu ca nu au ce cauta acolo daca nu au de gand sa fie draguti...imi pare rau sa aud ca se intampla astfel de chestii in interiorul unor studiouri dar stiti de ce mi-am mai dat seama?98% dintre fetele care nu au o situatie materiala extraordinara s-ar apuca de chat daca li s-ar garanta o suma de peste 10.000lei/luna..multe nu fac asta pentru ca nu sunt sigure daca vor face bani...dar banii pot cumpăra aproape pe oricine. .si nu ma refer la fete amarate de pe la țară sau care au parinti alcoolici,etc...la fete normale,cu o casa,un liceu facut,eventual facultate...care ar vrea o masina, o excursie etc...sa castige mai mult decat in alt job din Ro...in fine,eu daca mai trec prin asta ma mai iau putin la palme,totuși sunt un adult responsabil pentru deciziile mele...am avut un moment de slăbiciune,pentru ca da,toti spun ca suntem curve,etc...sa ne mai scuteasca si sa isi traiasca viata lor mediocra!Peace!si spor la bani
wrongturn2020

Mesajde Lvvtm » 05 Aug 2016, 14:18

Bravo!!! Ma bucur ca ti ai revenit. Ai dreptate, lumea nu recunoaste dar toti s ar baga:) cat despre vb proaste, sa se uite fiecare in viata lui si dupa sa deschida ratul.
Lvvtm

Mesajde mia_m » 09 Sep 2016, 00:31

Oricum, dupa ce incerci jobul asta si devii chiar buna, nu cred ca o sa mai vrei sa ai un job normal, sa stai pe un salariu mic si fix sau la program. Sa nu mai zic de "seful" nemultumit. Sunt si momente in care la sfarsitul pvt-ului ii "umplii frigiderul omului" da... merge. Cu putina selectie si un pic de detasare...(asta daca nu inveti sa ai orgasm in fiecare pvt)
mia_m

Mesajde antonia25 » 14 Oct 2016, 12:00

off daca doar pentru atatea lucruri sunteti cu psihicul la pamant , eu ce sa mai zic, sotul meu a murit acum o luna, iar eu trebuie sa muncesc si sa zambesc si sa fiu motivata.....va plangeti din nimicuri fetelor, tot timpul o sa fie loc de mai rau, iar omul o sa fie vesnic nemultumit, asa ca bcurati va de liniste cat o aveti ,,...a lucrurile se duc pe apa sambetei cu viteza luminii
antonia25

Mesajde DarkBOO » 06 Noi 2016, 22:28

antonia25 scrie:off daca doar pentru atatea lucruri sunteti cu psihicul la pamant , eu ce sa mai zic, sotul meu a murit acum o luna, iar eu trebuie sa muncesc si sa zambesc si sa fiu motivata.....va plangeti din nimicuri fetelor, tot timpul o sa fie loc de mai rau, iar omul o sa fie vesnic nemultumit, asa ca bcurati va de liniste cat o aveti ,,...a lucrurile se duc pe apa sambetei cu viteza luminii

:( pare rau antonia sa aud aceste lucruri... asa este, oamenii se plang aproape mereu si de cele mai multe ori fara motiv... Li se pare ca ei sunt cel mai rau, ca lor li se intampla cele mai rele lucruri... Si eu de multe ori ma plang aiurea, dar aiurea tare, dupa imi dau singura doua palme si ma trezesc imediat! Mai vad persoane langa mine care chiar sunt si mai relax si aia se plang si-s morocanosi tare, ma iau de ei mereu sa se bucure frate de viata ca una e si e frumoasa tare!
Imi pare rau sa aud ca ai patit asemenea necaz...nici nu vreau sa ma gandesc prin ce treci... Capul sus, fi tare, gandeste-te ca el este cu tine mereu, acolo in sufletul tau...
DarkBOO
User Activ
User Activ

Anterior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale