Protected earnings pe siteul livejasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde joesancez » 01 Iul 2012, 14:15

Imagine

Were pleased to inform you about our new program: Jasmin Protection. When we began, we wanted to find a new way to reward our partners, such as you, for their hard work by offering extra protection for their earnings.

This program has been designed to defend your income from chargebacks which usually happen after payments made with fraudulently obtained Credits. In the future, if we are forced to deal with such issues, it will not affect your earnings in any way as long as you are under Jasmin Protection.

In order to be protected, your account needs to reach the third level (Famous) in the Level Dependent Payment system for two consecutive periods and by ensuring that your Models follow the Performer Rules in LiveJasmin.com. As a reminder, please read more about the Performer Rules

Pentru cei carora engleza le pune probleme, protected earnings inseamna ca modelul respectiv nu o sa mai aibe chargeback, e ceva similar cu sistemul celor de la Imlive, (modelele care intra in HOF nu au chargeback )

Eu nu am vazut chargeback mare pe livejasmin, undeva la 2$ - 7$ la perioada, (cred ca cel mai mare charge back pe care l-am vazut a fost undeva la $40), totusi introducerea acestui protected earnings mi se pare un lucru bun.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde IsaGlamChat » 01 Iul 2012, 17:52

Acest Jasmin a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult:))In ultima vreme chiar fac numai lucruri bune,eu zic ca la ora actuala este cel mai tare site,greu mai pot fi ajunsi din urma sau macar egalati.Daca arface ceva si cu treaba show on comand m-as declara fanul lor for life:)Cine stie poate,poate one day...speranta moare ultima.
Anyway ,un lucru f bun acest protected earnings,mai ales ca se poate ajunge f usor la nivelul cerut.
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde trompi » 02 Iul 2012, 10:05

ca sa inteleg mai bine sau sa ma asigur, acest faimos nivl este asigurat dupa 2 perioade de plata consecutive?
trompi
VETERAN
VETERAN

Mesajde crazyareola » 02 Iul 2012, 12:32

Dupa 2 perioade in care ai trecut de nivelul 3 din cate am inteles
sper sa fie adevarat sa mai stau cu gandul ca de cate ori deschid jasminul o sa vad un chargeback, asta a fost un stres pentr mine de-- lungul anilor..
Joe tu ai fost norocoasa dak nu ai avut decat asa mici CB.
in ultimii ani nu prea am avut nici eu ,poate unul la cateva luni bune si eram fericita daca nu era mai mare de 100 adica ma autosugestionam" e lasa ca sunt doar 100 $ .la cat fac pe luna nu se vede "
in 2008 m avut la greu eram gata sa renunt la jasmin , am avut cateva luni de cosmar , in fiecare perioada cate un CB , in 8 luni s-au strans peste 1500$, chiar imi venea sa rad cand vedeam pe aici lumea facea caz pentru 5 dolari CB , era chiar de-a rasul .plansul
nici in ziua de azi nu stiu daca au fost reale sau cineva avea un cui impotriva mea acolo, de felul meu nu sunt paranoica deci am zis ca sunt reale pana intr-o zi cand m-am trezit
in pvt cu un membru care imi facuse in trecut un CB de peste 150, eram cu el in pvt si cu suportul in acelasi timp, ma contrazicea suportul ca nu am avut CB ca membrul asta e fidel comunitatii bla bla , l-am facut pe suport varza ca aveam dovada cu CB (am copiat toate CB intr-un dosar) si in final imi zice el ca averificat si da fost un complain din pastea membrului asta si l-am intrebat din moment ce a fost un complain si membrul a cerut banii din cate stiu situl ii baneaza pe membrii care fac CB deci asta ce mai cauta in pvt meu acum si daca a vazut el ca nu o scoate cu mine la capat mi-a dat un admin sa vb cu mine ( intre timp membrul ala era in pvt ) si credeti stupoare adminul imi zice ca a fost o greseala ca a inteles colegul lui gresit ca nu a fost vorba de complain , si nu am avut CB de la membrul asta ,eram asa de obosita si stresata de situatie ca nu mai aveam nici macar puterea sa ma cert cu el sau sa mai reply , iam zis decat ca eu o sa ies din pvt chiar daca o sa-mi faca alt chargeback eu cu membru asta nu mai am ce discuta, a fost de acord si a zis ca rezolva ei problema cu membrul
Numai cine a avut parte de CB mari poate sa inteleaga cat de usurata ma simt eu daca intradevar o sa fim protejati acum,de multe ori ieseam dan pvt cand aveam pvt lung cu un membru nou, ma gandeam hai ca 100 ii trec cu vederea dar sa nu exageram ....
in fine hai ca m-am dat cu vorba ,au mai fost posturi aici despre CB dar nu am postat niciodata , eram inca foarte suparata numai cand imi aduceam aminte cati bani mi-au luat pt CB in cateva luni , acum e trecut dar la vremea aia cate lacrimi am varsat lol
daca jasmin rezolva si problema cu CB pai chiar ca sunt tari si o sa lucram si noi mai linistite
multa bafta si spor la $$
crazyareola
User Junior
User Junior

Mesajde SFG2707 » 02 Iul 2012, 13:22

Ce nu sunt eu sigura este: cele doua perioade consecutive in care trebuie atins cel putin nivelul Famous trebuie sa curga din momentul acestui anunt ( aceasta perioada ) sau daca ai deja aceste perioade, esti deja protejata. Intreb pentru ca la mine apare cerculetul ala rotund cu bifat Protected in dreptul sectiunii Violations, Deductions, Misc. la contul pe care il folosesc in mod frecvent. Mai am insa un cont pe care nu l-am folosit de mult timp ( inainte de aparitia acestui sistem de plata ) iar in acest cont in dreptul sectiunii Violations, Deductions, Misc. apare un link cu ! CAN BE PROTECTED deci nu apare cerculetul cu Protected.
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde crazyareola » 02 Iul 2012, 14:01

Am o prietena care face 100$ la cateva luni deci nu a reusit niciodata sa treaca primul nivel si totusi are cerculetul Protected
E posibil sa se schimbe situatia intre timp si fa fie protejati doar cei care trec peste nivelul 3 adica mi se pare logic din moment ce astea sunt regulile .
crazyareola
User Junior
User Junior

Mesajde joesancez » 02 Iul 2012, 18:51

Si eu consider ca schimbarile din ultima perioada sunt binevenite, incet incet vad ca vor sa preia tot ce este pozitiv pe celelate siteuri, cu un succes mai mic sau mai mare, vreau sa amintesc fan clubul specific streamray-ului, tips - mfc, protected earnings - imlive hof, probabil ca mai sunt si alte aspecte preluate care imi scapa acum.

Marea problema a jasminului este cum a amintit si Poca Show on comand, adica nu ai cum sa te fofilezi daca membrul vrea tits trebuie sa le arati, ca el plateste, Eu as mai vrea sa amintesc inca un aspect negativ, imposibilitatea de a BANA un user de a te vizita in free - pvt! poate membrul xxcumxx este un obsedat si nu te lasa sa lucrezi.
Dar cum nu exista lucru perfect trebuie sa ne gandim la partile pozitive si la cele negative si sa facem alegerile in functie de preferintele personale.

SFG2707 scrie:Ce nu sunt eu sigura este: cele doua perioade consecutive in care trebuie atins cel putin nivelul Famous trebuie sa curga din momentul acestui anunt ( aceasta perioada ) sau daca ai deja aceste perioade, esti deja protejata.

Daca intrunesti conditiile adica ultimele 2 perioade se incadreaza in cerintele lor adica daca treci de Famous la earnings si nu ai nici o penlizare sanctiune, esti inscrisa in acest program, vreau sa amintesc un aspect:
In order to be protected, your account needs to reach the third level (Famous) in the Level Dependent Payment system for two consecutive periods and by ensuring that your Models follow the Performer Rules in LiveJasmin.com.

Teoretic ne dau de inteles ca daca incalci regulile care au fost modificate de curand poti sa pierzi acest statut de protected.
joesancez
VETERAN
VETERAN

Mesajde SFG2707 » 04 Iul 2012, 13:34

joesancez scrie: ... Daca intrunesti conditiile adica ultimele 2 perioade se incadreaza in cerintele lor adica daca treci de Famous la earnings si nu ai nici o penlizare sanctiune, esti inscrisa in acest program, vreau sa amintesc un aspect:
In order to be protected, your account needs to reach the third level (Famous) in the Level Dependent Payment system for two consecutive periods and by ensuring that your Models follow the Performer Rules in LiveJasmin.com.

Teoretic ne dau de inteles ca daca incalci regulile care au fost modificate de curand poti sa pierzi acest statut de protected.

Ma incadrez :D
Oricum nici nu-mi amintesc cand am avut ultimul CB, Probabil anul trecut si era sub 5$ dar lucrez totusi mai linistita daca nu trebuie sa-mi mai fac griji ca mi se pare vreunul suspect.
SFG2707
User Avansat
User Avansat

Mesajde crazyareola » 30 Iul 2012, 10:28

am un chargeback perioada aceasta si tocmai am vorbit cu suportul sa vad despre ce e vorba stiind ca nu am incalcat nici o regula in ultimul timp
admin: As I can see, you are currently protected and in case you receive any chargebacks in the future, you will be protected
xxxx: i got a chargeback this period
admin: Let me check on it.
admin: Yes, I can see it and I am sorry for the inconvenience.
admin: I will forward it for further investigation and we will take the necessary actions.
admin: You should see a compensation in the same place as where you see the chargebacks now.
admin: This is a technical issue which we are trying to resolve at the moment, you should not need to contact us usually since you should not even see the chargebacks there in the first place.
crazyareola
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj