Propunere taxa pentru intretinerea forumului

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente

Mesajde studio legal » 17 Ian 2006, 10:34

Propun o taxa pentru intretinerea forumului (curatarea lui de subiectele irelevante,de jigniri,subiecte repetate,dezvoltarea lui pe noi categorii,ordonarea subiectelor de acelasi fel..etc etc...aplicarea regulamentului ptr cei care il incalca cu rea vointa).
Intretinerea acestui forum este consumatoare de timp iar timpul costa bani.
Propun ca taxa sa fie platita"DOAR" de cei care sunt sau doresc sa fie in "sectiuni private", este o onoare si un drept ca urmare a cunostintelor si experientei dovedite pe acest forum.Ei au petrecut cel mai mult timp pe forum si ar avea primii interesul ca forumul sa ramana cat mai curat.Taxa anuala(100-300E/$.in functie de nr membrilor in sectiunea pvt)

De asemenea mai propun sa existe posibilitate pentru cei care au fost ajutati in mod concret prin informatiile pe care le au gasit pe forum sa si poata exprima recunostinta printr o forma materiala (tip) dupa bunul sau plac...iar jumatate din aceasta suma sa poata ajunge la cel care a oferit informatia (eventual)sau sa i poata oferi stelutze prin vot direct.

Ideea cu stelutzele ar fi cam asa:"A" deschide un subiect nou, X,Y,Z raspund la subiect...A sa aiba posibilitatea sa voteze + sau - pe cei care i au raspuns....cu aceasta cred ca s ar autocenzura multi sa mai dea sfaturi in 2 peri sau ironice ..sau nu?

Sincer, cand am gasit acest forum dupa 2 ani de la inceperea activitatii(eu cautam videochat pe Google international...nu si pe Romania) am avut un sentiment extraordinar care mi a fost stricat de anumite persoane(vechi pe forum si care mai sunt si in sectiunea de pvt a adminilor), persoane care si puneau intrebarea cum sa aducem mai multi in comunitate pe acest forum...le dau un raspuns acum: in primul rand primiti i bine pe cei care ajung singuri pe forum si incercati sa fiti prietenosi cu ei paote vor veni cu ceva nou care va va schimba viata.Nu i atacati din prima pentru elanul pe care il au,fiti ingaduitori,recititi va posturile poate ati facut si voi aceeasi greseala.

Si inca o problema ptr analiza adminilor-ownerilor:
care este interesul vostru?sa angajati modele,sa aveti compuri puternice,echipamente specifice avc profesionale si sa aveti siteuri profiatbile,ele sa castige bani cu voi..nu?
Si atunci nu inteleg de ce asistati tehnic modelele care doresc sa devina independente...ele pot fi din studioul meu sau chiar din ale voastre ..nu?
Lasati alte modele independente sa le sfatuiasca au aceasta sectiune a lor si voi ajutati va inter voi sa deveniti profesionisti astfel incat sa se stie ca o fata in studio poate castiga mai bine decat o fata independenta...asta e scopul nostru cred si avem destul de lucru fiecare.

Va multumesc tuturor celor de bine si in special lui Sad pentru altruismul lui rar intalnit.
studio legal
User Junior+
User Junior+

Mesajde Mugur » 17 Ian 2006, 11:40

Fac mari eforturi sa fiu disciplinat si on topic si postez doar atat:

NU SUNT DE ACORD CU ACCESUL IN SECTIUNEA PRIVATA PE BANI NICI IN RUPTUL CAPULUI, IAR DE INTRETINERE DONEZ EU CATI BANI E NEVOIE CA SA CURETE CINEVA SITUL DE POSTURI ABERANTE, CU ABERANTI ODATA !!!

Nu am fost ironic, off-topic si nu am jignit pe nimeni sper :roll:
Mugur
VETERAN
VETERAN

Mesajde studio legal » 17 Ian 2006, 14:57

Nu am zis ca plata taxei sa fie singura conditie ptr a accede la sectiunea pvt a adminilor sau a modelelor.
"Propun ca taxa sa fie platita de cei care sunt sau doresc sa fie in sectiuni private, este o onoare si un drept ca urmare a cunostintelor si experientei dovedite pe acest forum"

Daca nu esti de acord cu ceva astept sa si argumentezi.

Poate ai idei mai bune sa scapi democratic de aberanti si aberatiile lor.
Astept idei valoroase si practice de la oameni cu experienta.

Am intalnit aici adevarati profesionisti de la care avem cu totii de invatat ...si nu s la sectiunea pvt....de ce oare?

Daca esti atat de revoltat propune un regulament democratic ptr a accede la sectiunea pvt a conforumistilor mai noi ..daca vreti ca aceasta comunitate sa se intareasca ...daca nu o faci tu, o voi face eu daca o sa mi permiti.

Nu inteleg de ce trebuie sa faci eforturi sa fii disciplinat si on topic sunt chiar atat de enervant si aberant?Sau...?
Salutari tuturor celor de bine.
studio legal
User Junior+
User Junior+

Mesajde DoarEu » 17 Ian 2006, 14:58

Svideo scrie:Fac mari eforturi sa fiu disciplinat si on topic si postez doar atat:

NU SUNT DE ACORD CU ACCESUL IN SECTIUNEA PRIVATA PE BANI NICI IN RUPTUL CAPULUI, IAR DE INTRETINERE DONEZ EU CATI BANI E NEVOIE CA SA CURETE CINEVA SITUL DE POSTURI ABERANTE, CU ABERANTI ODATA !!!

Subscriu la ceea ce spune Svideo .
Asta e cea mai tare faza . Tips pentru recunostinta . Mi se pare o idee traznita , si in plus chiar daca ar fi luata in seama - sa fie clar - Romanul nu este recunoscator .

Sunt sigur ca SAD nu are nevoie de bani pentru intretinerea sitului . Daca totusi exista un proiect in acest sens - care necesita fonduri - fac si eu o donatie .

As mai face la randul meu cateva propuneri - dar nu are rost sa incalc regulamentul acestu forum - mai ales la acest topic .
DoarEu
User Avansat
User Avansat

Mesajde studio legal » 17 Ian 2006, 15:37

Iti multumesc si tie pentru raspuns, pe al meu il ai mai sus valabil si pentru tine.
Esti si tu la admini pvt?Se pare ca da...
Posteaza si tu un regulament ptr acces la admini pvt sau la modele pvt...democratic si modern...nu patriarhal cum le ar place unora...
studio legal
User Junior+
User Junior+

Mesajde DoarEu » 17 Ian 2006, 16:07

studio legal scrie:Iti multumesc si tie pentru raspuns, pe al meu il ai mai sus valabil si pentru tine.
Esti si tu la admini pvt?Se pare ca da...
Posteaza si tu un regulament ptr acces la admini pvt sau la modele pvt...democratic si modern...nu patriarhal cum le ar place unora...

Nu am ce sa public , nu stabilesc eu regulamentele pe aici - si asta trebuie sa intelegi si tu - ca nu tu stabilesti/faci regulamentele .

Pentru accesul in sectiunea privata exista deja un regulament . Lucrurile sunt foarte simple : mergi in sectiunea "grupuri" - aplici pentru membership . In sectiunea privata se va deschide un poll - in care membrii deja existenti vor vota cu DA sau NU - asta in cazul in care SAD nu decide sa-ti acorde accesul in sectiunea privata ca un wild card (fara sa se mai supuna la vot ).

Deci - un regulament exista - mi se pare mai mult decat suficient . Trebuiesc facute eforturi in alte directii - asa cum au stabilit multi : controlarea limbajului - eliminarea raspunsurilor off topic - eliminarea membrilor care abereaza prea mult si prea tare .

Daca as avea o propunere de facut : lol : as propune deschiderea unei sectiuni " ZONA FIERBINTE " cu acces restrictionat . Pentru inceput aceasta sectiune sa aibe doar cativa membrii - sa ne putem injura acolo linistiti - fara sa deranjam restul membrilor acestui forum . Repet : LOL - aceasta a fost o gluma ; LOL . In continuare , ca o propunere pentru "ZONA FIERBINTE" as propune ca mambrii sa fie : Studio Legal , DoarEu , Videochat_Father , WinXPFather , BlueIce - si oricine mai are ceva de "impartit" cu tine . SAD - nu esti dorit in aceasta sectiune - ca tu ne stergi posturile si nu ne lasi sa ne certam/ injuram linistiti in sectiunea amintita .

Multe succese tuturor
DoarEu
User Avansat
User Avansat

Mesajde videochat_father » 17 Ian 2006, 17:06

Svideo scrie:Fac mari eforturi sa fiu disciplinat si on topic si postez doar atat:

IDEM
videochat_father
User Activ
User Activ

Mesajde studio legal » 17 Ian 2006, 18:33

ptr Doar eu...si altii
Stimate conforumist cu acces deplin pe site, ai inteles gresit, poate nu citesti toate cuvintele din fraza si nu pot sa te ajut...sa gasesti cuvantul" propunere" din textul de mai sus.
Nu stiu ce te face sa crezi ca o propunere democratica trb si neaparat sa se transpuna in practica...sau ca sa nu te ma induc in eroare ..de unde ai aflat ca eu pot impune regulamente..eu pot doar sa propun idei si restul sa si dea cu parerea in functie de interesele fiecaruia...
Si exista riscul daca voi va cunoasteti si v ati imprietenit, poate si colaborati, ca acest forum si sectiunile private sa ramana o afacere in familie a celor care au avut la un moment dat oportunitatea sa fie prezenti pe forum.Si nu cred ca asta a fost intentia lui Sad cand s a inhamat la acest proiect.Vreau sa stiu si eu daca mai contribuie cineva la bunul mers al forumului, la rspectarea regulamentului,modernizarea lui.Numai asta nu inseamna ca puteti decide prin vot cine merita si cine nu sa intre in sectiunile private, dupa ce l ati injurat si balacarit(unii cu drepturi depline pe forum,care ar fi trebuit sa fie model pozitiv nu negativ) cand avea omul o inimioara, si aici va vb din propria experienta.
K daca nu vreti sa postati sau nu aveti idei democratice, sau nu aveti timp lasati ma pe mine sa va aduc idei noi.
In legatura cu sectiunea FIERBINTE multumesc ptr nominalizare dar refuz sa fac parte din acea sectiune, desi si acolo cel mai tare ar fi winxpfather chiar daca nu va convine.
O sa urmaresc posturile celor din sectiunile private si sper sa gasesc oameni open mind care sa fie si prezenti pe forum...
Sper ca nu am jignit pe nimeni, nu asta imi doresc dar atentie si la ce ganditi chiar daca nu mai puteti scrie... ca tot pacat este.
O seara excelenta tuturor!
studio legal
User Junior+
User Junior+

Mesajde SAD^^EYES » 17 Ian 2006, 18:58

Nu va exista taxa de acces in forumul AVC. Never.
Donatiile nu sunt necesare, nu banii sunt cei care asigura intretinerea in cazul acestui forum. Fiind un site in care este pus mult suflet, nu am nevoie decat de liniste si timp liber.
Daca tot suntem la capitolul donatii, m-ar motiva extraordinar de mult, sa donati putina buna vointa, putina atentie inainte de a raspunde la un subiect, mai multa ingaduinta fata de cei noi veniti.

Forumul ar merge de la sine, cu foarte putina munca de intretinere, daca fiecare ar reusi sa mai lase putin de la el, pentru ca, pana la urma nu aveti nimic de pierdut.

Intentionez, cat mai repede posibil, sa aduc imbunatari la acest sistem, (este in lucru). Aceste imbunatari imi vor permite sa intretin forumul mult mai usor. Deasemenea utilizatorii vor gasi informatia mult mai repede cu noul sistem. Intentionez sa formez o echipa de moderatori, din randul utilizatorilor, ramane de vazut daca este cineva dispus sa isi asume inca o responsabilitate in plus.

Ideea lui Doar EU cu "Zona Fierbinte" nu este rea, dar sincer nu cred ca acolo vor avea loc certurile, stiinduse faptul ca certurile sunt amplificate in public doar pentru a demonstra cititorilor un fapt: "Cine are motz mai mare"
SAD^^EYES
Site Admin
Site Admin

Mesajde MASTERofSEX » 17 Ian 2006, 22:41

Sa ne intre bine in cap........... pana Studio Legal nu intra in "Sectiunea privata a Administratorilor de Studio
Grupul PRIVAT al studiourilor/adminilor de studio ..........nu avem liniste :)) Are si el un of ......odata intrat cred ca se potoleste :)
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+

Mesajde Vizitator » 18 Ian 2006, 03:11

eilei..ne-am inhaitat aici cu toti si facem afaceri fara studio legal:P
stai linishtit frate.....romanii is hiene..nu se inhaita ei asa de nebuni...:)
uite eu unu..creca is si eu pe acolo..la sectiunea aia...ca mi-a trimis sad un mail parca...dar nu ma agit...daca vrei cumpara de la mine useru si parola de aici si preia tu initiativa la admini acolo:D
nu mai fii frate disperat ca nu e vreo cloaca cu usedei acolo...si nu ascunde nimeni prajitura de tine...
sad...lasa-l in masa de umor negru...baga-l bre in sectiune acolo...slabeshte omu ...ne zgaraie timpanu...demonstreaza frate ca al de e mai deshtept cedeaza...fa-l bre admin shef...ca poate se linishteshte:D
Vizitator

Mesajde mnn » 18 Ian 2006, 03:14

ahhh...eu is asta cu rugamintea mare :D am uitat sa ma autentific..scuze sad
mnn
User Activ
User Activ

Mesajde Marco_RZ » 18 Ian 2006, 09:58

De asemenea mai propun sa existe posibilitate pentru cei care au fost ajutati in mod concret prin informatiile pe care le au gasit pe forum sa si poata exprima recunostinta printr o forma materiala (tip) dupa bunul sau plac...iar jumatate din aceasta suma sa poata ajunge la cel care a oferit informatia (eventual)sau sa i poata oferi stelutze prin vot direct.

Sa fiu ontopic, crezi ca daca ai fi postat o dovada ca primesti banii de la ImLive prin transfer bancar iti dadeam un "tip"? :lol:
Marco_RZ

Mesajde studio legal » 18 Ian 2006, 19:48

De asemenea posturi ca cel de mai sus care se adreseaza unei singure persoane si nu au relevanta ptr comunitate...pot fi categorisite ca aberante in acceptiunea lui Svideo ?si sa se dea avertisment?si daca insista ban? pana cand si o termina toate ipurile?
studio legal
User Junior+
User Junior+

Mesajde MASTERofSEX » 18 Ian 2006, 19:58

studio legal scrie:De asemenea posturi ca cel de mai sus care se adreseaza unei singure persoane si nu au relevanta ptr comunitate...pot fi categorisite ca aberante in acceptiunea lui Svideo ?si sa se dea avertisment?si daca insista ban? pana cand si o termina toate ipurile?

Parerea mea pt care votez este ca o taxa modika de inscriere pe site ..ceva de 20..30 euro pe an ar fi binevenita ,plus certificarea ca acel membru este host / owner ori ca are de a face cu domeniul asta ....prea sunt multzi care cauta varza murata pe aici ....
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+

Mesajde DoarEu » 18 Ian 2006, 20:31

Eh ... asta e deja altceva , lucru cu care sunt de accord ... un fel de selectie ... sa aibe acces pe forum numai persoane care au legatura cu fenomenul (pentru ca zic eu numai acestia ar plati o astfel de taxa).

As fi total de accord cu o astfel de taxa - si ca sa nu-l jignim pe SAD - ca sigur nu are nevoie de banii nostri - donam banii la o casa de batrani - la alegerea lui S L :D
DoarEu
User Avansat
User Avansat

Mesajde studio legal » 18 Ian 2006, 22:17

In sfarsit dupa o luna de zile incepeti sa veniti cu idei ontopic.
Sad a zis clar ca NEVER nu va fi taxa pe forum..dar nu stiu daca a citit ca taxa sa fie platita doar de cei de la admin sau model pvt...
Eu as fi si pentru taxa si ca membru simplu..sa nu se mai joace nimeni cu ipurile cand are chef...
In legatura cu casa de batrani..o idee minunata...eu am si o asociatie umanitara...asta dac nu ati zis o la gluma...
si master daca te ai facut baiat bun schimba semnatura ..imi faci reclama gratuita ...ihihih
Numai bine!
studio legal
User Junior+
User Junior+

Mesajde studio33 » 18 Ian 2006, 23:55

Deja fac donatii caritabile din banii care ii scot din videochat , dar cu cap . Totul pe firma iar cand tragi linie la sfarsit de luna un contabil te scoate aproape fara impozite , asta daca faci cam totul legal :)
studio33

Înapoi la Diverse

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj