PROMOVARE

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde RamonRamon » 31 Ian 2015, 12:10

Buna ziua . ma numesc robert am lucrat la un studio 3 luni si m am hotarat sa incep de acasa..cei de la studio imi spuneau in fiecare zii ca imi fac promovare ..acum ca am inceput de acasa si as vrea sa mi pot face si eu promovare..ma puteti ajuta cum as putea sa fac asta?..multumesc mult!
RamonRamon

Mesajde Erno » 31 Ian 2015, 15:56

De ce nu ai ramas la studio?!
Oricat ai incerca, mai ales ca baiat, nu te ridici la performantele de acolo.

Din ce am citit, promovarea se face de catre anumiti webmasteri si evident, costa.

Eu m-as duce cu drag sa lucrez la un studio, as fi mult mai motivat decat de acasa ( "experienta" mea de acasa, in fine, back to work asap )...problema ca la mine desi is cateva studiouri accepta numai fete :lol:

Mai e posibilitatea sa lucrezi cu un studio "la distanta", insa nu e prea rentabil. Ok, studioul iti asigura, teoretic, promovarea in schimb nu ai suportul tehnic "la mana", nu ai decorul lor, tehnica lor, etc.

Destul de greu sa te ridici de acasa, eu vreau sa incep ( iar ) si citesc de vreo 2 saptamani tot ce se poate citi, intru pe fiecare site si studiez "piata", ma informez si atunci cand imi pica ocazia ( am de rezolvat alte treburi inainte ) incep, 5/7 cu 6/24 :mrgreen:
Erno

Mesajde RamonRamon » 02 Feb 2015, 11:50

tin sa te contrazic ..mie cel putin imi merge bine de acs..stau cam 2-3 pe zii si fac 5-600 la per..si cum pot gasii acesti webmasteri pt a mi face promovare?
RamonRamon

Mesajde Nord » 02 Feb 2015, 14:19

"si cum pot gasii acesti webmasteri pt a mi face promovare?

In general webmaterii nu o sa piarda timpul prin a promova modele masculine eventual doar cei ce au trafic puternic pe nisa gay sau mai sunt "teparii" care o sa-ti ceara o gramada de bani si nu o sa obtii nici un rezultat ! Uite totusi daca vrei iti agaug eu un blog post cu profilul tau pe unul din blog-urile mele cu conditia sa lucrezi pe Chaturbate , Imlive sau Ifriends si sa arati bine , bineinteles este gratuit nu cer bani de la modele banii imi vin de la spenders iar tu o sa ai o sansa in plus la castiguri suplimentare ( acum nu te atepta la cresteri suprinzatoare asa ceva nu exista) ! Valabil pentru toate modelele care lucreaza pe cele trei site-uri in limita timpului disponibil !
Nord
User Junior+
User Junior+

Mesajde Evander » 03 Feb 2015, 16:36

Salutare! Banuiesc ca ai un cont de Facebook, si daca il ai stii si sa-l folosesti (sau crezi ca stii :) ). Dar sa incepem cu inceputul, iar inceputul este pe Twitter.

Orice model, indiferent de sex, trebuie sa aiba un cont de Twitter. Pe orice site ar lucra trebuie sa-si promoveze contul de Twitter. O sa ma intrebi: de ce trebuie sa faca asta? Iar raspunsul e foarte simplu, clientii acelui site de video chat devin urmaritorii modelului pe Twitter si implicit clientii sai. Daca sa zicem ca un site iti baneza contul din diverse motive si nu-l mai poti recupera, te muti frumusel pe alt site cu clienti cu tot. Daca nu ai cont de Twitter, ai pierdut toate contactele de pe site-ul respectiv. Twitter-ul e foarte simplu de folosit, poti sa trimiti un tweet de oriunde si e bine sa o faci de 2, 3 ori pe zi si nu doar ca sa-i anunti cand o sa fii online ci si ca sa-i informezi cu privire la ce se intampla in viata ta, ce ai mai facut, o poza, etc, depinde de creativitatea fiecaruia. Twitter-ul are un foarte mare avantaj, poti sa postezi poze xxx fara sa-ti fie frica ca iti baneaza contul, niciun alt site mare de socializare nu are acest avantaj.

Acum o sa ne intoarcem la Facebook. Pe Facebook poti sa-ti faci un profil, o pagina poate chiar un grup. Poti sa intri in grupuri gay, sau in grupuri care promoveaza modele, poti sa faci o gramada de chestii (din cauza asta ti-am spus mai sus ca nu stii sa folosesti FB, ca unealta de promovare) dar trebuie sa ai grija la un lucru: sa nu conectezi niciodata contul de Facebook cu cel de Twitter si sa respecti termenii Facebook, altfel iti iei adio de la cont.

Poti sa incerci si Google Plus, Instagram, etc. Cu astea e putin mai complicat si nu sunt atat de utilizate ca Twitter si Facebook pentru ce ai tu nevoie.

Cum spunea si cineva mai sus, totul se face pas cu pas si e nevoie de rabdare si de perseverenta. La un moment dat, cand o sa ai suficiente contacte pe Twitter si pe Facebook, o sa-ti deschizi un cont nou nout pe un site si intr-o ora o sa ajungi in top doar datorita contactelor respective.

Nu pot decat sa-ti urez multa bafta si daca ai intrebari, o sa incerc sa-ti raspund, in masura in care stiu raspunsul, evident :wink:
Evander
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj