Promovare modele

Pentru webmasteri, in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteri pentru adulti sunt bine veniti

Mesajde Jobs4Adults » 31 Ian 2015, 21:16

sau si 50...important e sa stii sa te bucuri cu ce ai...

Cand zici ca te "promovezi ca model", la ce va refereriti de fapt? Doar la a atrage membri NOI? Sau va referiti si la crearea si managementul bazei de fani pe care deja o aveti? Eu consider acest ultim aspect ca fiind unul din cele mai importante! Cum s-a spus, siturile de videochat se ocupa si ele de promovarea modelelor (fie pe site, fie pe retele sociale ori prin reteaua de afiliati, sau cu evenimente offline de tipul Industry Summits, unde unele situri finanteaza participarea modelelor mai mari), normal, a acelor modele care au capacitate ridicata de converti traficul (incasari cat mai mari, dar si constantza, munca la program). Dar maximum de flexibilitate ca model il ai cand iti creezi tu propriile retele sociale, putand asftel comunica in nenumarate moduri cu baza ta de fani, mentinandu-i "prizonierii" tai si incercand sa scoti maximum de profit de la ei :)

nikoleboss a explicat cel mai bine cu auto-promovarea, doar ca aceasta activitate cam consuma timp, in plus, daca nu o faci EFICIENT, cam aproape degeaba o faci...:) Eficient insemnand ca timpul ala pe care tu il aloci auto-promovarii si gestionarii bazei de fani, sa iti aduca in final mai multi bani pe unitatea de timp muncita...Adica, din 8 ore muncite la videochat, daca le imparti in 2 ore de auto-promovare si 6 de stat pe site, e nevoie sa vezi daca se simt cresterile de venituri la final de luna...

Pe de alta parte, e nevoie sa vezi statisticile: cu cat ti-au crescut numarul de like-uri, followers, friends? Care e capacitatea ta de a deveni "virala", cati iti dau Share sau Retweet? Pentru ca aia e cea mai tare publicitate, unde fanii muncesc pentru tine si te RECOMANDA la reteaua lor de prieteni! Si aici mare atentie la CALITATEA contentului pe care il oferiti: poze, video si texte, dar in special la poze, chiar daca va faceti voi selfies, incercati sa le faceti cat mai bine, mai clar, nu taiati parti din corp, nu va pozati doar nasul ci incercati sa prindeti cat mai multa anatomie...investiti intr-un aparat foto bun...unde puteti, mai apelati si la un fotograf profesionist, dar am lucrat cu modele care isi faceau singure poze si ieseau EXTRAORDINAR de bine, chiar si la unele modele de nivel mediu ca fizic! In schimb, am vazut modele mai dotate fizic, dar cu poze oribile, care eventual sperie fanii si ii indeparteaza...:) Si baza o reprezinta selfies, pentru ca au costuri aproape 0, si aveti nevoie de poze noi pe retele adaugate ZILNIC!
1 million dollar tip: FACETI UN CURS DE FOTOGRAFIE!!!

In prezent lucrez la un proiect care sa ofere promovare pentru modele si studiouri - CamMillionaires.com
Inca mai am mult de adaugat la el pana sa inceapa sa lucreze efectiv la turatia ce imi doresc, dar, persoanele interesate ma puteti adauga pe retelele sociale si urmari ce noutati mai apar.

Spor la (auto)promovare! :)
Jobs4Adults
User Junior
User Junior

Mesajde natalieWA » 03 Feb 2015, 18:17

JustMee scrie:pe mine ma parasit webmasterul =)) pe livejasmin pentru ca am lipsit 3 luni..nici nu am stiut ca am fost aleasa...pana acum 2 saptamani cand am re inceput munca :)) si acum nu mai am rabdare sa stau 8 ore on ...fiind obisnuita altfel :) dar dar back to work si poate zice ca mai merit o sansa :))))

Cum ti-ai dat seama ca ai fost aleasa de un webmaseter? si webmaster-ul acela cu ce s-a ales?
merci anticipa!
natalieWA

Mesajde WinXPfather » 03 Feb 2015, 19:21

natalieWA scrie:Cum ti-ai dat seama ca ai fost aleasa de un webmaseter?

Dupa trafic crescut.

natalieWA scrie:si webmaster-ul acela cu ce s-a ales?
merci anticipa!

Bani.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde ProDomme » 06 Feb 2015, 09:51

nikoleboss scrie:de ce nu incerci sa te promovezi singura pe instagram,twitter si tumblr....iar la profile mentionezi lucrez online la livejasmin cu idul..xxxxx
iar cand mai postezi poze sexy la fel mentionezi idul si faptul ca intri online in 30 min....
intri la profilele vedetelor si iti faci reclama si acolo....
iti pui mini video teasere pe xhmaster si pronhub...din nou cu idul de la livejasmin....
chiar nu e greu deloc...incearca

...asa este, in general site-urile de socializare gen Facebook, Google Plus (mai nou), Twitter si altele ajuta mult la cresterea trafficului, creati pagini de FB si promovatile, sunt multe modalitati, bloging, forum etc ;) Have Fun!
ProDomme

Mesajde AdelaineStudio » 18 Mar 2015, 12:40

Caut colaborare in vederea promovari calitative, cu dovezi inainte de fapte.
Pt contact ma gasiti la adresa de mail "nustiunumabag90@yahoo.com"

Sper ca nu am incalcat vreo politiva a site'ului!
Multumesc.
AdelaineStudio

Mesajde MichelleM » 18 Noi 2015, 17:37

Vreau sa fiu promovata , traficul pe jasmin e mort, pe toate e cam mort.
Cineva serios aici?
Multumesc ,AStept PM
o zi buna
MichelleM
User Junior
User Junior

Mesajde Ceecee » 20 Noi 2015, 20:50

Acum, dacă zic că-s serioși nu înseamnă neapărat că este și adevărat. Citește cu atenție pm-urile. :D

Baftă!
Ceecee
User Junior+
User Junior+

Mesajde dragica1 » 28 Noi 2015, 19:50

Promovarea inseamna expunere,sper ca s-a inteles acest lucru...in functie de "webmasterul"pe care l-ai ales,sau,care te-a ales s-ar putea ca maine-poimaine sa vii pe forum sa ceri sfaturi referitor la inlaturarea materialelor "promo"de pe diferite site-uri.
dragica1
User Junior
User Junior

Mesajde fetishstudio » 25 Mar 2016, 00:03

LiveQueens scrie:pe acest forum sunt webmasteri cu traffic sanatos care te pot promova destul de bine daca stiu ca tu lucrezi si ca iti dai interesul.

Eu ma ofer sa-ti trimit in camera ta de chat pe intervalul tau orar daca este de minim 8 ore / zi
aproximativ 5k vizitatori unici / ora - US/UK/Canada

Ce zici isi are rostul intrebarea ?

are dreptate LiveQueens daca nu iti respecti programul afisat pe site nu te baga nimeni in seama pt ca isi iroseste traficul si tu nu esti online .
fetishstudio

Anterior

Înapoi la Webmasteri Adult

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj