Promovare model

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde staypositive » 17 Feb 2017, 21:59

Buna seara! lucrez de 4 luni de acasa si pot spune ca nu a fost chiar asa cum ma asteptam, la modul ca pe site-uri foarte greu ajung sa am mai mult de 50-60 de persoane in camera. Stiu ca exista diferiti webmasteri si promoteri care se ocupa cu asa ceva, in schimbul unui comision sau plata. Am gasit pe google cateva persoane dar nu stiu cat de sigur este. Daca este cineva care ar putea sa imi ofere cateva detalii sau, chiar mai bine, daca se ocupa cu asa ceva si putem avea o colaborare serioasa, va rog, astept mesajele. O seara frumoasa!
staypositive

Mesajde WinXPfather » 18 Feb 2017, 00:11

Sunt cateva topicuri pe forum. Daca le citesti cu atentie vei intelege cum functioneaza. Si vei sti ce sa alegi.
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamChatStudio » 18 Feb 2017, 00:27

Citeste acest post si vei intelege.Mai ales postul scris de Winx.

post103265.html?hilit=winxpfather#p103265
GlamChatStudio
VETERAN
VETERAN

Mesajde WinXPfather » 18 Feb 2017, 00:36

Isa? Eu ti-am spus vreodata ca te iubesc?
WinXPfather
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 18 Feb 2017, 02:31

Stai liniștit... Ca ai sa dai banul degeaba din disperare...fără nici un rezultat...

P. S. Daca faci ce trebuie ai sa ai parte de tot felul de promovari.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde consiliere_vch » 22 Apr 2017, 22:59

Te pot ajuta in problema ta, nu esti prima si nici ultima persoana care se confrunta cu asta. Am mai oferit ajutor si altor modele si a fost bine. Cat privind plata... consider ca cel mai ok este ca o persoana sa castige un ban doar in urma succeselor obtinute, nimic anticipat. Ofer posibilitatea chiar sa vorbesti inainte de a colabora cu mine cu modelele pe care le-am format ca sa iti faci o parere.
consiliere_vch

Mesajde GabiXO » 23 Apr 2017, 23:12

@staypositive AI incercat https://divatraffic.com ? Mai mult ca sigur te va ajuta la cresterea numarului de privitori. Nu te astepta totusi sa iti aduca direct cei mai platitori membri si cele mai lungi private :)

Apoi legat de "stai online si te aleg webmasterii", mi se pare putin aiurea. Daca chiar vrei sa te implici, poti sa fi putin proactiv, fa-ti un cont de twitter/instagram si cauta conturi de promoteri care au site-uri de afiliere sau adiacente. sunt destui. cei care sunt ok si de treaba, nu iti vor cere bani/comisioane. s-ar putea sa iti ceara content. ideea nu e sa te promoveze neaparat pe twitter, care a cam murit pe partea de adult, ci sa te bage la ei pe site.

Good luck si vezi linkul de mai sus ;)
GabiXO
User Junior
User Junior

Mesajde WebModelMedia » 06 Mai 2017, 16:48

"ideea nu e sa te promoveze neaparat pe twitter, care a cam murit pe partea de adult, ci sa te bage la ei pe site."

aici conteaza ce trafic are acel site si care este CTR-ul (Clickthrough rate), mediu pe site.

CTR-ul in functie de tara si activitatea site-ului poate varia de la 0.1% si 1% . sunt putine site-uri care scot un ctr de 5%.

Facebook-ul are worldwide un ctr de 2%

In marketing online totul se analizeaza printr-o "palnie" un site are 100.000 useri/luna din aia. Daca modelul este vizibil non-stop pe site-ul unui webmaster inseamna ca ai mari sanse ca din cei 100.000 sa-ti dea click pe profilul tau, sa zicem 2%. Din astia 2000, conteaza cati se vor inregistra pe site si cati reusesti tu sa-i convertesti in membrii platitori la tine in camera.

In concluzie, un webmaster sau mai multi nu va pot ajuta foarte mult, daca voi ca modele nu stiti/reusiti sa convertiti traficul adus de webmaster.

Si pentru webmasteri , care folosesc bannere si alte widget-uri de genul asta , luati in calcul ca in jur de15% dintre utilizatori de internet folosesc azi un adblock.
WebModelMedia
User Junior
User Junior

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj