Programe (aplicatii/software) ajutatoare

Discutii generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discutii legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, internetul etc. Orice alte discutii pe teme tehnice sunt binevenite.

Mesajde GabiXO » 03 Aug 2015, 12:07

Hello,

Deoarece in aceasta perioada am un program foarte lejer si relaxat, vreau sa fac urmatoarea oferta:
Sunt dispus sa realizez aplicatii (windows/mac) pentru oricine considera ca ar avea nevoie de asa ceva. Scopul aplicatiilor doresc sa fie de ajutor pentru persoanele care activeaza in domeniu, in special modele. Deci voi imi spuneti cam ce tip de aplicatie v-ar interesa sa aveti, eu analizez cerintele si daca pot sa va ajut, cu cea mai mare placere. In functie de complexitate, va fi si o taxa, dar doar pentru proiecte mai complexe si care necesita mult timp la "fabricare" :), proiectele mai usoare oferindu-le gratuit.

Eu deja am lucrat la o aplicatie, care o voi face disponibila gratuit aici pe forum si care consider ca poate aduce un plus de ajutor tuturor modelelor. Mai exact, in cazul cand sunteti in pana de idei de topicuri de discutie cu membrii, deschideti aplicatia, alegeti o categorie (Relatii, Munca, Divertisment, Sex, etc.) si in functie de categoria aleasa, aplicatia va ofera intrebari generatoare de subiecte de conversatie, pe care le puteti adresa membrilor in timpul privatului.

In concluzie, astept cererile voastre si daca va pot ajuta, cu cea mai mare placere.
GabiXO
User Junior
User Junior

Mesajde theselby » 03 Aug 2015, 17:55

Intrucat majoritatea studiourilor bune isi educa modelele in ceea ce inseamna voce si vorbit la microfon, daca tot te oferi sa faci ceva, cred ca cel mai util soft pentru majoritatea studio-urilor ar fi unul de monitorizare a microfonului - evident cu scopul de a detecta cat de bine se descurca modelul sa duca free sau privaturi pe vorba, la microfon.

Asta-i asa o parere ca sa dezmortim lumea, desi nu prea cred ca se vor ingramadi sa-ti ceara ceva :) Si asta din cauza ca nu stiu ce vor.
Modelele isi vor dori soft sa le genereze trafic, iar studiourile orice e posibil pentru monitorizare / ajutor / speeding / contabilitate.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde GlamourFoto » 04 Aug 2015, 05:31

Trebuie sa te gandesti foarte serios la problema securitatii, trebuie sa garantezi cumva cum ca ceea ce oferi este 100% safe (no backdoor, no skyware, no silent install keylg etc etc)

Altfel o sa fie mai greu sa castigi increderea utilizatorilor sa incerce ceea ce ai sa faci tu, din cate imi amintesc chiar seby ( chatlive ) s a lovit acum cativa ani de o problema asemanatoare.

Spor acolo si astept cu interes sa vad ce ai sa realizezi.
GlamourFoto
VETERAN
VETERAN

Mesajde GabiXO » 04 Aug 2015, 10:31

theselby scrie:Intrucat majoritatea studiourilor bune isi educa modelele in ceea ce inseamna voce si vorbit la microfon, daca tot te oferi sa faci ceva, cred ca cel mai util soft pentru majoritatea studio-urilor ar fi unul de monitorizare a microfonului - evident cu scopul de a detecta cat de bine se descurca modelul sa duca free sau privaturi pe vorba, la microfon.

Asta-i asa o parere ca sa dezmortim lumea, desi nu prea cred ca se vor ingramadi sa-ti ceara ceva :) Si asta din cauza ca nu stiu ce vor.
Modelele isi vor dori soft sa le genereze trafic, iar studiourile orice e posibil pentru monitorizare / ajutor / speeding / contabilitate.

Multam pentru feedback si sugestie selby. Banuiesc ca solutia cu microfonul se doreste a fi real-time, ceva gen aplicatie server la model, si client la admin/trainer, nu ceva care sa inregistreze intreaga sesiune.
Hahah, asta cu modelele a fost buna :)
GabiXO
User Junior
User Junior

Mesajde theselby » 04 Aug 2015, 16:44

evident ca real-time, nicidecum recorded.
Si da, server-client.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde GabiXO » 04 Aug 2015, 19:17

GlamourFoto scrie:Trebuie sa te gandesti foarte serios la problema securitatii, trebuie sa garantezi cumva cum ca ceea ce oferi este 100% safe (no backdoor, no skyware, no silent install keylg etc etc)

Altfel o sa fie mai greu sa castigi increderea utilizatorilor sa incerce ceea ce ai sa faci tu, din cate imi amintesc chiar seby ( chatlive ) s a lovit acum cativa ani de o problema asemanatoare.

Spor acolo si astept cu interes sa vad ce ai sa realizezi.

Absolut. Pana la urma ideea e de a castiga increderea si de a-mi dovedii seriozitatea.
Voi folosii virustotal.com :)
GabiXO
User Junior
User Junior

Mesajde GabiXO » 27 Sep 2015, 13:08

Ok, stiu ca a trecut mai bine de o luna dar intre timp am avut foarte multe proiecte de terminat si din cauza asta si intarzierea.

Anyways, de aici puteti descarca aplicatia: https://onedrive.live.com/redir?resid=9 ... file%2czip

Aici puteti vedea rezultatele antivirus: https://www.metascan-online.com/#!/resu ... /extracted

Cam asa arata aplicatia:
Imagine

Hope you guys enjoy it!
GabiXO
User Junior
User Junior

Mesajde theselby » 28 Sep 2015, 16:25

Frumusel softul, confirm ca l-am rulat, poate fi util pentru multe modele.

Parerea mea e ca prea putini or sa doneze (poate zero) asa ca mai bine scoti acel text, si faci fontul mai mare la textele pe care le afisezi acolo... ca fetele fac tot posibilul sa faca textele mai mari, ca sa le vada si din fundul patului... (aka de la distanta 2m+)

Good job.
theselby
VETERAN
VETERAN

Mesajde googlefun » 28 Sep 2015, 20:09

Intradevar frumusel softul , si ce este mai important , foarte usor de folosit .

Eu sunt de parere ca acel text pentru donatii , ar trebui lasat acolo unde este . Chiar daca nu vor fi donatori prea multi sau prea curand , este bine de reamintit ( si de constientizat de catre fiecare utilizator ) , ca este GRATIS .

Asta este tactica care a dat roade intotdeauna . Oferi ceva gratis la inceput , lumea te va cunoaste , va prinde incredere si pot urma si alte softuri care vor trebui platite . Sau , aceasta sa fie varianta home basic , care ramane free forever . Daca vrei sa poti comuta in franceza/germana /olandeza s.a.m.d , sa existe si o varianta professional /ultimate etc .

Oricum , de foarte mare ajutor pentru multe modele incepatoare , care , chiar daca stiu engleza cat de cat , nu au bagajul de cunostinte sa poata formula o intrebare din domenii diverse . Aici , au mur in gura ...

Good job .
...........................................................................................................................
P.S Am vazut si linkul privind rezultatele antivirus .Pare in regula .Nu ma pricep , intr-atat incat sa-mi dau cu parerea . Poate sunt alti utilizatori pe forum (poate , chiar theselby@ ) ,care-si pot spune ideia vizavi de " siguranta " folosirii softului , ca stim cu totii importanta datelor personale si unde se poate ajunge ...
googlefun
VETERAN
VETERAN

Mesajde GabiXO » 30 Sep 2015, 10:52

Multam fain la amandoi pentru pareri!

@theselby voi marii textul, nu e o problema.
@googlefun softul este ok, nu se conecteaza la internet pentru ca nu are nevoie. il poti testa ca sa fi mai sigur, intr-o masina virtuala .

anyways, sper ca o sa le fie de ajutor la mai multi/multe modele :)
GabiXO
User Junior
User Junior

Mesajde GabiXO » 02 Oct 2015, 15:30

Ca o mica adaugare, mai am un program, mai mult pentru programatori/dezvoltatori web, mai multe info despre aplicatie pe adresa qsnipps.com
GabiXO
User Junior
User Junior

Mesajde john31 » 12 Iun 2016, 14:06

mron3 scrie:Ok, stiu ca a trecut mai bine de o luna dar intre timp am avut foarte multe proiecte de terminat si din cauza asta si intarzierea.

Anyways, de aici puteti descarca aplicatia: https://onedrive.live.com/redir?resid=9 ... file%2czip

Aici puteti vedea rezultatele antivirus: https://www.metascan-online.com/#!/resu ... /extracted

Cam asa arata aplicatia:
Imagine

Hope you guys enjoy it!

Aplicatia nu mai e disponibila in ONEdrive
john31

Înapoi la Discutii Tehnice