Procent pentru colaborare

Discutii generale despre activitatea de video chat. Pareri, opinii, intrebari, mod de lucru, povesti, discutii diverse despre siteuri de videochat si despre acest job in general, toate isi au locul in aceasta categorie.

Mesajde noviceblack » 17 Oct 2012, 10:06

O zi buna pentru toata lumea,

Sunt nou in domeniu si doresc sa deschid un studio nou si as dori sa stiu cat ar fi procentul pe care ar trebui sa il dau unei persoane care ma ajuta sa pun totul la punct.
Tin sa precizez ca momentan am 2 modele( de la chisinau) si urmeaza sa mai vina daca treaba merge bine.Nu am nici o treaba cu domeniu.

Va multumesc
noviceblack

Mesajde doremi » 17 Oct 2012, 18:00

Daca " nu ai nici o treaba in domeniu " .. nu mai e necerar sa ii dai tu ceva , isi va lua singur/a !
doremi
User Junior
User Junior

Mesajde BadCat » 17 Oct 2012, 19:54

:)))))))):)))
BadCat

Mesajde BasGLM » 17 Oct 2012, 22:01

asta e ca si cum un instalator de rand , sa faca procesoare la intel :)))
BasGLM
User Avansat
User Avansat

Mesajde exunknown23 » 17 Oct 2012, 23:22

uneori ma roade curiozitatea si chiar imi doresc sa inteleg sau sa aflu de ce anumite persoane care nu se pricep deloc intr-un anumit domeniu, isi doresc sa intre in acel domeniu, sa faca... sa deschida... sa dreaga...

dar imi trece repede curiozitatea
exunknown23
User Junior+
User Junior+

Mesajde IsaGlamChat » 19 Oct 2012, 09:32

doremi scrie:Daca " nu ai nici o treaba in domeniu " .. nu mai e necerar sa ii dai tu ceva , isi va lua singur/a !

Haha f tare asta:))

Now on topic:Daca nu ai nici o treaba cu domeniul si esti doar investitor ai 2 variante,una ar fi sa inveti pas cu pas domeniul ,sa castigi mai putin sau aproape deloc in prima faza,cu riscurile aferente,pierdea modelelor,a doua varinta este cea aleasa de tine unde ai 2 optiuni,iei pe cineva f bun si accepti sa castigi f putin dar sigur,(un procent de 2 parti poate merge la asociat si una la tine din ce ramane dupa plata modelelor,cheltuieli,etc),in felul asta poti sa fi sigur ca partenerul nu va incerca sa te arda,optiunea 2 iei pe cineva care se pricepe cat de cat,ii dai cat consideri dar nici pretentii prea mari sa nu ai,cineva bun nu va accepta un procent mic niciodata pentru ca stie ca practic banii tai sunt 0 fara munca lui,degeaba ai studio poza,modele frumoase, daca nu stii videochat sunt bani ingropati,nici un model bun nu va sta in studio daca nu face bani si daca nu are de la cine sa invete, nu va face.
Succes!
IsaGlamChat
VETERAN
VETERAN

Mesajde KateGirl » 22 Oct 2012, 12:01

exunknown23 scrie:uneori ma roade curiozitatea si chiar imi doresc sa inteleg sau sa aflu de ce anumite persoane care nu se pricep deloc intr-un anumit domeniu, isi doresc sa intre in acel domeniu, sa faca... sa deschida... sa dreaga...

dar imi trece repede curiozitatea

Speranta moare ultima :)
KateGirl

Înapoi la Despre video chat - discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj